Bojím se že moje dítě je

Anonymní
31.3.20 16:37

Bojím se že moje dítě je "opožděné"

Dobrý den, hned od začátku vím že je každé dítě jiné a že má každé svůj čas. Ale přijde mi jestli můj syn není jakože ne úplně opožděný ale jiný.
Teď je mi čerstvých 8 měsíců, umí se plazit otáčet, máma, táta, bába, děda a chápe co znamená bác bác a bum bum. A celkově chápe. Ale ještě nesedí a neleze. Ovšem stoupá si o nábytek, v postýlce ale nechodí. Umí vylézt po schodech.
Jen mě trápí že neleze a nevypadá to že by chtěl. Já jen jestli je dobře nebo špatně že přeskočí vývoj. Já vím že mu nemůžu bránit aby si stoupal ale nevím zda není jakože jinak napřed a zda to nebude spíš na škodu.
Děkuji předem za milé odpovědi ☺️
P. S. Je plně kojený (stále)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

179
31.3.20 16:42

Syn to udelal uplne stejne, nelezl, v 9 mesicich si stoupl a zacal obchazet nabytek a az se naucil tohle, tak zacal lezt a sedet…pak normalne chodit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1231
31.3.20 16:44
@Anonymní píše:
Dobrý den, hned od začátku vím že je každé dítě jiné a že má každé svůj čas. Ale přijde mi jestli můj syn není jakože ne úplně opožděný ale jiný.
Teď je mi čerstvých 8 měsíců, umí se plazit otáčet, máma, táta, bába, děda a chápe co znamená bác bác a bum bum. A celkově chápe. Ale ještě nesedí a neleze. Ovšem stoupá si o nábytek, v postýlce ale nechodí. Umí vylézt po schodech.
Jen mě trápí že neleze a nevypadá to že by chtěl. Já jen jestli je dobře nebo špatně že přeskočí vývoj. Já vím že mu nemůžu bránit aby si stoupal ale nevím zda není jakože jinak napřed a zda to nebude spíš na škodu.
Děkuji předem za milé odpovědi :relaxed:️
P. S. Je plně kojený (stále)

Hodně dětí začne lézt, az když si stoupne. Tvoje dítě je naopak celkem napřed a občas někdo přeskočí lezení. Je dobré se poradit se svym pediatrem, až půjdete na preventivku, občas když je to dítě dostatečně pevné, tak není ani zapotrebi ho k lezení nijak motivovat, ale je to názor od nazoru, lezeni je pro dítě důležité, i když je zpevněné, fakt záleží. A sed v 8 měsíci je spíš něco vyjimecneho než běžného. Tvoje rodiče a prarodiče ti muzou říct, že my jsme seděli už v půl roce, ale jen kvůli tomu, že nás od malinka posazovali, což není dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
31.3.20 16:46

Zdravé dítě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8009
31.3.20 16:56

Já bych řekla, že tvoje dítě má tak trochu jinou matku. Máš úplně normální, naopak trochu zrychlené dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
755
31.3.20 17:09

Já bych řekla že je i docela rychlejší než ostatní, můj bude mít 9 měsíců a to co ten tvůj všechno nedělá..

Já ale myslím že ty to moc dobře víš, ale jen chceš slyšet chválu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5936
31.3.20 17:11

Pár dnů zpět jsem oživovala podobnou diskuzi, dcera 9m, se bravůrně plazí, stojí u nábytku, ale na 4 péruje 2× denně a to je vše. Byla jsem ubezpečena, že je to v pořádku. První syn se plazil, lozil a pak se teprve zvedal. proč píšeš, že je stále kojený? To má na něco vliv? :think: :mrgreen:

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
755
31.3.20 17:17

@kve-tinka. Bacha plně kojený.. Asi mu nemyšlenka nic jiného ještě nedává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.20 17:30

@suzka1 Jo děkuji. Já to sem nepíšu kvůli chvále ani kvůli nějakému obdivu. Jen se bojím a právě vím že lezení je pro dítě dost důležité :-) tak by mě jen zajímalo, jestli je vlastně dobře že je takhle šikovný a napřed. Protože v mém okolí co máme děti loni Červen, Červenec a Srpen (a že je nás hodně kamarádek) tak jsou právě všechny takhle šikovné. Proto se ptám jestli je to vlastně správně :-) děkuji za milou odpověď, když jsem chodí maminky pro radu a takové uklidnění.
Právě že kvůli tomu co se teď děje, preventivku nemáme, jinak bych se už doktorky ptala :-/
Ale ještě jednou moc děkuji :pray:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.3.20 17:34

@Venesí Děkuji za názor. A ne nepotřebuji slyšet chválu, opravdu to nemám zapotřebí :-) já sem právě chtěla vědět jestli je to dobře, protože vím že lezení je pro děti důležité. Radila bych se s doktorkou ale ta bohužel neordinuje :-/
Ale děkuji za váš názor. Jste milá paní ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.3.20 17:44

@kve-tinka Jak říkám já bych se poradila s doktorkou, protože jsme teď měli jít s malým v 8 měsících (což víte všichni) na prohlídku ale bohužel :-/
Ne to úplně ne, (nejsem kójo zatrpklá matka která propaguje a stojí jen za kojením, i když se omlouvám protože to tak vyznělo). Myslela jsem to tak že mi vždy přišlo že čím dřív děti baští i normální jídla že jsou více nabité energii (jen můj názor) proto sem to napsala. Omlouvám se že to vyznělo špatně

• Nahlásit
  • Citovat
2262
31.3.20 18:08
@Anonymní píše:
@kve-tinka Jak říkám já bych se poradila s doktorkou, protože jsme teď měli jít s malým v 8 měsících (což víte všichni) na prohlídku ale bohužel :-/
Ne to úplně ne, (nejsem kójo zatrpklá matka která propaguje a stojí jen za kojením, i když se omlouvám protože to tak vyznělo). Myslela jsem to tak že mi vždy přišlo že čím dřív děti baští i normální jídla že jsou více nabité energii (jen můj názor) proto sem to napsala. Omlouvám se že to vyznělo špatně

V osmi měsících uz by alespoň zeleninové prikrmy jíst měl… Teď to nemyslím zle..

Bráchy dcera to měla taky takto, ted v roce a pul normálně už chodí.. Nedávno tu byla diskuze i na to jak dítě trošku posoupnout k lezení, stavěním překážek a pod, zkus si to najít…

Moje dcera zase byla zrychlená takže v 9 měsících už chodila, což prý taky není dobře, když ted přemýšlím, tak lezouci období měla asi týden… Předtím jen na kolinkach perovala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
31.3.20 18:27

V mluvení je tvoje dítě oproti těm mým rozhodně napřed :lol: Že nejí příkrmy - pokud prospívá, tak neřešit (druhá byla na mlíku tak do deseti měsíců, začala jíst v roce). K lezení zkus nějak motivovat, třeba si sedni na zem, natáhni nohy a nabízej něco zajímavého, ať si pro to doleze přes nohy. Nebo podobné blbiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.20 18:34

@welovefashion Já vím že by měl, on už příkrmy papal od 4. do 5. Měsíce. V 5 měsíci se zasekl a řve a řve a řve. Zkoušela sem i plnící kapsičky ale jakmile zjistil že je v tom zelenina. Tak řev a řev. Doktorka v 6 když jsme byli na kontrole říkala ať to zatím neřeším (bohužel teď ordinuje jen v nouzových případech). Děkuji moc za tip, zkusím si to najít. Ja právě zase nemůžu mu asi zabránit aby si nestoupal. Takže stejně si to ty děti udělají po svém.. Ale děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.3.20 18:50

@barbuchablond Ano malej je šikovný já neříkám že ne. Ale přijde mi že ho nic nebaví a strašně mě to štve. Pořád potřebuje něco nového, naštěstí spinká přes den 2× takže domácnost a vaření stíhám (už). A s tímhle přelízáním on problém nemá. Pořád takhle něco překonává, většinou sem to já v posteli když si ho ráno k sobě vezmu. Ale na zemi ani ťuk.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama