Bojím se, že je to nádor

Anonymní
11.2.20 18:03

Bojím se že je to nádor

Dobrý večer, mám dceru (13 let ) už dlouhou dobu si stěžuje na bolest ucha (pravého). Tak dneska jsme šli na ušní ale tam nic nezjistil jenom nám řekli že ucho má úplně v pořádku. Ale řekli nam že problém musí být někde jinde a tak nás objednali na dětskou neurologii, paní doktorka říkala že až přijdeme tak že dceři udělají eeg hlavy. No prostě na tom usnim řekli že problém musí být někde v hlavě. Hledala jsem co by to mohlo být a mám strach že by to mohl být nádor. Dceru docela často bolí hlava, a někdy řekne že když se postaví tak jak kdysi se ji před očima jakobya zamotá hlava, docela casto si stěžuje na bolest břicha a žaludku a taky na bolest očí a všechny ty příznaky tomu odpovídají. Jsem celkem nervózní a bojím se aby to nebyl nádor tak vás prosím jestli nemáte zkušenosti třeba s těmi bolesti ucha, dětskou neurologii…děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7702
11.2.20 18:09

Místo strachu zkus myslet pozitivně, ty i dcera. Nepřenášej negativní myšlení na ni, akorát to zhoršuješ…Věř, že to nebude nic vážného, a zkus se připravit i na variantu, že by něco nalezli. Psychika oblivňuje hodně a není nic horšího, než hysterie a nepodpora dceři…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
254
11.2.20 18:11

Ahoj, mě taky bolelo ucho prave a měla jsme ho v pořádku.. A doktor mi řekl že to může být i od krční páteře.. Držím palce ať je dcera v pořádku :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.20 18:11

Moje dítě bolela hlava i uši a potom i oči, přidaly se nevolnosti. Bohužel to náror byl. U vás to tak být nemusí, ale v dětském věku jsou nádory mozku časté. Nic na tom nezměníš, max se to jen dozvíš, po EEG by měla následovat magnetická rezonance. Prosím o ponechání anonymu

• Citovat
  • Nahlásit
13445
11.2.20 18:27

Ucho může být také od zubů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
11.2.20 18:28

Kdyby měla nádor v hlavě, tak ji to tahá na jednu stranu, jakoby padala (když se točí hlava).
Navíc pokud by to mělo být v hlavě 100% se zhorší zrak.
Určitě je v pořádku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11438
11.2.20 18:44
@Anonymní píše:
Dobrý večer, mám dceru (13 let ) už dlouhou dobu si stěžuje na bolest ucha (pravého). Tak dneska jsme šli na ušní ale tam nic nezjistil jenom nám řekli že ucho má úplně v pořádku. Ale řekli nam že problém musí být někde jinde a tak nás objednali na dětskou neurologii, paní doktorka říkala že až přijdeme tak že dceři udělají eeg hlavy. No prostě na tom usnim řekli že problém musí být někde v hlavě. Hledala jsem co by to mohlo být a mám strach že by to mohl být nádor. Dceru docela často bolí hlava, a někdy řekne že když se postaví tak jak kdysi se ji před očima jakobya zamotá hlava, docela casto si stěžuje na bolest břicha a žaludku a taky na bolest očí a všechny ty příznaky tomu odpovídají. Jsem celkem nervózní a bojím se aby to nebyl nádor tak vás prosím jestli nemáte zkušenosti třeba s těmi bolesti ucha, dětskou neurologii…děkuji

Neplas, muze to byt cokoli. S usima (teda levym uchem) mam problemy od detstvi. Uz jsem vypadala jako hypochondr, ze si porad stezuji na bolest, kdyz na ORL vypada vse v poradku. Nakonec se zjistilo, ze problem zpusobuje zvetsena mandle. Kdyz se mi zvetsi jeste vice nez obvykle, tlaci na nerv, ktery mi zpusobuje bolest. A to mam pocit jako u zanetu stredniho ucha :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
11.2.20 18:45

To i hlava může být od krční páteře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24419
11.2.20 18:45

Může to být od krční páteře, taky migrény dělají potíže podobného typu. Hučení a bolest hlavy může být způsobena i nízkým tlakem. Nebo neurózami, je - li dcera úzkostný člověk. Nemaluj čerta na zed, je daleko větší šance, že to může být relativní blbost…I když tvé obavy chápu, taky mám sklon vidět věci černě a předpovídat katastrofy. Ale není to nic dobrého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19701
11.2.20 18:50
@Anonymní píše:
Moje dítě bolela hlava i uši a potom i oči, přidaly se nevolnosti. Bohužel to náror byl. U vás to tak být nemusí, ale v dětském věku jsou nádory mozku časté. Nic na tom nezměníš, max se to jen dozvíš, po EEG by měla následovat magnetická rezonance. Prosím o ponechání anonymu

doufám že je dítě v pořádku :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41615
11.2.20 19:02
@Nika. Al píše:
Kdyby měla nádor v hlavě, tak ji to tahá na jednu stranu, jakoby padala (když se točí hlava).
Navíc pokud by to mělo být v hlavě 100% se zhorší zrak.
Určitě je v pořádku ;)

To neni pravda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.20 19:09

@ka2ka bohužel to nedopadlo dobře i když to tak po léčbě vypadalo, ale remise pouhých pár týdnů, pak relaps a do dvou měsíců… Vysvobození.
Vůbec není pravda, že by dítě muselo být táhlé na jednu stranu, nebo mít zhoršené vidění tohle jsou mylné informace, záleží na umístění nádoru.
Ale tyhle problémy můžou být způsobeny i zánětem vnitřního ucha které na ORL vůbec nevidí, nebo spoustou dalších banalit. Nemyslet na nejhorší, ono i kdyby to nádor byl, tak ani to není konec světa, ani katastrofa, protože je spousta nádorů které jsou „hodné“ takže klid a nestahovat kalhoty předčasně.

• Citovat
  • Nahlásit
24419
11.2.20 19:14
@Anonymní píše:
@ka2ka bohužel to nedopadlo dobře i když to tak po léčbě vypadalo, ale remise pouhých pár týdnů, pak relaps a do dvou měsíců… Vysvobození.
Vůbec není pravda, že by dítě muselo být táhlé na jednu stranu, nebo mít zhoršené vidění tohle jsou mylné informace, záleží na umístění nádoru.
Ale tyhle problémy můžou být způsobeny i zánětem vnitřního ucha které na ORL vůbec nevidí, nebo spoustou dalších banalit. Nemyslet na nejhorší, ono i kdyby to nádor byl, tak ani to není konec světa, ani katastrofa, protože je spousta nádorů které jsou „hodné“ takže klid a nestahovat kalhoty předčasně.

mrzí mě to :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19701
11.2.20 19:14
@Anonymní píše:

upřímnou soustrast :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.20 19:41

Ahoj, tak u nás to začalo ve 13 letech.Syn,bolesti hlavy, zhoršení zraku, pískání v uších, brnění končetin a věčná únava a spavost, také spojeno se špatnou náladou a neschopnosti soustředit se Z ničeho nic, ze dne na den. Letela jsem s ním k lékaři a roztočilo se kolečko vyšetření. Nejdrive zlehka, RTG dutin, ORL vys.,krevní odběry, oční atd.Nic.Potíže přetrvávaly. Lumbálni punkci jsem nedovolila. Nasledoval RTG hlavy, magnetická rezonance, podezření na nádor či sklerózu. K mě úlevě nic nenašli, leč stav se nelepšil a rady si lékaři nevěděli. Trapili jsme se rok a půl a nakonec uzavřeno jako důsledek překotné puberty a hormonální nerovnováhy. Co tím chci říct? Nikdo z nás tady nemůže vědět, zda se jedná o něco závažného či nikoliv, to mohou potvrdit či vyvrátit jen odborná vyšetření. Vím, jak Ti je, bezmoc, strach, zoufalost, je to těžké, ale je nutné zachovat klid a podpořit dceru v tom, že ať se stane cokoliv, budeš tu pro ni. Důležité je pravdivě odpovídat, protože v tomhle věku už si děti uvědomují, co vše se může stát a boji se. Nejhorší je nejistota a čekání, ale zvládnete to. Držím palce a věřím, že vše bude v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama