Bojím se, že mě majitelka bytu vyhodí

19.3.17 21:34

Bojím se, že mě majitelka bytu vyhodí

Holky, potřebuji radu a možná i uklidnit, protože upřímně je mi dost ouvej :,(. Bydlím ve spolubydlení, první spolubydlení a už od začátku to mám celkem dost těžké. Myslím si, že u mě přesně funguje to pořekadlo, že co tě nezabije, to se tě pokusí zabít znovu. Prostě byt jsem si původně pronajímala s bývalým partnerem, kdy byla složitá situace a on mi měsíc po podpisu smlouvy z toho vycouval. Bylo mi hodně zle ale majitelé byli vstřícní, ex mi platil nájem ( 3 měsíce výpovědní doba) a já si hledala jinou spolubydlící. Ty nervy, jestli někoho najdu bych nepřála nejhoršímu nepříteli. Nicméně se podařilo, já našla spolubydlící a s tou jsem žila rok. Bohužel slečna nepadla do oka majitelům a spolubydlící se pro časté spory s nimi odstěhovala a tak jsem po roce opět hledala spolubydlící. Zase neskutečné nervy, jestli někoho najdu ale opět jsem našla. Slečna se stěhovala v lednu a vše bylo v pořádku. Teď mi ale oznámila, že jí firma přendala na jinou pobočku a že nejpozději 1.5. se stěhuje. Zároveň mi řekla, že je pro ní finančně neúnosný platit mi tři měsíční nájmy ve výpovědní době+, protože má malý plat. Jako já jí chápu ale já na to taky nemám, táhnout byt sama, proto také žiji ve spolubydlení :oops:. Takže jsem z toho v šoku, se spolubydlící jsem se odmluvila, že mi pomůže někoho najít, jen já už se vážně bojím jít za majiteli s tím, že zase budu hledat někoho jiného, bojím se, že už mě asi vyhodí protože už toho asi právem budou mít dost. Rodiče mě asi taky nakopu do hlavy, protože mi sem právě o víkendu nastěhovali nábytek. No a do toho nervy s hledáním jiné spolubydlící. Prosím holky myslíte, že mě majitelé vyhodí? Já už se za nimi bojím jít a říct jim to, raději jsem tam poslala spolubydlící od té to snad vezmou líp, nakonec ve smlouvě jsme napsané obě. Navíc mám strach, že ona se odstěhuje a mě byt zůstane na krku. Nebude mi asi platit tři nájmy. Je mi fakt zle, proč se mi tyto situace pořád dokola opakují? Už mi fakt není v tomto dobře. Co mám dělat? POčítám s tím, že mě majitelé spucují, i s tím, že asi už vážně nikoho neseženu a i s tím, že si zase budu muset zvykat na nového spolubydlu. Nejraději bych se sebrala a šla sama do garsonky, kdybych na to ovšem měla peníze. Lidé jsou dost nespolehlivý a já už si myslím, že to co mě se děje se spolubydlícími už pomalu není normální. Majitelé také asi nebudou chtít psát pořád nové a nové nájemní smlouvy. A jak já budu ze spolubydlící tahat nájem ve výpovědní lhůtě když bude na druhém konci republiky??? Jsem zoufalá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11483
19.3.17 21:40

Moc to nechápu. Ty máš nájemní smlouvu? A ta spolubydlící měla s tebou uzavřenou podnájemní? Pokud jo, tak holt bude muset dostát závazkům.
Majitelům se nemusí líbit, že se jim to tam střídá, ale pokud ti dali možnost si k sobě brát lidi a budou mít své peníze zaplacené, tak nevidím důvod, proč by tě měli vyhazovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6421
19.3.17 21:41

Počkej, ale ta tříměsíční výpovědní lhůta je blbost je. Jestliže se ti odstěhoval chlap a měsíc na to nová holka tak dva měsíce jsi měla dvojnásobný příjem na nájem ne? :nevim: Nebo si tam byla tři měsíce sama a „užívala“ si toho že to někdo platí na dálku?
Nevím kde přesně bydlíš ale u nás je spolubydlící otázka týdne, ale pokud bydlíš někde bůhvíkde..

Vyhodit tě můžou z důvodů co jsou ve smlouvě, ne jenom tak „pro nic“. Takže si přečti smlouvu co tam přesně máš. A jo, řekla bych jim to, ty za to v podstatě nemůžeš tak co. :nevim: Jim jde jenom o to aby dostali peníze, nakopírovat smlouvu a přepsat jedno jméno si nemyslím že by jim extra vadilo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.3.17 21:44
@jessikka píše:
Moc to nechápu. Ty máš nájemní smlouvu? A ta spolubydlící měla s tebou uzavřenou podnájemní? Pokud jo, tak holt bude muset dostát závazkům.
Majitelům se nemusí líbit, že se jim to tam střídá, ale pokud ti dali možnost si k sobě brát lidi a budou mít své peníze zaplacené, tak nevidím důvod, proč by tě měli vyhazovat.

Nn, ve smlouvě jsem uvedené obě dvě, jako nájemnice, máme tady stejná práva ale i povinnosti. Jenže Spolubydlící mi řekla, že ona mi ty tři měsíce co pojede výpovědní lhůta platit nájmy nemůže. A to nepočítám jestli budou nějaké nedoplatky na energiích, to z ní už asi vůbec nedostanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.3.17 21:46
@Aletheia píše:
Počkej, ale ta tříměsíční výpovědní lhůta je blbost je. Jestliže se ti odstěhoval chlap a měsíc na to nová holka tak dva měsíce jsi měla dvojnásobný příjem na nájem ne? :nevim: Nebo si tam byla tři měsíce sama a „užívala“ si toho že to někdo platí na dálku?
Nevím kde přesně bydlíš ale u nás je spolubydlící otázka týdne, ale pokud bydlíš někde bůhvíkde..Vyhodit tě můžou z důvodů co jsou ve smlouvě, ne jenom tak „pro nic“. Takže si přečti smlouvu co tam přesně máš. A jo, řekla bych jim to, ty za to v podstatě nemůžeš tak co. :nevim: Jim jde jenom o to aby dostali peníze, nakopírovat smlouvu a přepsat jedno jméno si nemyslím že by jim extra vadilo ;)

Nn on tady nebyl dva a půl měsíce a to měl výpovědní dobu tak je to i ve smlouvě. Tak mi prostě ty dva a půl měsíce platil, potom jsem našla jinou spolubydlící ta si ale nerozuměla s majiteli a tak po roce šla. A ta současná se sem nastěhovala teď v lednu ale oznámila mi, že prvním květnem se stěhuje pryč. Jako já z toho taky nejsem odvázaná já jsem po celé ty dva měsíce hledala spolubydlící, rozhodně jsem si neužívala komfort prázdného bytu za jeho prachy. Kdybych si chtěla za jeho prachy užívat, tak ho stáhnu o celý poslední nájem ale to jsem neudělala a zaplatil mi jen půlku.

Příspěvek upraven 19.03.17 v 21:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
19.3.17 21:47

@Cosmopolitan Majitelé bydlí s vámi? Nebo jak mohli mít časté spory s tvou spolubydlící?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
11483
19.3.17 21:48

@Cosmopolitan O jaké výpovědní lhůtě mluvíš? Ty tam přece zůstáváš dál tak žásná výpovědní lhůta neběží… Ona ti podlě mě fakt nemusí nic platit. Máš to hodně hloupě zařízené. Lepší bys měla si tu druhou k sobě smluvně zavázat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.3.17 21:49
@Adinal píše:
@Cosmopolitan Majitelé bydlí s vámi? Nebo jak mohli mít časté spory s tvou spolubydlící?

Bydlí v patře nad námi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
19.3.17 21:50
@Cosmopolitan píše:
Nn, ve smlouvě jsem uvedené obě dvě, jako nájemnice, máme tady stejná práva ale i povinnosti. Jenže Spolubydlící mi řekla, že ona mi ty tři měsíce co pojede výpovědní lhůta platit nájmy nemůže. A to nepočítám jestli budou nějaké nedoplatky na energiích, to z ní už asi vůbec nedostanu.

A proč by měla platit nájem tobě? Pokud máte stejná práva a povinnosti, tak by to snad měla platit přímo majitelům, kteří s ní mají smlouvu, tak ať to řeší oni.
A odkud jsi, že je takový problém někoho sehnat na spolubydlení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
19.3.17 21:50
@jessikka píše:
@Cosmopolitan O jaké výpovědní lhůtě mluvíš? Ty tam přece zůstáváš dál tak žásná výpovědní lhůta neběží… Ona ti podlě mě fakt nemusí nic platit. Máš to hodně hloupě zařízené. Lepší bys měla si tu druhou k sobě smluvně zavázat.

Ale ona tu není jako podnájemnice ale taky jako nájemnice a pro mě i pro ní platí výpovědní lhůta tři měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.3.17 21:52
@Adinal píše:
A proč by měla platit nájem tobě? Pokud máte stejná práva a povinnosti, tak by to snad měla platit přímo majitelům, kteří s ní mají smlouvu, tak ať to řeší oni.
A odkud jsi, že je takový problém někoho sehnat na spolubydlení?

Jsem z Plzně. A ano, může to platit majitelům ale mě se energie strhávají inkasem z účtu, Dala jsem jí na výběr že majitelům může posílat holý nájem a mě může posílat jen ty energie. Ale sama řekla, že mi bude platit všechno a já to pak budu posílat majitelům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5257
19.3.17 21:54
@Cosmopolitan píše:

Nechápu, ona tam bude během výpovědní lhůty bydlet a přesto nebude platit nájem? Netuším, jak je to s nájmu, zda platí, že výpovědní lhůta běží od prvního dne následujícího měsíce, tedy od 1.4, takže by tam měla zůstat duben, květen, červen? Zaplatí za duben, co tam bude bydlet a pak už ne? Já nevím, neměla by tu výpovědní lhůtu dodržet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11483
19.3.17 21:54
@Cosmopolitan píše:
Ale ona tu není jako podnájemnice ale taky jako nájemnice a pro mě i pro ní platí výpovědní lhůta tři měsíce.

Takže každá máte jednu smlouvu na své jméno? Nebo je jedna smlouva na dvě jména? Pokud to provní, tak se tě to netýká. Pokud druhé, tak netuším, ale osobně bych se s nikým nenechala takhle blbě smlouvou svázat. Buď bych chtěla, aby měla každá solo svlou smlouvu na polovinu nájmu a nebo vzala vše na sebe a spolubydlící bych uvázala jako podnájemce.
Pořád ale nechápu, jaké peníze by měla platit tobě a z jakého titulu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.3.17 21:55
@Fazulina píše:
Nechápu, ona tam bude během výpovědní lhůty bydlet a přesto nebude platit nájem? Netuším, jak je to s nájmu, zda platí, že výpovědní lhůta běží od prvního dne následujícího měsíce, tedy od 1.4, takže by tam měla zůstat duben, květen, červen? Zaplatí za duben, co tam bude bydlet a pak už ne? Já nevím, neměla by tu výpovědní lhůtu dodržet?

No právě ona se chce stěhovat 1.5. ale já nevím jestli tak brzy někoho seženu a ano měla by dodržet ty tři měsíce. Protože upřímně, já byt sama neutáhnu. Asi abych už šla šlapat. Také už o tom reálně uvažuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
19.3.17 21:57
@Cosmopolitan píše:
Jsem z Plzně. A ano, může to platit majitelům ale mě se energie strhávají inkasem z účtu, Dala jsem jí na výběr že majitelům může posílat holý nájem a mě může posílat jen ty energie. Ale sama řekla, že mi bude platit všechno a já to pak budu posílat majitelům.

Ale ona nemá smlouvu s Tebou, ale s majiteli. Tak holt majitelům pošleš jen půlku nájmu za Tebe, dlužící nájem ať řeší oni s ní.
A jestli Tě vyhodí je otázka, nikdo z nás je nezná.
Já být majiteli, tak jsem ráda, že tam mám aspoň jednoho stabilního nájemníka, smlouvu bych sepsala jen s ním a ten ať si řeší další.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama