Bojím se říct manželovi, že mám dluhy

Anonymní
29.7.21 18:32

Bojím se říct maželovi ze mám dluhy

Ahojte, předem se omlouvám ale raději anonymně, opravdu se velmi stydím a také bojim. Mám dluhy, manžel teda vlastně zjistil ze nějaké dluhy mam, ale…bohužel to přešlo tak daleko ze jsem požádala o insolvenci. Ani sama nechápu jak jsem to mohla nechat zajit tak daleko, byla jsem totálně tupa a blba to vím. Ze zacatku jsme nemeli peníze, tak to začalo,
no a postupně se to zvrtlo, přitom nic draheho nemam, ani majetek, sama nechápu kam jsem to dala. Pak jsem neměla na splátky, tak jsem to resila půjčkou abych uspokojila jinou půjčku, blbec blbej. Majetek prakticky nemáme, jen základní věci v domacnosti a stare auto do prace. Samozřejmě mam obrovsky strach mu to říct, bojím se ze mě zabije, vycitek a vzteku ne, to si zasloužim samozřejmě, ale prostě nevím jak na to, zobu nějaké uklidnovaky, protože bych ani nemohla nic, jsem vyklepana jak ratlik, vubec nevím co mam delat, jestli raději skocit pod vlak nebo co, ten strach se ani nedá popsat, vim že si za to samozřejmě můžu sama, coz od vetsiny asi uslyším, ale prostě nevím jak na to :oops: :,( :,( :,(
Prosím o zachování anonymity

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18054
29.7.21 18:35

No čím dřív přestaneš lhát, tím dřív to nějak vyřešíte. Čím víc budeš mlžit, tím víc naštvanější bude. Zároveń tobě se uleví od napětí, že to zjistí a budeš mít více energie to řešit.

Jinak teda ty dluhy nemáš ty, ale máte je oba společně, protože společné jmění manželů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
29.7.21 18:36

No, stalo se. Soudit té nebudu, snad už jsi poučena dost. Ale manželovi to říct musíš, protože dluhy jsou v manželství společné a týkají se i jeho ( kdybys nesplacela ty, budou vymáhat dluh po manželovi )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442
29.7.21 18:36

Čím dřív se to dozví, tím lépe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.7.21 18:38

Není na co čekat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33964
29.7.21 18:40
@Anonymní píše:
Ahojte, předem se omlouvám ale raději anonymně, opravdu se velmi stydím a také bojim. Mám dluhy, manžel teda vlastně zjistil ze nějaké dluhy mam, ale…bohužel to přešlo tak daleko ze jsem požádala o insolvenci. Ani sama nechápu jak jsem to mohla nechat zajit tak daleko, byla jsem totálně tupa a blba to vím. Ze zacatku jsme nemeli peníze, tak to začalo,
no a postupně se to zvrtlo, přitom nic draheho nemam, ani majetek, sama nechápu kam jsem to dala. Pak jsem neměla na splátky, tak jsem to resila půjčkou abych uspokojila jinou půjčku, blbec blbej. Majetek prakticky nemáme, jen základní věci v domacnosti a stare auto do prace. Samozřejmě mam obrovsky strach mu to říct, bojím se ze mě zabije, vycitek a vzteku ne, to si zasloužim samozřejmě, ale prostě nevím jak na to, zobu nějaké uklidnovaky, protože bych ani nemohla nic, jsem vyklepana jak ratlik, vubec nevím co mam delat, jestli raději skocit pod vlak nebo co, ten strach se ani nedá popsat, vim že si za to samozřejmě můžu sama, coz od vetsiny asi uslyším, ale prostě nevím jak na to :oops: :,( :,( :,(

Musíš mu to říct, protože dluhy nemáš ty, máte je oba. 8o
A přestaň vykládat, že „ani nevím, za co jsem to utratila“ a koukej si vzpomenout a prodat, co se dá. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25977
29.7.21 18:42

No nedivím se ti. Máš proč se bát. Být manželem, tak s tebou asi hodně rychle skončím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1027
29.7.21 18:43
:roll:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21349
29.7.21 18:52

Kolik dlužíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
29.7.21 19:00

No, já se zas bojím rodičům říct, že jsem těhotná a to je mi 38. Jenže už slyším ty jejich kecy, že už jsem pomalu jak Denisa, že musím stihnout pak ještě jednoho fracka zas s jiným chlapem a jsem jak ona etc.
Bejt tebou, tak mu to řeknu, rozvedu se (tím si půlku dluhu vlastně umažu) a nabrknu si nějakýho bohatýho, co ty dluhy zaplatí. Chlapů je dost, tak klid. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5667
29.7.21 19:01

Jsi vdaná a do insolvence jsi šla sama - bez manžela.. to není úplně nejlepší nápad.. dluhy spadají do SJM a může se stát, že splátka bude dvoucestná - tj. tobě půjde z platu insolvenční minimum (na to jsou na netu kalkulačky), zbytek věřitelům, ale zároveň jsou i tací věřitelé, kteří když zjistí, že manželi nepodali návrh na oddlužení společně, tak zařídí exekuci na plat manžela/manželky, aby měli splaceno dříve.. Takže tvůj manžel je v přímém ohrožení majetku a měl by to vědět - on o půjčkách netušil?? insolvenční rejstřík je veřejně přístupný, už tam visíš? může to kdykoliv kdokoliv vidět včetně tvého muže..
Na jeho místě bych ti tohle zřejmě nebyla schopna odpustit.. 5let budeš živořit, odnesou to děti a on nebude vědět dne či hodiny, kdy na něj vlítne nějaký sup…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12042
29.7.21 19:02
@Anonymní píše:

Pod vlak neskákej, a rovnou mu to řekni, čím dřív, tím líp. To dlužíš mega balík, že se tak bojíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5667
29.7.21 19:03
@Bábrdl píše:
Musíš mu to říct, protože dluhy nemáš ty, máte je oba. 8o
A přestaň vykládat, že „ani nevím, za co jsem to utratila“ a koukej si vzpomenout a prodat, co se dá. :cert:

pokud má už podaný návrh na povolení oddlužení (lidově insolvenci) tak vůbec není oprávněna nakládat s majetkovou podstatou… insolvenční správce pořídí soupisku majetku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12042
29.7.21 19:04
@Fuflík píše:
No, já se zas bojím rodičům říct, že jsem těhotná a to je mi 38. Jenže už slyším ty jejich kecy, že už jsem pomalu jak Denisa, že musím stihnout pak ještě jednoho fracka zas s jiným chlapem a jsem jak ona etc.
Bejt tebou, tak mu to řeknu, rozvedu se (tím si půlku dluhu vlastně umažu) a nabrknu si nějakýho bohatýho, co ty dluhy zaplatí. Chlapů je dost, tak klid. :mrgreen:

Hodně blbej nápad. Ty rodičům nic říkat nemusíš, je ti 38, víš o tom? Asi ne, když se bojíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.21 19:07

@ka2ka nooo 250000,– bohuzel zacalo to pred lety, a pak se to nahromadilo :,( :,( :,( chci mu to říct ale proste nevím jak začít, a tak, jsem v háji no, to ze mě vyhodí a rozvede se s tím uz tak trochu pocitam bohužel, vím moje chyba můžu si za to sama, pro ostatní opravdu nemám co prodat, nevím za co to bylo, jídlo, ošacení…prostě blbec no :,( :,( :,( :,(
Nikdy pred tímto jsme mu v nicem nelhala, zabiji mě to, a nejvíc se bojim ze me zabije, ma doma zbraně a je hodně vznetlivy, toho se bojím nejvic

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat