Bojím se prvního porodu

10.8.15 19:12

Bojím se prvního porodu

Ahoj holky. Potřebuji poradit ohledně prvního porodu. Neznám nikoho z prvorodiček, která by neměla ani malinký strach nebo obavu. Proto se chci zeptat, jak velká je bolest při prvním porodu a také bych byla moc ráda za vaše zkušenosti, které máte. Jsem v osmém měsíci a termín se rychle blíží. Budu rodit v Trutnově, ale jelikož na porodnici čtu nehezké recenze ohledně doktorů a sestřiček, kteří se k vám nechovají hezky a zacházejí s vámi neopatrně (např.: při převozu do jiné místnosti na kolečkovém lůžku už některé maminky spadli, a pád je v pokročilém stádiu opravdu riskantní). Nejhorší je ale to, že už několik žen porodilo samo. Myslím, že je hloupost, aby křik při porodních bolestech nikdo ze sestřiček na oddělení nebo doktoři neslyšeli. Nevím jak to přesně bylo nebo v jaké porodnici se vše odehrávalo, ale když pomyslím v jakých bolestech se museli svíjet a nikdo (ať už uklízečka nebo profesionál) jim nepomohl miminko odrodit, tak to mi opravdu nedá spát. Myslím, že bych to psychicky ani fyzicky sama nezvládla. Teď se opravdu bojím, že se mi stane to samé. Také nevím jak poznám, že opravdu rodím, zda to nejsou jen poslíčci. Budu ráda za každý ohlas. Děkuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

847
10.8.15 19:15

Neboj, skoro každá budoucí rodička má takovéhle myšlenky a obavy… je to normální. Zvládneš to jako všechny ostatní. Těš se na to, co tě čeká po těch pár hodin v náručí… Nebudeš mít s sebou tatku? Nebo nějakou osobu, která by s tebou k porodu šla? To bývá velká opora - hlavně psychická. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.8.15 19:20

No bolí to jak čert no :lol: ale to asi víš ;) no čekala jsem nejhorší, takže jsem pak nebyla vykulená :) ale stojí to za to, jestli můžeš vem si partnera, ten tě podrží :) a neboj, na Boleslavskou porodnici taky všichni kydají hnůj a já byla naprosto spokojená :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
10.8.15 19:21

Bolesti jsou jako pri silne menstruaci, akorat kratke, ze si mezi nima odpocnes.Uz jsem mluvila s hodne porod. asistentkama a vsechny se shodly na jednom-jak se zena v hlave na porod připraví, takovy bude. Pokud je presvedcena, ze bude rychly a dobry, pak bude. Hlavně musi jít odhodlsne, ze to zvládne. Drzim pesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9267
10.8.15 19:22

@Michelle777 Chápu tě. Já měla před porodem stejné myšlenky. Jen jsem je nikomu neřekla. Pravda je, že bolesti nejsou příjemné, ale vydržitelné. Musím říct, že jsem se v první fázi porodu i docela dobře bavila, protože jsem nevěřila, že jsou to porodní bolesti. Hodně ti pomůže sprcha a skákání na míči. Já jsem do velkého finále nedošla. Porod nepostupoval a následoval císařský řez. Ale toho se neboj, u tebe se to nestane. Je nádherné držet ten malý uzlíček v rukou. Mysli na svoje budoucí miminko a říkej si, že každá kontrakce přibližuje moment, kdy si ho pochováš ve svém náručí. Na cizí řeči o porodnici nedej. Každému vyhovuje něco jiného. Kdybych měla rodit podle recenzí rodiček v Brně, tak bych asi rodila raději na chodníku. :mrgreen: Uvidíš, že všechno dopadne dobře. :hug: Čeká tě ta nejkrásnější seznamka v životě. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.8.15 19:25

@Zdenilda to se mi líbí, zkusim to u druhýho :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sad 1
10.8.15 19:25

Tvé obavy jsou normální. Jisté je, že porodit zvládneš, musíš totiž :mrgreen: Jaký bude tvůj porod ti ale nikdo neřekne. Někdo ho má šílený (můj případ), někdo pohodový. Dvě moje kolegyně ani nevěděly, že už rodí a do porodnice přijely otevřené na 7 cm. Mně personál hodně pomáhal. No, mysli na to, co tě čeká po porodu, to dítě je to nejúžasnější, co mě kdy v životě potkalo. Přeji ti rychlý a pohodový porod.

• Nahlásit
  • Citovat
kpiskacova
10.8.15 19:26

Neboj ☺ je to porod tak to bolí, ale nemusí to být nutno nějaký sileny očistec, možná bys mohla uvažovat o změně porodnice - času mas ještě dost, pokud by ti to pomohlo se tolik nestresovat tak si najdi jinou porodnici ☺ a určite si sebou vem někoho blízkého - mámu, manžela, kamarádku ☺ me říkala doktorka, jak budou alespoň 3 hodiny pravidelne i male bolesti tak vyrazit…poslicky jsem mela porad od 20. týdne a taky jsem to řešila…hlavně bud v pohodě a vis co, lepší jet 10 krát zbytecene než 1 pozde ;)

• Citovat
  • Upravit
69032
10.8.15 19:28

@Michelle777 Já tedy obavy neměla, poslední měsíc před porodem mi konečně bylo úplně dobře a nějak jsem neměla pocit, že bych měla rodit :lol: no, taky kdyby mě nestopli v morodnici na monitoru, tak se malý asi narodil doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9267
10.8.15 19:29

@Zdenilda A funguje to! Já to tak u první dcerky měla. :palec: Moc jsem se na porod těšila a opravdu to asi zmírnilo bolesti, protože v tom nejhorším na mě doktor koukal jako na blázna, že to pořád nepovažuju za strašné. My se tak na malou těšili, že jsem neměla čas myslet na bolest. Doktor jen kroutil hlavou. Dokonce jsme u porodu plánovali druhé miminko. :mrgreen: Druhá dcerka se už narodila císařem, tak nemužu posoudit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13585
10.8.15 19:29

Kaxdej porod je uplne jinej, ja treba bolesti nemela krom poslednich cca 10 minut ale dalo se to vydrzet, misto toho me bolelo v krizi :-D boji se kazdej protoze nevi do ceho jde :-) hlavne v klidu preju co nejpohodovejsi porod :-) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sad 1
10.8.15 19:32
@fiona313 píše:
@Zdenilda A funguje to! Já to tak u první dcerky měla. :palec: Moc jsem se na porod těšila a opravdu to asi zmírnilo bolesti, protože v tom nejhorším na mě doktor koukal jako na blázna, že to pořád nepovažuju za strašné. My se tak na malou těšili, že jsem neměla čas myslet na bolest. Doktor jen kroutil hlavou. Dokonce jsme u porodu plánovali druhé miminko. :mrgreen: Druhá dcerka se už narodila císařem, tak nemužu posoudit.

bohužel to nemusí platit u každého. Já se taky na porod strašně těšila, nebála jsem se a výsledkem bylo šílenství trvající 16 hodin - bolestivý a nepostupující porod. Zato teď bych do druhého nešla, jedině císařem. Ale takovejch lidí není moc. Je dobré myslet pozitivně, určitě.

• Nahlásit
  • Citovat
69032
10.8.15 19:34

@fiona313 Taky potvrzuju, že funguje, já porodila tak mimochodem, byla jsem tak vykulená, že se už něco děje a já o tom nevím, že byl kluk najednou venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.8.15 19:35

Pokud jsi od Trutnova, doporučuji porodnici v Jilemnici, ta je velmi vyhlášená, porody jsou alternativnější, můžeš si vybrat polohu, zařvat si dle libosti apod., kdybych bývala neměla bydliště v praze, tak jsme tam rodila - a stejně jsem uvažovala, že bychom tam mohli dojet.
Pokud máš velký strach, doporučuji k porodu dulu - mně velmi pomohla. Samotný průběh porodu je u každého jiný a nedá se absolutně srovnávat. Já si celkem užila, ale se mnou na pokoji ležela maminka, která přijela otevřená na 7 cm (rodí se při 10) s tím, že má asi jen poslíčky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.8.15 19:37

@sad 1 Ano, já taky tak…porod 30 hodin…a to jsme do toho šla s otevřenou myslí…:-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama