Bojím se udělat životní změnu. Poradíte?

Anonymní
9.2.20 23:23

Bojím se udělat životní změnu. Poradíte?

Dobrý večer všem… Pokusím se co nejstrucneji… Po 14letech nás opustil přítel kvůli jiné. Nechci rozepisovat detaily protože by to bylo na román. Když jsem se z toho ja i syn dostali, po necelým roce chtěl ex zpět a ja ho vzala. Jenže nedávno zase odešel k ní… Máme 6leteho syna. Na jeho přání jsme od prvního rozchodu zůstali bydlet u něj v baráku kde jsme žili od začátku vztahu až do teď. Já nechtěla nic měnit kvůli pohodlí, strachu z nového, zvyku apod… Za malým jezdil jak to šlo a kupoval co bylo třeba. Boty bundu atd. Nemáme nic soudně vše na ústně a na domluvě. Ex ať udělal co udělal, je svým způsobem hodný… Prakticky jsme žili stejně jako dřív akorát s rozdílem že u nás nebydlel… Výlety, sex apod… Jenže to že jsme zůstali v baráku vím že byla chyba, on si dělal teoreticky co chtěl, jezdil kdy chtěl i když jsem mu několikrát řekla že se nám to nehodí… Věděl že nemůžu odejít a že se synem čekáme tzv,, na značkách,, tím že tu bydlíme má hroznou jistotu a ani si neuvědomuje co vlastně udělal… Tchyně tchán mě podraží, nerespektují když něco chci jinak než oni chtějí apod. protože drží s ex. Dokud dělám co oni včetně ex chtějí, je to v pořádku. Jakmile si dovolím třeba jen napsat nejezdi nehodí se to okamžitě všichni kolem sebe kopou… A ja vlastně,, musím,, mlčet protože nemáme své bydlení. Jednou mi dokonce tchán i vyhrožoval. Vědí všichni včetně ex, že na vlastní byt nemám peníze a hlavne ten ZÁSADNÍ problém kterým se strasne trápim a kvůli čemu stojím stále nešťastně na místě… Bojím se udělat tak velkou životní změnu synovi a odejít bydlet za sestrou X km daleko. Vše nové jak pro mě tak pro syna. Školka, bydlení, město, lékaři kamarádi… Zmena o 180°.Na druhou stranu budu tam mít sestru, malej bratranky, práci i bydlení. A především budu mít klid, svojí svobodu a budu se moc věnovat malému bez stresu že jsem pouze všem za pipku která čeká a nechá se citově vydírat přes syna… Pro ex a jeho rodinu se nic nezměnilo, vse jak bylo a nikoho z nich nezajímá, co prožívám já nebo jak se cítím. Všichni jen syn syn syn jak oni potřebuji… Mam i pocit že ex bude stále dokola jezdit jak to bylo dřív jednou u nás po druhé s ní. Ale dokud tu zůstanu nedokážu se ani posunout vpřed… Takže má otázka… Zůstali by jste někde kde si vás neváží, nerespektují protože vědí že neodejdu ale synovi by se nezměnila školka, kamarádi apod. Nebo opravdu odejít s tím že když nový začátek tak se vším všudy?? Bojím se o syna… Děkuji moooc všem za názory.

Tento příspěvek jsem vložila do jiné kategorie takže je tu dvakrát. Lze nějak smazat? Každopádně se za to omluvám nebyl to úmysl.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1661
9.2.20 23:33

Já bych odešla. Ale rozhodnutí je na tobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1209
9.2.20 23:37

Pokud bych neměla finance k důstojnému žití, a toto by mi ho zajišťovalo, tak bych zůstala. A pokud Tě to samozřejmě psychicky totálně nezničí. Pokud se zvládneš o vás postarat sama, tak odejdi, takhle se budeš jen trápit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1209
9.2.20 23:38
@yocheved píše:
Pokud bych neměla finance k důstojnému žití, a toto by mi ho zajišťovalo, tak bych zůstala. A pokud Tě to samozřejmě psychicky totálně nezničí. Průběžně bych se snažilaa zajistit a zařídit tak, abych mohla brzy odejít. Pokud se zvládneš o vás postarat sama už teď, tak odejdi, takhle se budeš jen trápit.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
201
9.2.20 23:39

Rozhodně odejít se vším všudy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
9.2.20 23:43

Máš kam jít a to k sestře. Takže běž a budeš mít klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.20 23:51

Hele nakonec to bude fajn. Vždycky když se nejvíce bojíme udělat velký krok je těžké, pak si ale řeknem že jsme udělali to nejlepší co jsme mohli. Takže ano bez, užívej života. Budes mít klid, nebudeš ve stresu. Ono to potom odnáší nejvíc děti i když si myslíš že ne. Přeji mnoho sil ;) :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.2.20 23:52
@Katekaroli píše:
Hele nakonec to bude fajn. Vždycky když se nejvíce bojíme udělat velký krok je těžké, pak si ale řeknem že jsme udělali to nejlepší co jsme mohli. Takže ano bez, užívej života. Budes mít klid, nebudeš ve stresu. Ono to potom odnáší nejvíc děti i když si myslíš že ne. Přeji mnoho sil ;) :srdce:

Děkuji moc!!! :hug:
Ale stále jsem na pochybách a na to vlastně ex i sází… Ví že se bojím to udělat…

• Nahlásit
  • Citovat
10.2.20 00:03

Změna začíná v hlavě musíš se rozhodnout co je pro tebe a tvého syna nejlepší…a překonat strach..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.20 00:25
@Vero_nika098 píše:
Změna začíná v hlavě musíš se rozhodnout co je pro tebe a tvého syna nejlepší…a překonat strach..

Pro syna by bylo nejlepší zůstat…
Pro mě rozhodně odejít… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
1209
10.2.20 00:28
@Anonymní píše:
Pro syna by bylo nejlepší zůstat…
Pro mě rozhodně odejít… :,(

Já myslím, že nebylo. Vztah s tátou může mít, i když tam nebudeš bydlet. Naopak mu rozhodně neprospěje vynervovaná mamka, která je z celé situace na zhroucení. :kytka: Důležití jsou klidní a spokojení rodiče, ať spolu nebo bez sebe :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
10.2.20 00:32

Ahojky, je to strasne tezke radit, kdyz v takove situaci nejsem..z jedne strany to chapu zvyk je zelezna kosile, ale clovek musi doufat v lepsi zitrky…a cerum, ze u sestry vam bude dobre :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1859
10.2.20 00:38

Bývalý, jeho rodina tě jen zneužívají, trochu vysávají
Když to neuděláš, bude tě to ničit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 00:39

Za me odejit. Ale pocitej s tim, ze se ex muze vytasit se stridavou péčí s tim, ze se budou vicemene starat jeho rodiče. Nevim, jak to mate daleko, ale treba 2 skoly mi prijdou jako tyrani ditete.

Pokud bys nezvladla odejit, je potreba se zacit vymezovat. Nenechat si veci libit. Ze zacatku bude peklo, ale pokud to ustojis, ceka te dustojnejsi zivor. Jako prvni bych prestala poskytovat sex (jako proc, kdyz bydli s jinou). Potom narok na soukromi, takze itinerar, nejaky poradek v tom. Je blby, ze tvuj soukromy zivot je pod tezkym dohledem…

No, ja bych to nevydrzela :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.20 01:04

Moc Vam vsem děkuji za reakce…
Nechci ex bránit v kontaktu. Naopak chci aby byl s malým co nejvíce. Když se odstehujeme k sestře pro mě a syna to bude více nez 150km ale pro ex to bude méně 100cca takže nechci stěhování jako formu,, trestu,,
Opravdu jen řeším jestli se syn s tímto dokáže vyrovnat. Tolik zásadních změn. Bez táty, bez domova, jina školka, jiné město. Strašně se bojím o jeho psychiku!!!
Na druhou stranu to byl ex kdo za nás udělal takové rozhodnutí ať chceme nebo ne! Kdyby byl h*jzlik vyhodí nás oba z baráku a taky bych musela řešit nové bydlení. Ale asi bych ho kvůli strachu řešila ve stejném městě.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama