Bojim se udělat velkou životní změnu... Poradíte?

Anonymní
9.2.20 23:19

Bojim se udělat velkou životní změnu... Poradíte?

Dobrý večer všem… Pokusím se co nejstrucneji…
Po 14letech nás opustil přítel kvůli jiné. Nechci rozepisovat detaily protože by to bylo na román. Když jsem se z toho ja i syn dostali, po necelým roce chtěl ex zpět a ja ho vzala. Jenže nedávno zase odešel k ní… Máme 6leteho syna.
Na jeho přání jsme od prvního rozchodu zůstali bydlet u něj v baráku kde jsme žili od začátku vztahu až do teď. Já nechtěla nic měnit kvůli pohodlí, strachu z nového, zvyku apod…
Za malým jezdil jak to šlo a kupoval co bylo třeba. Boty bundu atd. Nemáme nic soudně vše na ústně a na domluvě. Ex ať udělal co udělal, je svým způsobem hodný… Prakticky jsme žili stejně jako dřív akorát s rozdílem že u nás nebydlel… Výlety, sex apod… Jenže to že jsme zůstali v baráku vím že byla chyba, on si dělal teoreticky co chtěl, jezdil kdy chtěl i když jsem mu několikrát řekla že se nám to nehodí… Věděl že nemůžu odejít a že se synem čekáme tzv,, na značkách,, tím že tu bydlíme má hroznou jistotu a ani si neuvědomuje co vlastně udělal… Tchyně tchán mě podraží, nerespektují když něco chci jinak než oni chtějí apod. protože drží s ex. Dokud dělám co oni včetně ex chtějí, je to v pořádku. Jakmile si dovolím třeba jen napsat nejezdi nehodí se to okamžitě všichni kolem sebe kopou… A ja vlastně,, musím,, mlčet protože nemáme své bydlení.
Jednou mi dokonce tchán i vyhrožoval. Vědí všichni včetně ex, že na vlastní byt nemám peníze a hlavne ten ZÁSADNÍ problém kterým se strasne trápim a kvůli čemu stojím stále nešťastně na místě… Bojím se udělat tak velkou životní změnu synovi a odejít bydlet za sestrou X km daleko. Vše nové jak pro mě tak pro syna. Školka, bydlení, město, lékaři kamarádi… Zmena o 180°.Na druhou stranu budu tam mít sestru, malej bratranky, práci i bydlení. A především budu mít klid, svojí svobodu a budu se moc věnovat malému bez stresu že jsem pouze všem za pipku která čeká a nechá se citově vydírat přes syna…
Pro ex a jeho rodinu se nic nezměnilo, vse jak bylo a nikoho z nich nezajímá, co prožívám já nebo jak se cítím. Všichni jen syn syn syn jak oni potřebuji… Mam i pocit že ex bude stále dokola jezdit jak to bylo dřív jednou u nás po druhé s ní. Ale dokud tu zůstanu nedokážu se ani posunout vpřed…
Takže má otázka…
Zůstali by jste někde kde si vás neváží, nerespektují protože vědí že neodejdu ale synovi by se nezměnila školka, kamarádi apod. Nebo opravdu odejít s tím že když nový začátek tak se vším všudy?? Bojím se o syna… Děkuji moooc všem za názory.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4144
9.2.20 23:23

Začni znova jinak se nehnes z místa.
Hlavu vzhůru :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.2.20 23:25
@Anix píše:
Začni znova jinak se nehnes z místa.
Hlavu vzhůru :mavam:

Děkuji, cítím to stejně ale právě ten strach jak to syn zvládne mě straší a hodně…

• Nahlásit
  • Citovat
4144
9.2.20 23:31

Syn bude mít spokojenou maminu a to je pro něj důležité :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1100
9.2.20 23:37

Nemyslím, že by syn byl do budoucna (a možná už i nyní) šťastný ze života na značkách. Taky má své kamarády, své aktivity a ne jen čekat, až se „tatínek“ objeví ve dveřích.
Další věc je, že před nástupem do školy je stěhování mnohem snazší.

A co bych teda stopla hned, je sex. Takhle může ex argumentovat, že jste pořád partneři. A tohle téma (doufám) s rodiči neprobírá, takže tchánovci to komentovat nebudou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26652
9.2.20 23:43
@Anonymní píše:
Dobrý večer všem… Pokusím se co nejstrucneji…
Po 14letech nás opustil přítel kvůli jiné. Nechci rozepisovat detaily protože by to bylo na román. Když jsem se z toho ja i syn dostali, po necelým roce chtěl ex zpět a ja ho vzala. Jenže nedávno zase odešel k ní… Máme 6leteho syna.
Na jeho přání jsme od prvního rozchodu zůstali bydlet u něj v baráku kde jsme žili od začátku vztahu až do teď. Já nechtěla nic měnit kvůli pohodlí, strachu z nového, zvyku apod…
Za malým jezdil jak to šlo a kupoval co bylo třeba. Boty bundu atd. Nemáme nic soudně vše na ústně a na domluvě. Ex ať udělal co udělal, je svým způsobem hodný… Prakticky jsme žili stejně jako dřív akorát s rozdílem že u nás nebydlel… Výlety, sex apod… Jenže to že jsme zůstali v baráku vím že byla chyba, on si dělal teoreticky co chtěl, jezdil kdy chtěl i když jsem mu několikrát řekla že se nám to nehodí… Věděl že nemůžu odejít a že se synem čekáme tzv,, na značkách,, tím že tu bydlíme má hroznou jistotu a ani si neuvědomuje co vlastně udělal… Tchyně tchán mě podraží, nerespektují když něco chci jinak než oni chtějí apod. protože drží s ex. Dokud dělám co oni včetně ex chtějí, je to v pořádku. Jakmile si dovolím třeba jen napsat nejezdi nehodí se to okamžitě všichni kolem sebe kopou… A ja vlastně,, musím,, mlčet protože nemáme své bydlení.
Jednou mi dokonce tchán i vyhrožoval. Vědí všichni včetně ex, že na vlastní byt nemám peníze a hlavne ten ZÁSADNÍ problém kterým se strasne trápim a kvůli čemu stojím stále nešťastně na místě… Bojím se udělat tak velkou životní změnu synovi a odejít bydlet za sestrou X km daleko. Vše nové jak pro mě tak pro syna. Školka, bydlení, město, lékaři kamarádi… Zmena o 180°.Na druhou stranu budu tam mít sestru, malej bratranky, práci i bydlení. A především budu mít klid, svojí svobodu a budu se moc věnovat malému bez stresu že jsem pouze všem za pipku která čeká a nechá se citově vydírat přes syna…
Pro ex a jeho rodinu se nic nezměnilo, vse jak bylo a nikoho z nich nezajímá, co prožívám já nebo jak se cítím. Všichni jen syn syn syn jak oni potřebuji… Mam i pocit že ex bude stále dokola jezdit jak to bylo dřív jednou u nás po druhé s ní. Ale dokud tu zůstanu nedokážu se ani posunout vpřed…
Takže má otázka…
Zůstali by jste někde kde si vás neváží, nerespektují protože vědí že neodejdu ale synovi by se nezměnila školka, kamarádi apod. Nebo opravdu odejít s tím že když nový začátek tak se vším všudy?? Bojím se o syna… Děkuji moooc všem za názory.

Bacha na to. Jen tak dítě bez souhlasu otce odstěhovat nemůžeš. Myslím do jiného města.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
507
10.2.20 00:01

Odešla bych ještě před tím než dite začne chodit do první třídy, pak bude vše daleko slozitejsi. Nevím jak je to město kam chceš daleko, se stěhováním na druhy konec republiky bych byla opatrná. Pokud jde o přesun jen o par km bych se nestresovala. První co bych udelala je požádáni o syna do pece, pak řešil stěhování atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2867
10.2.20 07:55

Já být tebou, tak jdu pryč. Syn z toho žádné trauma mít nebude, uvidíš, ten to příjme líp než ty a co se týče tebe, tak se ti neskutečně uleví. Jsem zvědavá na reakci ex, až mu řekneš, že jdeš pryč, protože to dle mě od tebe nečeká. Jen se připrav, že pro tchýni a tchána můžeš být právě ta co rozbila manželství a klidnou rodinu, tím že se odstěhovala, ale pro ně bys nikdy nebyla dost dobrá a hlavně, je to tvůj život. Za mě určitě jdi pryč, byla bys nešťastná, kdybys tam zůstala :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
10.2.20 08:12

Šla bych. Bude to těžké, ale bude to výzva a hodně ti to dá, postavíš se na vlastní nohy, urovnáš si život, odřízneš se od minulosti, jinak začít znova (nebo spíš jinak) nepůjde. Pokud to není stěhování přes půl republiky a je rozumný dojezd do půl hoďky, tak to problém nebude a rozhodně bych to udělala teď ve školkovém věku, než pak ve školním.
Ale teda ten chlopek, to je taky dílo… nenech se!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22186
10.2.20 08:18

V šesti letech u syna taková změna žádné trauma nezpůsobí, když se udělá šetrně. Navíc se mi zdá šikovné skloubit to s nástupem školní docházky, což je změna už sama o sobě.
Já bych si vážila toho, že máma kam vypadnout a budu mít důstojné zázemí. sestru, syn bratránky..Kamarády si takové dítě najde hned, to je rychlý.
Pokud zůstaneš bydlet u ex v jeho domě, nehneš se z místa a budeš neštastná pořád. Ono nelze dost dobře říct „ted nejezdi, nehodí se mi to“, když je ta nemovitost jeho…Navíc naprosto minimalizuješ své šance najít si někoho normálního, pokud ten posun neuděláš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.20 14:44

Děkuji všem za příspěvek a názor…
Začínám se opravdu priklanet k tomu odejít… Tady to nemá žádnou valnou budoucnost pro mě a ani syna. Když nás opustil po druhé, musíme začít znovu jinde. Snad až odejdeme nezačne kopat kolem sebe…
Někdy na mě padne, jak moc nám ublížil a lhal… Ale vím, že takový chlap už pro mě potom všem nemá žádnou hodnotu…

• Nahlásit
  • Citovat
15800
10.2.20 14:49
@Anonymní píše:
Děkuji všem za příspěvek a názor…
Začínám se opravdu priklanet k tomu odejít… Tady to nemá žádnou valnou budoucnost pro mě a ani syna. Když nás opustil po druhé, musíme začít znovu jinde. Snad až odejdeme nezačne kopat kolem sebe…
Někdy na mě padne, jak moc nám ublížil a lhal… Ale vím, že takový chlap už pro mě potom všem nemá žádnou hodnotu…

a kolik km se stěhuješ? a syn už chodí do první třídy, nebo teprve v září nastoupí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.20 15:30
@Keyllah píše:
a kolik km se stěhuješ? a syn už chodí do první třídy, nebo teprve v září nastoupí?

Syn má rok odklad. Takže v září nenastoupí. Stěhujeme se cca 150km daleko ale ex ten to bude mít zase blíž než teď cca 30km. Protože se také odstěhoval do jineho města než jsme bydleli.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama