Bojím se prostydnutí - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rezii
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 22.03.18 21:46
Bojím se prostydnutí- zkušenosti

Holky, dnes jsem nebyla doma, kluka 14 měsíců hlídal manžel. Venku 4 stupně, usnul mu na prochajdě tak ho nechal v kočáře spát 2,5 hodiny venku. Oblečenýho ho měl velmi dobře, to díky bohu jo, měl body s dlouhým, tepláky, mikinu, tlusté ponožky, fleesový overal (který mu byl ovšem na rukávech trochu krátký :zed:, silnou čepici, kapucu a kombinézu a byl ve fusaku. Jenže mu zapomněl dát rukavičky, jak jsou rukávy kombinézy delší a ty ruce vysloveně netrčely, prostě zapomněl, a kluk zrovna z fusaku ruce vystrčil, čímž si ho taky trochu popostrčil dolu, prostě to nebylo jak to dělávám já, fusak až po bradu:(. Když jsem se vracela, zrovna se budil, ruce měl vystrčené nahoru. Když jsem ho vzala, celý byl teploučký, za krkem, bříško, zádíčka, nohy včetně chodidel, to bylo ok, ale ruce samozřejmě bez těch rukavic ledové, ale co horší, poměrně proti zbytku těla chladné paže až po ramena! A trvalo snad třičtvrtě hodiny než se to srovnalo!:( Pokašlává už nějakou dobu a já se teď děsím zápalu plic:( Tak jediná spása, co mě napadla, že by taky - snad - svou roli mohlo hrát to že měl ruce strčené nahoru a že mohly být trochu odkrvené? Ŕíkám si že snad taková zima mu být nemohla když měl na těch ručičkách až po zápěstí čtyři vrstvy, i když jedna teda byla kratší než by musela, a kombináza není na rukávech teplená, ale když byl zbytek nabalený a ve fusaku:/… Co myslíte? Odskákaly někdy vaše děti prochladnutí? :( A myslíte, že by lehnul už zítra s horečkama, nebo se mám klepat celý víkend?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2440 příspěvků 22.03.18 21:51

Prochladnuti jako takovy nezpusobuje nemoc, nekdo na tebe ten bacil musi prsknout, akorat prostydnuti ti oslabi imunitu. Nevim jak je to u deti, ale ten mechanismus spousteni nemoci bude asi stejnej, takze kdyby ti zitra lehnul s horeckou, velmi pravdepodobne to nema z prochlazeni, ale neco uz v sobe mel.

radkka
Generální žvanilka 20642 příspěvků 22.03.18 21:52

Kluk mi vystrkuje ruce neustále, nesnáší nic na nich, stalo se, že si nedal říct a ruce měl párkrát fakt rudé zimou, ale tvářil se spokojeně :palec: Nikdy neomarodil.

cverunka
Závislačka 2610 příspěvků 22.03.18 22:05

Ještě jsem neslyšela, že by někdo nastydnul od ruk :lol: Ne, fakt klid, myslím, že podle popisu byl navlečený až až. Já tak nenavlíkám ani půl roční.

Bábrdl
Generální žvanilka 21486 příspěvků 22.03.18 22:11
@Azeretereza píše:
Prochladnuti jako takovy nezpusobuje nemoc, nekdo na tebe ten bacil musi prsknout, akorat prostydnuti ti oslabi imunitu. Nevim jak je to u deti, ale ten mechanismus spousteni nemoci bude asi stejnej, takze kdyby ti zitra lehnul s horeckou, velmi pravdepodobne to nema z prochlazeni, ale neco uz v sobe mel.

Tahle to nefunguje. Velkou část bakterií i virů normálně na sliznici máš, ale imunitní systém je drží v šachu, oni si tam jen tak existujou a nic nedělají, ale to prochladnutí tě oslabí, oni se pomnoží a je to. Nikdo na tebe nic prskat nemusí. Proto se tomu říká „nemoci z nachlazení“.

Tunrida
Hvězda diskuse 47852 příspěvků 22.03.18 22:13

Proboha, uklidni se 8o Se spíš divím, že nebyl uvařenej.

Bábrdl
Generální žvanilka 21486 příspěvků 22.03.18 22:14
@Rezii píše:
Holky, dnes jsem nebyla doma, kluka 14 měsíců hlídal manžel. Venku 4 stupně, usnul mu na prochajdě tak ho nechal v kočáře spát 2,5 hodiny venku. Oblečenýho ho měl velmi dobře, to díky bohu jo, měl body s dlouhým, tepláky, mikinu, tlusté ponožky, fleesový overal (který mu byl ovšem na rukávech trochu krátký :zed:, silnou čepici, kapucu a kombinézu a byl ve fusaku. Jenže mu zapomněl dát rukavičky, jak jsou rukávy kombinézy delší a ty ruce vysloveně netrčely, prostě zapomněl, a kluk zrovna z fusaku ruce vystrčil, čímž si ho taky trochu popostrčil dolu, prostě to nebylo jak to dělávám já, fusak až po bradu:(. Když jsem se vracela, zrovna se budil, ruce měl vystrčené nahoru. Když jsem ho vzala, celý byl teploučký, za krkem, bříško, zádíčka, nohy včetně chodidel, to bylo ok, ale ruce samozřejmě bez těch rukavic ledové, ale co horší, poměrně proti zbytku těla chladné paže až po ramena! A trvalo snad třičtvrtě hodiny než se to srovnalo!:( Pokašlává už nějakou dobu a já se teď děsím zápalu plic:( Tak jediná spása, co mě napadla, že by taky - snad - svou roli mohlo hrát to že měl ruce strčené nahoru a že mohly být trochu odkrvené? Ŕíkám si že snad taková zima mu být nemohla když měl na těch ručičkách až po zápěstí čtyři vrstvy, i když jedna teda byla kratší než by musela, a kombináza není na rukávech teplená, ale když byl zbytek nabalený a ve fusaku:/… Co myslíte? Odskákaly někdy vaše děti prochladnutí? :( A myslíte, že by lehnul už zítra s horečkama, nebo se mám klepat celý víkend?

Od ručiček ti nenastydne.

Jana206
Nadpozemská drbna 26495 příspěvků 22.03.18 22:14

Navleceny hrozně 8o Nase skoro pulrocni taky rukavice nechce. A z kombinezy vyrostla, má bundu, která jí nepresahuje okraje prstů. Dnes bylo na nule, měla body, punčochy, lehkou flees soupravu, prechodovou bundu, cepici a fusak. Venku taky pres dvě hodiny.

Prochlazeni může oslabit imunitu, stejně tak přehřátí.

Amys
Generální žvanilka 20735 příspěvků 22.03.18 22:16

@Rezii Děti mají obecně horší krevní oběh, takže ledové ruce nic neznamenají ani u miminka, natož u ročního. nebála bych se. Možná si ruce vystrčil, protože mu bylo horko. Já běžně spím doma s rukama venku a mám je pak celé ledové (vím, je to blbé přirovnání, ale prostě to tak je, v ložnici míváme i 15 stupňů a míň, jak se přestane v noci topit). Takže bych si z toho opravdu nedělala hlavu. Ano, může onemocnět, ale vůbec to nemusí souviset s tím, že spal venku bez rukaviček.

Rezii
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 22.03.18 22:17

@Tunrida
Hele to fakt ani vzdáleně, ani stopa potu nikde. On má už sporťák, bouda sice stažena, jakesi bočnice při poloze vleže jsou, ale ono fakt foukalo okolo a bylo celkem hnusně frišno. No mě vyděsily ty chladné paže, ruce jako takové bych neřešila. Ale prostě jindy bývá teplouckej minimálně až po zápěstí.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 22.03.18 22:17

Zápalu plic bych se nebála. Ono jak už tu padlo, nemoc způsobuje bacil, to samotný prochladnutí akorát zaměstná imunitu, a případnej bacil, se kterým by se jinak tělo popralo, dostane volnější pole působnosti. U nás byl malej nachcípanej jednou když byl asi půl hodiny v mokrých botech, a podruhý, když ho máma coby kojence asi v 5st držela venku asi 10 minut jen v bodýčku a fleecovým overalu..tehdy se po 5 týdnech dostal z rýmy a kašle, až po atb kapkách, a po tomhle to měl do druhýho dne zpátky. s těma botama, to začal soplit taky hned druhý den.

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2440 příspěvků 22.03.18 22:20
@Bábrdl píše:
Tahle to nefunguje. Velkou část bakterií i virů normálně na sliznici máš, ale imunitní systém je drží v šachu, oni si tam jen tak existujou a nic nedělají, ale to prochladnutí tě oslabí, oni se pomnoží a je to. Nikdo na tebe nic prskat nemusí. Proto se tomu říká „nemoci z nachlazení“.

Tak takhle to je :think: :kytka: Ale princip je stejnej. Pokud jen prostydnes a jsi OK, tak by ti nic hrozit nemelo, ne? Ja jsem za tyhle posledni mrazivy tydny prostydla nekolikrat, a to tak ze hodne, a nic mi nebylo. Ale je fakt, ze nekdy staci sedet na zemi a zanet mocaku mam hned.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1990 příspěvků 2 inzeráty 22.03.18 22:21

Ja myslim, ze si trochu hystericka :roll: Nebyl spis uvarenej? Me rocni dite spava venku v kocaru i pres zimu bezne. Vcera napr tri hodiny po obede. A takhle nastrojena ani nahodou nebyva 8o Tricko, mikinu, zimni bundu, termo kalhoty, boty, cepici, fusak a jedem… A celou zimu nestonala :nevim:

Tunrida
Hvězda diskuse 47852 příspěvků 22.03.18 22:27
@Rezii píše:
@Tunrida
Hele to fakt ani vzdáleně, ani stopa potu nikde. On má už sporťák, bouda sice stažena, jakesi bočnice při poloze vleže jsou, ale ono fakt foukalo okolo a bylo celkem hnusně frišno. No mě vyděsily ty chladné paže, ruce jako takové bych neřešila. Ale prostě jindy bývá teplouckej minimálně až po zápěstí.

A co na něj, prosím tě, oblíkáš, když mrzne? To mu s sebou vozíš topení?

AnastazieB
Echt Kelišová 8370 příspěvků 22.03.18 22:44

Myslím, že to trochu přeháníš a že větší újmu do budoucna mu přinese tvoje hysterie a šílený navlíkání, než jedny studený ruce.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >