Bojím se, že po skončení RD nebudu mít práci

Anonymní
27.10.20 20:22

Bojím se, že po skončení RD nebudu mít práci

Před RD jsem pracovala v bankovnictví. Klasická práce na přepážce. Šéf mi naznačil, že se mnou nepočítá. Byla jsem s šéfem a řekl mi, že malé děti jsou často nemocné a vyžadují více času (ano, má pravdu) a že se teď v bankovnictví propouští a neprodlužují smlouvy na dobu určitou. (mám na neurčito) RD mi končí za půl roku a já mám vážné obavy, že mě nikam nevezmou. Jednak kvůli korony a jednak, kvůli dítěti. Bojím se, že mi řeknou, že po zkušenostech s kovidem dávají přednost bezdětným. Vím, že nemají právo vědět, zda mám dítě… Ale… Stejně by se to jednou dozvěděli… :,( :,( :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14578
27.10.20 20:27

Máš smlouvu na dobu neurčitou, to znamená že se po RD vrátíš na své místo. ohledně toho prasáckého chování svých nadřízených se poraď někde s právníkem, jak se bránit, aby tě nezačali šikanovat.

alepsoń zavolej do nejbližší občanské poradny a prober svoje práva a cesty, jak si je obhájit.

https://www.obcanskeporadny.cz/cs/poradny

V žádném případě jim nepodepisuj dohodu o ukončení práce. Nemají nárok říct že dávají přednost bezdětným, hošánci.

To že jsi na rodičáku jim asi napoví, že máš dítě, to asi nemá smysl tajit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 20:36
@Ou píše:
Máš smlouvu na dobu neurčitou, to znamená že se po RD vrátíš na své místo. ohledně toho prasáckého chování svých nadřízených se poraď někde s právníkem, jak se bránit, aby tě nezačali šikanovat.

alepsoń zavolej do nejbližší občanské poradny a prober svoje práva a cesty, jak si je obhájit.

https://www.obcanskeporadny.cz/cs/poradny

V žádném případě jim nepodepisuj dohodu o ukončení práce. Nemají nárok říct že dávají přednost bezdětným, hošánci.

To že jsi na rodičáku jim asi napoví, že máš dítě, to asi nemá smysl tajit.

Dohodu jim nepodepíšu! Snad jen v případě odstupného nad rámec zákona. (Nebudou chtít dát). Stejně jako mi je jasné, že už tam pracovat nebudu. Oni ví, jak člověku zavařit a znepříjemnit práci tak, aby ho donutili odejít…

• Citovat
  • Nahlásit
2974
27.10.20 20:41
@Anonymní píše:
Dohodu jim nepodepíšu! Snad jen v případě odstupného nad rámec zákona. (Nebudou chtít dát). Stejně jako mi je jasné, že už tam pracovat nebudu. Oni ví, jak člověku zavařit a znepříjemnit práci tak, aby ho donutili odejít…

prostuduj si zákoník práce, jako rodič máš i nějaká práva…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3439
27.10.20 20:48

Achjo
to je mi vždy líto, když se hážou maminám v práci klacky pod nohy..
no
tak já šla zpět za půl roku, abych nedošla o svou „tabulku“,střídali jsme se s mužem, se sousedkou, s babičkou, s kýmkoliv, než šly holky do školky..
prostě jsem si to místo nenenechala vzít,
ale je to „něco za něco“
pokud jsi do tří let, tak bojuj.. zařiď si školku, zaplať chůvu. práce je prostě důležitá
(ano, i děti a rodina), ale ti se za to, že budeš otrávená bez práce doma nenají..
bojuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.10.20 20:57

Ted neberou matky s malymi detmi vubec nikde, ani za pokladnu do Kaufu.. Zazito na vlastní kuzi. Hlavne kvuli tomu, ze zaviraji skoly a matky si musi brat osetrovne.. Jako by za to mohly :cert:

Jinak se zakladatelko nenech sikanovat. Vzit zpátky te musi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 20:58

@Lucy75 potřeboval bych tam mít zkrácený úvazek. Nemůžu být v práci od 8-17 hod + cesta do a z práce. To prostě nejde.

• Citovat
  • Nahlásit
3439
27.10.20 21:01
@Anonymní píše:
@Lucy75 potřeboval bych tam mít zkrácený úvazek. Nemůžu být v práci od 8-17 hod + cesta do a z práce. To prostě nejde.

tak na tom makej!!
aktuálně můžeš začít tím, že si najdeš nejbližší jablečný sad, hodíš koš na krk a dohodneš se na půl úvazek.. za celý je dvojka, tak za půl máš litr doma denně..
nefňukat, makat!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 21:11

Já jsem také na před MD pracovala v bance, zpátky jsem se vracet nechtěla, protože pracovní doba 8:30-17hod je pro matku s dvěma dětma na prd. Zkrácený úvazky v tomhle oboru moc nedávají, vzhledem k tomu, že nejvíce klientů chodí odpoledne. Já jsem uplně změnila obor a dělám jen 6 hodin. Zkus se porozhlídnout jinde. Radka

• Citovat
  • Nahlásit
286
27.10.20 21:19
@Anonymní píše:
@Lucy75 potřeboval bych tam mít zkrácený úvazek. Nemůžu být v práci od 8-17 hod + cesta do a z práce. To prostě nejde.

Pockej a proč bys nemohla být takto v práci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 21:22
@Anonymní píše:
Před RD jsem pracovala v bankovnictví. Klasická práce na přepážce. Šéf mi naznačil, že se mnou nepočítá. Byla jsem s šéfem a řekl mi, že malé děti jsou často nemocné a vyžadují více času (ano, má pravdu) a že se teď v bankovnictví propouští a neprodlužují smlouvy na dobu určitou. (mám na neurčito) RD mi končí za půl roku a já mám vážné obavy, že mě nikam nevezmou. Jednak kvůli korony a jednak, kvůli dítěti. Bojím se, že mi řeknou, že po zkušenostech s kovidem dávají přednost bezdětným. Vím, že nemají právo vědět, zda mám dítě… Ale… Stejně by se to jednou dozvěděli… :,( :,( :,(

hele já tu na jaře zakládala podobnou diskusi resp. na téma, že bude covid krize a nebude práce. Byla jsem sjeta, že žádná krize nebude a že na podzim už nebude o covidu vidu ani slechu… no taky že tu žádný covid nemáme, že a všude je nedostatek pracovníků, že? :lol: ale k tématu, za půl roku se může změnit ještě spousta věcí. Ty se k tomu můžeš teď postavit buď pasivně tím, že budeš trvat na tom, že máš smlouvu a přeci tě vzít musí… (ano skutečně Tě vzít musí), ale zároveň Ti můžou připravit takové podmínky, že ještě ráda odejdeš sama, že? a nebo se k tomu postavíš aktivně a ve zbývajícím čase si zvýšíš kvalifikaci či se rekvalifikuješ. A po pravdě pro firmu, která nechce zaměstnávat rodiče malých dětí, bych nechtěla pracovat ani jako bezdětná. Protože tyhle úvahy jsou i pro ty firmy likvidační, jen si to nechtějí přiznat.

• Citovat
  • Nahlásit
27.10.20 21:26
@BeNiPe píše:
Pockej a proč bys nemohla být takto v práci?

Treba proto, ze je skolka do čtyř nebo tak neco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5056
27.10.20 21:36
  1. Nestahuj kalhoty, brod je daleko. Než tě vyhodí z práce (jestli to tak chtějí) a dojde ti odstupné, může se stát spousta věcí i na trhu práce.
  2. Nemusíš útrpně vyhlížet osud, můžeš jít úspěchu naproti - třeba tím, že začneš oprašovat jazyky, rozhazovat sítě.
  3. Je na tobě, jak na pohovoru zapůsobíš. Já bych například rovnou řekla, že manžel má permanentní home office a v případě potřeby by s dětmi byl on. Jedna věc je, že se tě nesmí ptát, ale pokud je ti 20 - 45, tak jsi vždycky podezřelá. Tak proč se k tomu nepostavit čelem rovnou.

Máš to (aspoň do určité míry) ve svých rukách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 21:41
@blobfish píše:
  1. Nestahuj kalhoty, brod je daleko. Než tě vyhodí z práce (jestli to tak chtějí) a dojde ti odstupné, může se stát spousta věcí i na trhu práce.
  2. Nemusíš útrpně vyhlížet osud, můžeš jít úspěchu naproti - třeba tím, že začneš oprašovat jazyky, rozhazovat sítě.
  3. Je na tobě, jak na pohovoru zapůsobíš. Já bych například rovnou řekla, že manžel má permanentní home office a v případě potřeby by s dětmi byl on. Jedna věc je, že se tě nesmí ptát, ale pokud je ti 20 - 45, tak jsi vždycky podezřelá. Tak proč se k tomu nepostavit čelem rovnou.
Máš to (aspoň do určité míry) ve svých rukách.

Začala jsem se vzdělávat v jiném oboru. Pak byl kovid a další potřebné kurzy byly zrušeny. :(

• Citovat
  • Nahlásit
32413
27.10.20 21:53
@Maminanamatersky píše:
Ted neberou matky s malymi detmi vubec nikde, ani za pokladnu do Kaufu.. Zazito na vlastní kuzi. Hlavne kvuli tomu, ze zaviraji skoly a matky si musi brat osetrovne.. Jako by za to mohly :cert:Jinak se zakladatelko nenech sikanovat. Vzit zpátky te musi.
..ale upřímně, divíš se jim? Matky malých dětí jsou svým způsobem problémové, protože mnohé jsou častěji na paragrafu než v práci či neustálých doprovodech k lékaři. Pokud by tak nebylo, zaměstnavatelé by to při přijímání lidí neřešili. Zejména, když nejsou nenahraditelná extraklasa ve svém oboru. Zaměstnavatelé jdou cestou menších problémů, mohou a budou si více vybírat ze zájemců o práci, nejsou sociálka. To se týká hlavně ženských, co budou po RD hledat práci. Ty jsi právně jiný případ, přesto svým způsobem zaměstnavatele chápu.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama