Bojím se, že nezvládnu péči o dítě

Anonymní
30.9.20 19:24

Bojím se, že nezvládnu péči o dítě

Nadpis je asi jasný. Prostě mám strach. Mám rodit za tři měsíce a spoustu toho nevím. Pročítám si diskuze a třeba webovky a děsím se. :D Tápu v terminologii. Nedávno jsem teprve zjistila, co je to fusak. Tuhle jsem přemýšlela, jaký je rozdíl mezi dupačkama, bodýčkem a overalem. Ségra mi dala krabici s látkovými plenami, asi trojminutovou přednáškou a informací, že je to jednoduché. :D Chtěla bych dítě nosit v šátku a v jedné diskuzi jsem zahlédla, že „samozřejmě nedávám dupačky, vím, že se to nesmí“ a já to teda fakt nevěděla. A tak. Čím více se začítám, tím mi přijde, že je to pro mě větší a větší španělská vesnice :(. Přijde mi toho strašně moc a bojím se, že to nezvládnu. Je to normální? Poddá se to? Zjistím všechno včas, abych miminku neublížila nějak? Já mám pocit, že bych na to potřebovala snad další maturitu :zed: :D.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18739
30.9.20 19:27

Klid to pak budes delat automaticky :mrgreen: s necti vse co se smi a nesmí, protoze ono ti kazdej rekne neco jineho. Proc bys nesmela davat dupacky? 8o na satek si hlavne najdi nekoho, kdo uz to umi, at ti poradi se správným uvazem, hlavne u malého miminka, at vam obema neznicis zada. Latkovky taky nejsou složité, me nejdyl trvalo nacvicit sklad a i to trvalo par pokusu nez sem to vychytala :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4594
30.9.20 19:31
@Anonymní píše:
Nadpis je asi jasný. Prostě mám strach. Mám rodit za tři měsíce a spoustu toho nevím. Pročítám si diskuze a třeba webovky a děsím se. :D Tápu v terminologii. Nedávno jsem teprve zjistila, co je to fusak. Tuhle jsem přemýšlela, jaký je rozdíl mezi dupačkama, bodýčkem a overalem. Ségra mi dala krabici s látkovými plenami, asi trojminutovou přednáškou a informací, že je to jednoduché. :D Chtěla bych dítě nosit v šátku a v jedné diskuzi jsem zahlédla, že „samozřejmě nedávám dupačky, vím, že se to nesmí“ a já to teda fakt nevěděla. A tak. Čím více se začítám, tím mi přijde, že je to pro mě větší a větší španělská vesnice :(. Přijde mi toho strašně moc a bojím se, že to nezvládnu. Je to normální? Poddá se to? Zjistím všechno včas, abych miminku neublížila nějak? Já mám pocit, že bych na to potřebovala snad další maturitu :zed: :D.

Kolik je ti let? Sestra ti určitě pomůže. Ještě nikdy jsem neslyšela o situaci, při které se nesmí dávat dupačky. Poučte mě prosím někdo, co to znamená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1736
30.9.20 19:39

Kliiid :hug:

Ja kdyz cekala dvojcata, tak jsem nemela ani paru, co je to overal jeste ve 34tt :mrgreen:

Pak jsem objednala pytel oblecku na miminko z bazaru a probirala se jimi a googlila co je bodycko, co je overal a pod. a prirazovala to. A pak jsem si rekla, ze at se to jmenuje jak chce, ze je prece jasne, ze dvojkam bud dam tu kombinezu (=overal) nebo halenku a kalhoty (=body a dupacky). Proste jako sobe a nenecham je prece nahate :mrgreen:

Jo a o existenci fusaku jsem se dozvedela az kdyz byly holkam 2 mesice a prisla zima a ja nevedela jak je oblect do kocaru :mrgreen:. To mi pak kamaradka rekla, at koupim fusak a ja googlila co to vlastne je :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4701
30.9.20 19:43
@Kriss Tina píše:
Klid to pak budes delat automaticky :mrgreen: s necti vse co se smi a nesmí, protoze ono ti kazdej rekne neco jineho. Proc bys nesmela davat dupacky? 8o na satek si hlavne najdi nekoho, kdo uz to umi, at ti poradi se správným uvazem, hlavne u malého miminka, at vam obema neznicis zada. Latkovky taky nejsou složité, me nejdyl trvalo nacvicit sklad a i to trvalo par pokusu nez sem to vychytala :)

Dupačky se nedávají do šátku ani nosítka, protože můžou tahnout nožičky. Leda větší velikost… Jinak mi je nedoporučoval ani ortoped na kyčle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
30.9.20 19:43

Neboj, zvladnes, az se miminko narodi, budou ti VSICHNI okolo radit az te z toho bude bolet hlava. Ale porad nam jeste trochu fungujou instinkty, na spoustu veci prijdes sama, neco ti poradi v porodnici - a co nebudes opravdu vedet, to dneska najdes na internetu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
873
30.9.20 19:44
@Uslava píše:
Kolik je ti let? Sestra ti určitě pomůže. Ještě nikdy jsem neslyšela o situaci, při které se nesmí dávat dupačky. Poučte mě prosím někdo, co to znamená.

Já na to narazila nedávno. Prý by se neměly dávat dupačky do šátku a nosítek. Že jak to má ty ťapky na nožkách, tak to může dítěti táhnout nožičky nahoru. Což si dovedu představit u dupaček, které jsou dítěti tip ťop.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12437
30.9.20 19:48
@Alushka.S píše:
Já na to narazila nedávno. Prý by se neměly dávat dupačky do šátku a nosítek. Že jak to má ty ťapky na nožkách, tak to může dítěti táhnout nožičky nahoru. Což si dovedu představit u dupaček, které jsou dítěti tip ťop.

Zakladatelko, bud v klidu, ja se tuhle informaci dozvidam s 20letym zpozdenim :lol: Odchovala jsem 4 deti a nosila je v satku v dupackach :oops: Prezily…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2851
30.9.20 19:51

Vim, téma Péče o mimino je velké a obsahlé. Ale důležité je, že miminko potřebuje uspokojit základní potřeby. Kontakt, kojení, přebalování. Stačí ho vnímat a co nejvic si to zjednodušit. Pokud ma tva sestra uz deti, tak se ji ptej nebo některé kamarádky. Já se u prvniho tehotenstvi taky bála. Je to normalni, ale naskocilo to samo. Poslouchej hlavně svou intuici a ne vsechny rady na netu. Často jsou protichůdné a nikdo nemá patent na dokonalou péči a výchovu. Zkus to nebrat tak vědecky a materialně. Máš to v sobě, jen to ještě spí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
184
30.9.20 19:55

Ahoj,
já Ti rozumím. Jsem prvorodička a každý mi říká, že to je normální a že má každá strach. Ale mně se to zrovna nezdá. Já mám spíš strachy, jak to budu zvládat psychicky.
Máš někoho, kdo Ti bude s miminkem pomáhat? Manžel, přítel, babičky…?
Nezbývá nám, než věřit přírodě, ono hormony nám v tomto moc nepomáhají, přijde mi, že se všeho bojím akorát a ještě se to zhoršuje, člověk si to neumí užívat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12437
30.9.20 19:58

Moje zkusenost je, ze co zivot cloveku prinese (krome tragickych udalosti), to clovek zvladne ;) Hur nebo lip, ale zvladne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18739
30.9.20 20:06
@mackA159 píše:
Dupačky se nedávají do šátku ani nosítka, protože můžou tahnout nožičky. Leda větší velikost… Jinak mi je nedoporučoval ani ortoped na kyčle.

Tak ja klasické dupacky nedavala, ale to snad tahne vsechno stejne ne? at ma overal, dupacky, polodupacky nebo treba puncochace :nevim: jenom ponožky sem nadávala, nebot jak mi deti kopaly nohama, tak si je sundaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
751
30.9.20 20:08

To vis ze se to podda, ja mela taky strach a fakt to neni zadna veda, samotnou me prekvapilo, ze to jde opravdu tak nejak samo, ze vim, jak miminko chytit, jak prebalit atd… a to jsem jeste tyden pred porodem vysilovala, co jako budu delat, ze to neumim :D jo a co je fusak, jsem taky zjistila az v tehotenstvi, jinak jsem ohledne veci vedela (co je body, overal atd)… neco vi clovek dopredu, neco za pochodu, neco az pozde… a nikdo nevi vse ;) :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
30.9.20 20:15

To bude dobrý :hug: je to ve skutečnosti lehčí než se zdá. Miminko potřebuje hlavně lásku, základní péči jako najíst, vykoupat, přebalit a pochovat a zbytek se naučíš za chodu podle potřeb :) přidej se do nosící skupiny na fb, tam holky se všim poradí a dají se vyhledat i skupiny nosiček v okolí bydliště, poradí ti a nechají tě ať si to vyzkoušíš, ukážou úvazy šátku atd. Všechno zvládneš v pohodě, jen žádnej stres :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3867
30.9.20 20:16

Nikdy jsem nedržela v náruči dítě a najednou tam bylo a bylo naše… Klid :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu