Bojím se, že moje dítě bude postižené

Anonymní
12.8.20 20:37

Bojím se, že moje dítě bude postižené

Ahoj, ještě nejsem ani těhotná, ale dost často mě přepadají obavy, že moje dítě bude postižené. Nemám k tomu tedy žádné zdravotní důvody, jen jsem prostě paranoidní.

Možná mě tady za to ukamenujete, ale kdybych v těhotenství zjistila, že budu mít postižené dítě, tak půjdu na potrat :oops: Ale co když se to zjistí až po porodu? Stalo se to někomu z vás?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18147
12.8.20 20:40

Nemysli na to, je dost mala pravděpodobnost, ze by ta situace nastala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2293
12.8.20 20:41

Myslím si, že pokud je pro tebe představa péče o postiženého absolutně nepředstavitelná, neměla bys děti mít.
Když je v pěti letech srazí auto nebo ti je nemocnice po banálním zákroku vrátí jako ležáky, co budeš dělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
719
12.8.20 20:42

@MrsNorris přesně to jsem chtěla napsat, když se ditko narodí zdravé, tak to ne vždy musí tak zůstat, bohužel :oops: I zdravý dospělý člověk se náhle muže stát postiženým :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.20 20:44

@MrsNorris v takovém případě bych samozřejmě o dítě pečovala dál a nic a tím jiného dělat nemohla

Ale chápu, že celá tahle myšlenka je dost sobecká.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.20 20:44

Přiznám se, že mě to napadlo taky… Ale až u 2.ditete. První naprosto zdravé, chytré, inteligentní, ve všem hrozně šikovné. U druhého už jsem nad vším přemýšlela, pac co jsem poznala maminky, dalsi deti v okoli atd, co jsem před svým ditetem dřív nevnímala, jsem už pochybovala a spíš se se modlila, at je zdravé. Ale otěhotnětnela jsem nečekane, než jsem plánovala. mám trombofilni mutacíli, takže žádnou zásobu kyseliny listové. Syn má srdeční vadu, jinak je diky bohu naprosto zdravý, chytrý. Doktoři to odhalili ve 20.tt, já byla na nervy. Pořád jsem se bála různých „nemoci“ ako autismus, disfazie, horší intelekt a tak.. Takových děti v mém okolí je až až.. Horsi postižení snad doktoři odhalí, takové bohužel, to se ukáže až s vývojem po narození.
Ale neboj se, strávuj se zdravé, nepij, nekur a zbytek už bohužel neovlivnís. Díky bohu je většina dětí zdravých :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
4154
12.8.20 20:46
@MrsNorris píše:
Myslím si, že pokud je pro tebe představa péče o postiženého absolutně nepředstavitelná, neměla bys děti mít.
Když je v pěti letech srazí auto nebo ti je nemocnice po banálním zákroku vrátí jako ležáky, co budeš dělat?

Přesně tak. Zrovna naší sousedce minulej rok srazilo auto 5ti letou holčičku. Sousedka byla ve 20tt. Holčička ležák, na místě ji oživovali. Má do smrti poškozený mozek. Jen kouká, nemluví, nereaguje. Jezdí sní cvičit, ale žádný zázrak to není. Hlava už nikdy v pohodě nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
553
12.8.20 20:47

Stává se to.. ale jednou je to tvoje dítě a budeš ho milovat, ať už zdravé či ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.20 20:52
@Anonymní píše:
Přiznám se, že mě to napadlo taky… Ale až u 2.ditete. První naprosto zdravé, chytré, inteligentní, ve všem hrozně šikovné. U druhého už jsem nad vším přemýšlela, pac co jsem poznala maminky, dalsi deti v okoli atd, co jsem před svým ditetem dřív nevnímala, jsem už pochybovala a spíš se se modlila, at je zdravé. Ale otěhotnětnela jsem nečekane, než jsem plánovala. mám trombofilni mutacíli, takže žádnou zásobu kyseliny listové. Syn má srdeční vadu, jinak je diky bohu naprosto zdravý, chytrý. Doktoři to odhalili ve 20.tt, já byla na nervy. Pořád jsem se bála různých „nemoci“ ako autismus, disfazie, horší intelekt a tak.. Takových děti v mém okolí je až až.. Horsi postižení snad doktoři odhalí, takové bohužel, to se ukáže až s vývojem po narození.
Ale neboj se, strávuj se zdravé, nepij, nekur a zbytek už bohužel neovlivnís. Díky bohu je většina dětí zdravých :kytka:

Mamka má tuhle mutaci taky a já podle testu také nějaké zvýšené hodnoty, takže také budu radši brát tu kyselinu listovou. Jinak asi je důležité se nenervovat :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
6749
12.8.20 20:54

A jiny uzkosti nemas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.20 20:55

Určitě ber, nejlepší je brát aspoň 3 měsíce před otěhotněním, ale musí být nastepena, tedy folat, ne obyc. Ta se nevstřebává a tělo ji vyloučí. U prvního syna jsem ji brala snad 2 roky v kuse pred otěhotněním(trvalo to 2 roky), při kojení, pořád. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.20 20:58

@Tarjei no jeste, že s manželem nebudeme moct mít deti, ale jinak myslím, že jsem psychicky v pořádku

• Citovat
  • Nahlásit
1950
12.8.20 21:00

Nektere veci nezjisti ani ultrazvukem ani hned po porodu, jako treba ruzne mentalni postizeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
13967
12.8.20 21:01

Ono těch úzkostí bude v tvé hlavě dalekovíc, že?

Začni to řešit, než otěhotníš. Protože až to nastane, hladina úzkosti se ti zvýší kvůli hormonům a normálně ti regulérně hrábne.

pro začátek https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6749
12.8.20 21:16

@hani28 tak, mam jedno dite s tezkou formou autismu, to se zjisti az okolo tretiho roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama