Reklama

Bojím se vlastního otce, je to psychopat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kulickajo2
Povídálka 14 příspěvků 27.02.18 10:18
Bojím se vlastního otce - je to psychopat?

Dobrý den,
nerada bych zněla jako nějaká schyzofrenička. Zajímá mě váš váš názor.
Naši rodiče se rozvedli, když mi bylo 9 let. Táta si nás vždy bral na víkendy, jezdil s námi na dovolené, na výlety, vše bylo O. K., staral se o nás se sestrou dobře.
Kvůli problémům doma jsem se v 18 letech k otci (do bytu 1+1+ kuchyň) přestěhovala. Avšak dle dohody jen na 8 měsíců (z osobních důvodů si odstěhování dříve nemohu dovolit - prosím, nerozebírat).
A pak to začalo…Táta byl vždy trochu výbušnější, řekněme „nervák“. Vytočí ho maličkosti jako drobečky na stole, které musí ihned uklidit, rozčílí ho, když někdo omylem posune se stolem v kuchyni, vadí mu, když věci nemají své místo, když je kolem něho moc lidí, kapky vody na stole, apod. A když říkám rozčílí, tak opravdu rozčílí…

Můj strach začal tento týden, když otevřel pračku a v oblečení byl rozmočený papírový kapesníček. Chytl ho amok, začal se vztekat, řvát, že už na to sr, že je to zku***** a vyjeb***, že MNĚ (přitom si peru sama) už nic prát nebude, apod… Pak třísknul dveřmi a odjel neznámo kam a vrátil se až večer. Jen jsem seděla strnutá v obýváku a pak se šla podívat, co se vlastně stalo. (Nakonec jsem zjistila, že všechno oblečení v pračce stejně bylo jeho až na jedny moje kalhoty, a že onen kapesníček pocházel z JEHO kalhot.)

Když jsem v jeho přítomnosti, bojím se okolo něho jen projít, abych náhodou něco neshodila, nepolila, do něčeho nevrazila, abych, neudělala nějaký hluk, aby ho to nevytočilo. A právě v jeho přítomnosti se mi tyto věci stávají nejvíc, jak se soustředím na to, abych to nedělala.

On si nese určité křivdy z dětství. Je to člověk odmítnutý vlastními rodiči, nepřijaté, nechtěné a shazované a ponižované díte. A vlastně si to v manželství kompenzoval i na mojí mamince. Od ní vím, že s ním měla teror. Když přišel z práce domu, stála v pozoru. Každodenní stres, aby vše bylo tak, jak má, aby ho něco nevytočilo (a to samé teď zažívám já a nechápu, jak s ním mohla vydržet 15 let v manželství). Je to člověk, který neumí přijmout Omluvu ani Díky, neumí říct nikomu, že ho má rád, a taky to sám neumí přijmout. Nijak se mu nedá zavděčit, taky velmi rád věci překrucuje a hrozně lže. Mou mámu terorizoval i psychicky v tomto směru.

Na jednu stranu mi ho je líto, protože vím, co všechno si v dětství zažil :(. Na druhou stranu si říkám, že za své chování v dospělosti jsme všichni zodpovědní sami, ať už jsme zažili cokoliv. Nevím, jestli mi ho je víc líto, nebo jsem na něho víc naštvaná.

Ještě bych podotkla, že k sestře se tak nechová. Asi proto, že jsou oba stejné povahy, na rozdíl ode mě a maminky. Paradoxem je, že já jsem ta, která pro něho vždy udělala vše, když neco potřeboval, ta co k němu chodila i během týdne, ne jen na víkendy, tak co mu doma uklízela.. A pravděpodobně i ta co mu bude jednou utírat zad*k.

Pro mě byl táta vždy nejlepší na světě (asi proto, že jsem se s ním stýkala jen jednou za 14 dní). I na mé přátele tak působí, jelikož se umí skvěle přetvařovat. A když pak někomu toto vyprávím, myslí si, že já jsem ta hysterka…

Co mě taky děsí je to, že má doma legálně drženou zbraň. Na matku jednou prý vytáhl nůž. A já si říkám - byl by schopný mě v takovém záchvatu třeba zabít? Začínám se opravdu bát. Nejen o život… Mám před sebou ještě nutné 3 měsíce soužití s ním. Nyní jsem si uspořádala svůj denní plán tak, abychom se spolu doma co nejméně potkávali. Vždy, když příjde domu z práce, tak se tu snažím nebýt.

Myslíte si, že je nějakým způsobem nemocný na hlavu? :zed:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pannda
Kelišová 6470 příspěvků 31 inzerátů 27.02.18 10:26

Má takovou povahu, výbušnýčlověk, nemůžeš hned říct že psychopat. Ale měl by mít odbornou pomoc, zapracovat na sobě. To jsi ho takto neviděla když jste bydleli všichni spolu? Dalo se to předpokládat, když jsi šla bydlet k němu…
Být tebou, odstěhuju se, co nejdřív budeš moci, když máš v jeho přítomnosti strach. Se sestrou být nemůžeš?

anonymni_prezdivka
Kecalka 348 příspěvků 27.02.18 10:28

Moc tomu nerozumím… Mámu terorizoval, ale přesto je pro tebe nejlepší na světě. Chová se k tobě jak píšeš, přesto s ním bydlíš v 1+1. Na mámu dokonce vytáhnul nůž a ty se k němu přesto stěhuješ.
Logicky se k sestře tak nechová, když s ním nebydlí… změnilo by se to, kdyby spolu bydleli.
Jednoduše je cholerik, co si potrpí na pořádek. Psychopat se chová jinak, jen je dnes hrozně moderní tak každého nazývat.
Pokud se ho bojíš, nemáš moc na výběr - buď zpátky k mámě nebo se osamostatnit dříve. Případně pomoc kamarádek, prarodičů, apod.

Kulickajo2
Povídálka 14 příspěvků 27.02.18 10:31

No já nevím, jestli „jen výbušný člověk“ je schopný na manželku vytáhnout nůž… Byla jsem hodně malá, když naši šli od sebe. Takže nic takového si určitě z dřívějška nepamatuji. A hlavně se takhle choval jen ke své ženě, k dětem ne.
Jak říkám, stěhování bych tu nerozebírala, prostě do května to možné není, ale samozřejmě už počítám kalendář a stříhám metr, kdy budu moct odejít…

Kulickajo2
Povídálka 14 příspěvků 27.02.18 10:36

Ano, otec BYL pro mě tím nejlepším, protože takto se k nám dříve nechoval, a pokud jo, tak jsem to asi jako dítě tolik nevnímala. To, jak jsem choval k mamce jsem samozřejmě jako dítě vůbec nevěděla a ke svým dětem se tak nikdy nechoval, proto nebyl důvod (pro mě) se bát u něho bydlet. Ovšem teď zjiťuji, že to tak uplně není.
BTW: Před námi žádné tyto věci nikdy nedělal, matka mi to postupně odrývala s dospíváním.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19318 příspěvků 27.02.18 10:48

@Kulickajo2 taky bych neřekla, že je to psychopat. Ti se projevují dost jinak. Tvůj táta je prostě cholerik, nervák, možná puntičkář na úklid a jestli velkou část života žije sám, tak ho obtěžuje sdílet s někým domácnost. Proto se ostatním, včetně tebe, dokud jste se nesestěhovali, mohl jevit jako v pohodě. Všechno to ale končí zavřením dveří.
Co poradit? To co děláš, vyhýbat se jemu i případným třecím plochám (úklid, praní,…), doma pobývat co nejméně a odstříhávat metr ke dni odstěhování.

Uživatel je onlinePetruna21
Echt Kelišová 9853 příspěvků 27.02.18 11:39

Hold má výbušnou povahu toho už nezměníš a když se ti něco nelíbí tak se odstěhuj :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.18 12:15

Tyjo nepises nahodou o mym tatovi?? Ale uplne.

Ja jsem s nim bydlela od 15cti a kazdej den jsem mela sevrenej zadek co zas bude. Kdyz mi bylo 19 pri prvni prilezitosti jsem se odstehovala.

Radim ti jedno - nic nerikej, nedelej a hled si svyho. Jenom tak prezijes ty 3 mesice tak nejak,,v klidu". A pak se hnedka pakuj.

Drzim palce a soucitim :hug:.

Jinak ja uz jsem od taty 5 let a nase vztahy se docela zlepsily. Ale ja nejsem moc splachovaci, takze mam porad pred ocima jak se ke me choval. Jako hovado :zed:.

Radsi anonym, kdyby naaaaahodou brouzdal na netu a nasel tuhle diskuzi.

Walburga
Zasloužilá kecalka 776 příspěvků 27.02.18 12:26

Puntičkář je něco jiného… Tvůj táta má nejspíš OCD. S takovými lidmi se vydržet nedá, pokud sami nepochopí, že je něco blbě a nezacnou se léčit.
Na to se da napsat jen jediné… Vydrž prka výdrž… Za chvíli si z tama fuc. Do května ze sebe proste dělej bl bce. Ano tati, ne tati… Jo a na to ze mu budeš jednou utirat pedel jak jsi psala, na to zapomen. Nebudeš mít žádný život jestli do toho půjdeš. Otec ať si šetří na pecovatelsky dum. Predstav si někoho takového až bude starý 8o ještě když by se přidala demence. Ať se tvůj otec o sebe postará sam :nevim: Nebude to tvá povinnost. Rodinu neplanujes? S tím by to moc kompatibilní nebylo. By jsi se zbláznila. :kytka: Jo pusobis jako submisivni typ, davej si pozor at si nenajdes partnera s povahou tvého otce.

anonymni_prezdivka
Kecalka 348 příspěvků 27.02.18 12:40
@Walburga píše:
Puntičkář je něco jiného… Tvůj táta má nejspíš OCD. S takovými lidmi se vydržet nedá, pokud sami nepochopí, že je něco blbě a nezacnou se léčit.
Na to se da napsat jen jediné… Vydrž prka výdrž… Za chvíli si z tama fuc. Do května ze sebe proste dělej bl bce. Ano tati, ne tati… Jo a na to ze mu budeš jednou utirat pedel jak jsi psala, na to zapomen. Nebudeš mít žádný život jestli do toho půjdeš. Otec ať si šetří na pecovatelsky dum. Predstav si někoho takového až bude starý 8o ještě když by se přidala demence. Ať se tvůj otec o sebe postará sam :nevim: Nebude to tvá povinnost. Rodinu neplanujes? S tím by to moc kompatibilní nebylo. By jsi se zbláznila. :kytka: Jo pusobis jako submisivni typ, davej si pozor at si nenajdes partnera s povahou tvého otce.

Myslím, že každé normální dítě počítá s tím, že se jednou, bude-li třeba, o rodiče postará. A je-li to možné, bez toho, aby je šoupli do nějakáho domova.

Walburga
Zasloužilá kecalka 776 příspěvků 27.02.18 12:54
@anonymni_prez­divka píše:
Myslím, že každé normální dítě počítá s tím, že se jednou, bude-li třeba, o rodiče postará. A je-li to možné, bez toho, aby je šoupli do nějakáho domova.

Aha, takže definice normality je nechat si kalet na hlavu? Pokud bych mela takové rodiče jako zakladatelka otce, tak je dam klidně do domova. Jsem jen člověk, ne superhrdina. A starat se o někoho tak protivného na úkor svých dětí a manžela? Každý to má jinak, někdo cely život prozije svým způsobem ve vegetativnim stavu, ale já chci žít. S timhle bych se nespokojila. Jestli to nevadi vám, nebo lidem co takhle vyplytvaji svůj čas starostmi o druhé, je to vás boj. Někdo to tak ale nemá. :mavam:

anonymni_prezdivka
Kecalka 348 příspěvků 27.02.18 13:09
@Walburga píše:
Aha, takže definice normality je nechat si kalet na hlavu? Pokud bych mela takové rodiče jako zakladatelka otce, tak je dam klidně do domova. Jsem jen člověk, ne superhrdina. A starat se o někoho tak protivného na úkor svých dětí a manžela? Každý to má jinak, někdo cely život prozije svým způsobem ve vegetativnim stavu, ale já chci žít. S timhle bych se nespokojila. Jestli to nevadi vám, nebo lidem co takhle vyplytvaji svůj čas starostmi o druhé, je to vás boj. Někdo to tak ale nemá. :mavam:

Nevím, jakou máš definici normality a nevím, kde jsem psala o kálení na hlavu. Ale nejsem sobec a rodiče mě vychovali slušně - takže počítám s tím, že bude-li to potřeba, postarám se o ně. Ne je frknout někam do domova a vys… se na ně. Zakladatelka sama psala, že až do teď jí byl otec vzorem a zbožňovala ho a o ni i sestru se staral vzorně. Takže kvůli pár měsícům (možná psychické poruchy) zahodit celý život? Výborný přístup :poblion:

Walburga
Zasloužilá kecalka 776 příspěvků 27.02.18 17:01
@anonymni_prez­divka píše:
Nevím, jakou máš definici normality a nevím, kde jsem psala o kálení na hlavu. Ale nejsem sobec a rodiče mě vychovali slušně - takže počítám s tím, že bude-li to potřeba, postarám se o ně. Ne je frknout někam do domova a vys… se na ně. Zakladatelka sama psala, že až do teď jí byl otec vzorem a zbožňovala ho a o ni i sestru se staral vzorně. Takže kvůli pár měsícům (možná psychické poruchy) zahodit celý život? Výborný přístup :poblion:

Jenže dnes na starani se o rodinu ani není doba. Moje generace bude vyšťavena systémem, kdy půjdeme do důchodu kdo ví. Rozhodne ne v 55 jak se chodilo drive. A co, tak jsem v tomhle ohledu sobec, ale aspoň si nehraju na moralistku boblion tobě drahá :* :poblion:

Kulickajo2
Povídálka 14 příspěvků 27.02.18 17:38

@Walburga
Děkuji za názor, ale nezlobte se… Ať jsou rodiče jakýkoliv, tak se o ně postarám. Oni se o mě také starali, když jsem byla malá… A kvůli nějakému novodobému trendu rozhodně nešoupnu rodiče do důchoďáku, zvlášť, když vím, jak to tam chodí…
Otec sice je asi nemocný, ale vždy se o nás staral, platil na nás, bral si nás. A Váš přístup je teda hodně nevděčný, sobecký a drsný… :potlesk: :roll: :nevim:

Btw… Submisivní nejsem a partnera mám skvělého.

anonymni_prezdivka
Kecalka 348 příspěvků 27.02.18 19:01
@Kulickajo2 píše:
@Walburga
Děkuji za názor, ale nezlobte se… Ať jsou rodiče jakýkoliv, tak se o ně postarám. Oni se o mě také starali, když jsem byla malá… A kvůli nějakému novodobému trendu rozhodně nešoupnu rodiče do důchoďáku, zvlášť, když vím, jak to tam chodí…
Otec sice je asi nemocný, ale vždy se o nás staral, platil na nás, bral si nás. A Váš přístup je teda hodně nevděčný, sobecký a drsný… :potlesk: :roll: :nevim:Btw… Submisivní nejsem a partnera mám skvělého.

Těmto lidem to prostě nevysvětlíš.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama