Bojím se, že mám rakovinu

17.3.16 17:41

Bojím se, že mám rakovinu

Ahoj, už rok mám problémy s kolenem a v pondělí mě doktor na kontrole objednal na scintigrafii skeletu, prý kvůli vyloučení ložiskových změn. Podle internetu jsou to v podstatě metastáze, což je rakovina. Máme to v rodině (taťka i babička - díky Bohu oba živí a zdraví). Pořád na to myslím a bojím se, co bude dál. Sice mi taťka říkal, že je dost možný, že to taky budu mít, ale netušila jsem, že mě ta bestie potká už v 17. Ale jak se říká, na rakovinu nejste nikdy moc mladej.. Plánovala jsem si život a pak přijde tohle. Není to jisté, jistě, ale vzhledem k příznakům, kterých několik taky mám, neustálým bolestem kostí končetin v různých místech a dědičnosti, je ta možnost hodně pravděpodobná. Bojím se jak to snesou rodiče, přátelé, (ve škole bych o tom chtěla pomlčet, nestojím o soucit..). Chci děti, takže se bojím i chemo. Nedokážu si představit, jak moc mě to ovlivní, ale už teď vnímám změny v myšlení. Všechny jiné problémy mi přijdou najedou tak malicherné. Lidičky, mějte se rádi a nehádejte se kvůli kravinám. Jsou mnohem horší věci. :( Pokud se ve mě fakt něco probudilo, tak to chci porazit…je to kdo z koho. Je to spíš zpověď, tak se omlouvám, ale jednu otázku přeci jen mám: „máte někdo zkušenosti s protonovou léčbou, co si o tom myslíte?“
Dobře, tak dvě. :roll: Co si popravdě myslíte o metastázích? Je už opravdu hodně pozdě? (tři :oops: )
Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29582
17.3.16 17:48

@Banana.2323 Scintigrafie se používá k detekci změn v kostech při jejich nádorovém onemocnění, podezření na metastázy (u nádorů prsu, plic a prostaty), zlomeninu nebo kostní zánět. Průvodním příznakem, který Vás obvykle dovede k lékaři, je nevysvětlitelná bolest kostí. Vyšetření obvykle navrhuje chirurg, internista nebo onkolog.

Ty máš prostatu, prsa nebo plíce v koleni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8055
17.3.16 17:49

Děvče!!! Držím palce a ať už je nemoc jakkoli vážná, postav se k ní čelem… Buď pozitivní, ničeho se nestraň a věř v dobrou cestu - jedině tak se dá potfora porazit..
Trvej na důkladných vyšetřeních, nepropadej panice při případných diagnozách a pokud dojde na chemo, zvládneš vše. Já osobně mám v okolí dva lidi, pokročilejšího věku, kteří prošli léčbou a tím, že „věřili“ a nenechali se odradit diagnozou, zvládli těžké chvíle, a jsou téměř zdraví.
Buď silná!! :palec: :palec: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64723
17.3.16 17:51

@Banana.2323 mi se líbí, jak filozofuje holčina v 17, aniž by znala skutečný výsledek atd :nevim: mmchdm, u nás je rakovina v rodině, někdy to dopadne, někdy taky ne :nevim: protonová léčba nehrozí, ta se dává fakt jen v nejhorších případech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49226
17.3.16 18:25
@Banana.2323 píše:
Ahoj, už rok mám problémy s kolenem a v pondělí mě doktor na kontrole objednal na scintigrafii skeletu, prý kvůli vyloučení ložiskových změn. Podle internetu jsou to v podstatě metastáze, což je rakovina. Máme to v rodině (taťka i babička - díky Bohu oba živí a zdraví). Pořád na to myslím a bojím se, co bude dál. Sice mi taťka říkal, že je dost možný, že to taky budu mít, ale netušila jsem, že mě ta bestie potká už v 17. Ale jak se říká, na rakovinu nejste nikdy moc mladej.. Plánovala jsem si život a pak přijde tohle. Není to jisté, jistě, ale vzhledem k příznakům, kterých několik taky mám, neustálým bolestem kostí končetin v různých místech a dědičnosti, je ta možnost hodně pravděpodobná. Bojím se jak to snesou rodiče, přátelé, (ve škole bych o tom chtěla pomlčet, nestojím o soucit..). Chci děti, takže se bojím i chemo. Nedokážu si představit, jak moc mě to ovlivní, ale už teď vnímám změny v myšlení. Všechny jiné problémy mi přijdou najedou tak malicherné. Lidičky, mějte se rádi a nehádejte se kvůli kravinám. Jsou mnohem horší věci. :( Pokud se ve mě fakt něco probudilo, tak to chci porazit…je to kdo z koho. Je to spíš zpověď, tak se omlouvám, ale jednu otázku přeci jen mám: „máte někdo zkušenosti s protonovou léčbou, co si o tom myslíte?“
Dobře, tak dvě. :roll: Co si popravdě myslíte o metastázích? Je už opravdu hodně pozdě? (tři :oops: )
Děkuji.

nepředjímej… vím, že je to těžké, ale zkus to nedělat, je zbytečné se bát… pokud tam "něco je, tak ten strach to neodstraní a pokud tam není nic, tak je zbytečné se bát dopředu… :hug: :kytka:
drž se kočko… není nikde napsáno, že máš rakovinu nebo metastázy ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.16 19:04

@Banana.2323 Bohužel mám kamarádku, která měla v 15ti bolesti kolene, hodně velké, všude snímali jen koleno a potom jednou „náhodou“ zrentgenovali větší část a v holeni měla nádor :,( V nemocnici potom našla kamarádku, která měla stejné bolesti kolene, ale nádor měla v té lýtkové kosti. Naštěstí kamarádka rakovinu překonala, časem by i děti mohla mít.
Ty ale nepředbíhej, nedělej žádné závěry, nemusí vůbec o nic jít!!! Počkej na výsledky různých testů a pokud máš strach, řekni lékařům (nebo rodiče, na ty možná dají víc), že máš odůvodněný strach a jestli by někde nemohli snímat větší část nohy. Na rodinné problémy snad dají.
A ještě mě napadá, nejsi náhodou očkovaná proti rakovině děložního čípku?
Prosím anonym, píšu o kamarádce. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
26462
17.3.16 19:19

No, me tvuj popis prijde ponekud zvlastni.
V 17 je opravdu nepravdepodobne, ze by te dr. poslal na scintigrafii skeletu kvuli metastazam.
Ano, v tvem veku - co se kolene tyka - je mozny osteosarkom, ale predpokladam, ze by alespon neco bylo videt na rtg.
Rakovina babicky a tatinka urcite nijak nesouvisi s tvym stavem ted, je to krajne nepravdepodobne.
Vysvetlil ti dr, proc te na to vysetreni posila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.3.16 19:57

@mroe možná je to zvláštní, ale je to tak. Posílá mě tam kvůli „vyloučení ložiskových změn“, prý je to jediné vyšetření, kde uvidí to, co je potřeba.
Anonyme: ano, očkovaná jsem :)
Osteosarkom mi na to právě dost sedí, když jsem si to porovnávala. Snažím se myslet pozitivně a teď už to docela i jde. Děkuji za vlídná slova :hug:
@berry4 četla jsem to, jenže, pokud to chápu dobře, tak rakovina se vyskytne třeba v těch pilích, ale v rozvinutější fázi se dělají u zhoubných nádorů metastázy, např. do těch kostí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1834
17.3.16 20:03

@Banana.2323
Odpovedi na otazky neznam, ale mysli pozitivně. Opravdu psychika dela hodne. Pokud se to potvrdí, bud silna a das to :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
337
17.3.16 20:03

Zlatko, loziskove zmeny=uplne hociake zmeny. Slovo lozisko sa pouziva v medicine vseobecne napr. lozisko zapalu. Nespajaj si to s rakovinou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
17.3.16 20:34

@Banana.2323 kdyby jsi měla metastázy, tak je ti už vcelku dost bídně. Teploty, únava, rapidní úbytek váhy…No heled´. Chtěla jsem ti napsat, že googlit je občas na houvno. Čteš trávu růst. Dej se do klidu a užívej svůj mladý život.
Určitě půjde o běžné vyšetření a s kolenem ti poradí. Nehledej v tom víc :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat