Bojím se, že podlehnu nátlaku a syna jim dám.

Anonymní
6.8.21 02:39

Bojím se, že podlehnu nátlaku a syna jim dám.

Holky, potřebuji slyšet váš názor. Vnitřně doufám, že se postavíte za mě, ale i druhý pohled mi pomůže.
Rodiče, hlavně matka, mě od mala vychovávali tak, abych byla poslušná a vždycky udělala, co řeknou, bez ohledu na mé přání a můj názor. Ten chtěli slyšet vždycky jen tehdy, když se jim to hodilo a ještě ho spoustu krát zesměšnili. Dopadlo to tak, že jakmile někdo zvýší hlas, tak sklopím uši a udělám, co ten člověk říká. Děs.
Mám desetiměsíčního synka, kterého miluji nade vše. Už jí příkrmy, ale pořád koním, často i co hodinu, ve dne v noci. Je po několika operacích, takže má vývojové zpoždění, teprve začíná pást, ale je moc šikovný a podle doktorky to hravě dožene. Jsme neustále spolu. Pouze mi ho moji rodiče vytrhávají (už od porodu) a jezdí s ním ven.
Moji rodiče mi od porodu jezdí „pomáhat“. Moje matka synovi neustále nakupuje oblečky, takže já mu zatím koupila asi jedno body. Vždycky přijde, dá mu je, vyžehlí, umyje nádobí, i když máme myčku, zamete, seřve mě, že neuklízím, že jsem tlustá (žeru, protože nespím), že mám vytahaná prsa (kojím a byla to ona, kdo mi po porodu řekl, že je zbytečně kupovat kojící trička a podprsenky na těch pár týdnů, takže doma nosím noční košili). Poslední dny neustále stupňují tlak, že jim mám dát syna na noc (prý to vstávání zvládnou, že chce prso neřeší, moje vina), že jo mám pustit s nimi do obchodu, že pojede s nimi do Polska k moři, že s ním pojednou vlakem. Hrozně mě to mrzí, protože já s ním chci mít tyhle zážitky, já s ním chci být, ale oni mě pak uráží, vyčítají mi, že když se teď neosamostatní, tak už nikdy. Mám opačný názor. Přítel toho už má plné zuby, říká, že to nevydrží a brzy jim od plic něco řekne, ale já mám strach. Mají mě moc dobře vychovanou. Dokonce když malému bylo pár týdnů, tak přišli, já byla s ním u přebalovací pultu. Matka na mě vyštěkla Uhni, několikrát, a já uhnula. Když jsem to pak chtěla řešit, tak mě jen sprdli, ať to neřeším, že se chovám jako puberťačka. Řekněte mi, jak zvládnout ten tlak a stres, že mi ho odvezou? Vím, že přítel stojí na mé straně a klidně je pošle někam, ale já nechci narušit vztahy. Zase ho nechci dát, ale jak do mě pořád dokola vandrují, tak se bojím, že podlehnu a pak si to budu vyčítat. Navíc se bojím, že synovi psychicky ublíží tak, jako to udělali mě a to nechci dovolit. Každopádně ten tlak je nesnesitelný… Jak byste je poslali do patřičných mezí? Nebo byste jim dítě dali? Už nemůžu, navíc ta únava to všechno ještě zveličuje…
Děkuji, že jste dočetli až sem. Prosím o anonym, jinak smazat, cítila bych se hrozně, kdyby ostatní věděli, kdo jsme.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.8.21 03:03

Holka kolik ti je let? Nejsi ještě plnoletá? Mají za tebe rodiče ještě nějakou zodpovědnost?
Nebo já to moc nechápu, asi tě pořád vidí jako malou holku, protože ty se tak možná před nimi stále chováš. To jestli budeš nosit kojící podprsenku nebo tričko, do toho snad tvojí mámě nic není.
Jste s přítelem a mimčem rodina, máte snad svůj vlastní rozpočet, své vlastní plány.
Prostě mamce řekni, že jste rodina, že ona je babička ne jeho mamka, tak si ho nemůže brát jak se jí zlíbí, že jsi moc ráda za to, jak ti pomáhá, co pro tebe dělá, ale že na některé věci si chceš se svým synem přijít i sama s přítelem.
Trošku se dej dohromady, ono chodit doma 10 měsíců jen v noční košili, i doma nebo na procházku nemusíš chodit jako strašidlo. To chodíš i ven bez podprsenky? Proč si jí nekoupíš?
Je výhoda, že ti někdy povozí kočárek, můžeš jít někdy s ní, povídat si, jak vozila tebe…posunout tvůj vztah s mamkou na rovnocený. Říct super že mi pohlídáš malého, zaběhnu si ke kadeřnici, koupit něco hezkého na sebe, přítelovi uvařím dobrou večeři…
Věřím, že to nejspíš rodiče myslí dobře, chtějí aby sis odpočinula, trochu měla čas sama na sebe… Dokaž sobě i přítelovi, že jsi už dost schopná mít svůj názor, dokážeš se postarat o sebe i o dítě. A křik a poslání rodičů někam od přítele rozhodně není dospělé jednání. To by opravdu neudělalo v rodině dobře.

• Citovat
  • Nahlásit
2675
6.8.21 03:28

Naprosto souhlasím s názorem výš. Ještě bych k tomu navíc řekla, že se mi zdá ubohý vinit rodiče za to, že nemáš kojící podprsenku a trička. :roll: I za to, jaká jsi utapla. Už nejsi dítě, žiješ svůj život, ne jejich. Kolik ti je let, že čekáš na svolení, jaké oblečení si můžeš koupit? Jestli jsi uvěřila, ze jsou ty věci zbytečné, tak je to o tobě, ne o tvoji mámě… Když jsi pak viděla, že kojis, měla sis to dokoupit, ne? Ty jsi zodpovědná za to, jak ten život žiješ. Vyřeš si ta traumata a buď dospělá, jinak to bude ještě zajímavý…tohle může narušit i váš vztah s partnerem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.21 03:36

Mám doma něco podobného. Moje matka mi nadává, že pořádně neuklizím, nemám nikde „lapače prachu“, nemám to hezké jako u známých. Já jsem jak coura, nenosím podpatky, šatičky. Chodím ve sportovním, vlasy v culiku. Moje bradavky jsou fuj, mám je hnusný, veliký a tmavý. Jsem před třetím porodem. Teď mi nedávno řekla, že jsem si neměla třetí pořizovat, pak že už bych ho měla vyprdnout. :cert: Teď mi řekla, že bych měla zhubnout. Malá zatím ignoruje nočník, kdežto mě dávala už od půl roku a měla jsem režim. Moje děti ho nemají, jsou zvyklé běhat po zahradě, trhat si ovoce, zeleninu, lítat mezi zvířaty. Čtyřletý si vezme z lednice jídlo, dá i mladší, pomůže jí svléknout, dát napít, obout boty… Samozřejmě že chodíme na poutě, plavat, na různé akce pro ně. Na hřišti děti diriguje, jak si mají hrát a s kým. :pocitac: všechny zvířata mám dát pryč, ale králíka, kohouta nebo vajíčka si bere ráda. Moje děti u ní doma nikdy nespaly. Jezdím k ní 2× týdně na návštěvu, protože děti ji mají rády a hlavně dědu. Je jí přes 70 a tátovi taky. Tak i proto tam jezdím. A já ty blbý kecy prostě přežiju. :mrgreen: Máma není špatná, ale je o hrozný maloměšťák, hlavně co si o ní nebo o mě a dětech někdo pomyslí. :nevim: no já si žiji svůj život a z dětí nechci ušlapané chudinky bez názoru a klepání se strachy co si lidi o nich pomyslí, jako jsem byla já. Ale k tomu mi pomohl až můj muž, který mě zvedl doslova ze země. :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
964
6.8.21 05:40
@Anonymní píše:
Holka kolik ti je let? Nejsi ještě plnoletá? Mají za tebe rodiče ještě nějakou zodpovědnost?
Nebo já to moc nechápu, asi tě pořád vidí jako malou holku, protože ty se tak možná před nimi stále chováš. To jestli budeš nosit kojící podprsenku nebo tričko, do toho snad tvojí mámě nic není.
Jste s přítelem a mimčem rodina, máte snad svůj vlastní rozpočet, své vlastní plány.
Prostě mamce řekni, že jste rodina, že ona je babička ne jeho mamka, tak si ho nemůže brát jak se jí zlíbí, že jsi moc ráda za to, jak ti pomáhá, co pro tebe dělá, ale že na některé věci si chceš se svým synem přijít i sama s přítelem.
Trošku se dej dohromady, ono chodit doma 10 měsíců jen v noční košili, i doma nebo na procházku nemusíš chodit jako strašidlo. To chodíš i ven bez podprsenky? Proč si jí nekoupíš?
Je výhoda, že ti někdy povozí kočárek, můžeš jít někdy s ní, povídat si, jak vozila tebe…posunout tvůj vztah s mamkou na rovnocený. Říct super že mi pohlídáš malého, zaběhnu si ke kadeřnici, koupit něco hezkého na sebe, přítelovi uvařím dobrou večeři…
Věřím, že to nejspíš rodiče myslí dobře, chtějí aby sis odpočinula, trochu měla čas sama na sebe… Dokaž sobě i přítelovi, že jsi už dost schopná mít svůj názor, dokážeš se postarat o sebe i o dítě. A křik a poslání rodičů někam od přítele rozhodně není dospělé jednání. To by opravdu neudělalo v rodině dobře.

Nebuď na ni tak tvrdá, ono to není tak jednoduché…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
600
6.8.21 05:40

Takovihle lidi normalne druhym dokazou znicit zivot. Kdo takovi lidi zna, tak vi. Nejlepsi je s nema vubec nekomunikovat, nestykat se. Jestli tvuj partner za tebou stoji, nech ho, at se do toho vlozi. Potrebujou dostat po cumaku konecne. Myslim, ze pro tebe by bylo nejlepsi se s nema absolutne nevidat, nevolat, nic. A najit si psychloga. Nasledky jejich „vychovy“ odpovidaji solidni posttraumaticke poruse, neni normalni, aby dospely clovek byl takhle zlomeny a neveril si. A jim bych rekla, ze se s nema budu bavit za jinych podminek a je JEJICH volba, jak se k tomu postavi. Ale počítej, ze si budou dal valit to svy, budou se chovat sproste a myslet si, jaci jsou svetaci. Je to psychopatie, normalni clovek se takhle nechova a tihle magori se nedokazou chytit za nos. Nepočítej, ze se zmeni. Ale ty se zmenit muzes, drzim palce.

Nech to na pritelovi a ty se s nema nebav. Do baraku at nevkroci a nazdar. Kdyz se neumi chovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
6.8.21 05:46
@Anonymní píše:
Holky, potřebuji slyšet váš názor. Vnitřně doufám, že se postavíte za mě, ale i druhý pohled mi pomůže.
Rodiče, hlavně matka, mě od mala vychovávali tak, abych byla poslušná a vždycky udělala, co řeknou, bez ohledu na mé přání a můj názor. Ten chtěli slyšet vždycky jen tehdy, když se jim to hodilo a ještě ho spoustu krát zesměšnili. Dopadlo to tak, že jakmile někdo zvýší hlas, tak sklopím uši a udělám, co ten člověk říká. Děs.
Mám desetiměsíčního synka, kterého miluji nade vše. Už jí příkrmy, ale pořád koním, často i co hodinu, ve dne v noci. Je po několika operacích, takže má vývojové zpoždění, teprve začíná pást, ale je moc šikovný a podle doktorky to hravě dožene. Jsme neustále spolu. Pouze mi ho moji rodiče vytrhávají (už od porodu) a jezdí s ním ven.
Moji rodiče mi od porodu jezdí „pomáhat“. Moje matka synovi neustále nakupuje oblečky, takže já mu zatím koupila asi jedno body. Vždycky přijde, dá mu je, vyžehlí, umyje nádobí, i když máme myčku, zamete, seřve mě, že neuklízím, že jsem tlustá (žeru, protože nespím), že mám vytahaná prsa (kojím a byla to ona, kdo mi po porodu řekl, že je zbytečně kupovat kojící trička a podprsenky na těch pár týdnů, takže doma nosím noční košili). Poslední dny neustále stupňují tlak, že jim mám dát syna na noc (prý to vstávání zvládnou, že chce prso neřeší, moje vina), že jo mám pustit s nimi do obchodu, že pojede s nimi do Polska k moři, že s ním pojednou vlakem. Hrozně mě to mrzí, protože já s ním chci mít tyhle zážitky, já s ním chci být, ale oni mě pak uráží, vyčítají mi, že když se teď neosamostatní, tak už nikdy. Mám opačný názor. Přítel toho už má plné zuby, říká, že to nevydrží a brzy jim od plic něco řekne, ale já mám strach. Mají mě moc dobře vychovanou. Dokonce když malému bylo pár týdnů, tak přišli, já byla s ním u přebalovací pultu. Matka na mě vyštěkla Uhni, několikrát, a já uhnula. Když jsem to pak chtěla řešit, tak mě jen sprdli, ať to neřeším, že se chovám jako puberťačka. Řekněte mi, jak zvládnout ten tlak a stres, že mi ho odvezou? Vím, že přítel stojí na mé straně a klidně je pošle někam, ale já nechci narušit vztahy. Zase ho nechci dát, ale jak do mě pořád dokola vandrují, tak se bojím, že podlehnu a pak si to budu vyčítat. Navíc se bojím, že synovi psychicky ublíží tak, jako to udělali mě a to nechci dovolit. Každopádně ten tlak je nesnesitelný… Jak byste je poslali do patřičných mezí? Nebo byste jim dítě dali? Už nemůžu, navíc ta únava to všechno ještě zveličuje…
Děkuji, že jste dočetli až sem. Prosím o anonym, jinak smazat, cítila bych se hrozně, kdyby ostatní věděli, kdo jsme.

Já tě úplně chápu, měla jsem to doma podobné a vím, jaké to je, když v tobě rodiče zabíjí všechno sebevědomí a sebeúctu…radu nemám, tohle je na nějakou psychoterapiii asi…já jsem se z toho sbírala řadu let, časem jsem se sebrala, došlo mi, že jsem dospěla, svéprávná, mám právo na vlastní názory, úctu mohu dělat, co já uznám za vhodné…ale trvalo to, byla to dlouhá cesta…
Jsi skvělá máma, malého nikomu nedávej, pokud to sama necítíš, pokus se stát za svým, je to tvé dítě a ty rozhodujes, a pokud to od rodičů bude až toxické, nezbývá nic jiného než omezit styky, jinak se z toho pravděpodobně nevyhrabes…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
600
6.8.21 05:47
@Anonymní píše:
Věřím, že to nejspíš rodiče myslí dobře, chtějí aby sis odpočinula, trochu měla čas sama na sebe… Dokaž sobě i přítelovi, že jsi už dost schopná mít svůj názor, dokážeš se postarat o sebe i o dítě. A křik a poslání rodičů někam od přítele rozhodně není dospělé jednání. To by opravdu neudělalo v rodině dobře.

Tihle lidi nemysli nic dobre. Vetsinou mivaji problem se sirym okolim, zpetne vazby dostavaji dost, ze to prehaneji a chovaji se nevhodne, lidi je prosi, a oni nic. Tak to uz je pak asi nejaka mentalni retardace nebo nevim. Je videt, ze nikoho takovyho asi neznas.

Tomu zbytku se dost horce smeju - je videt, ze tomuhle nemuzes rozumet. Pro tebe NASTESTI! Znam v zivote asi 2 dospely lidi s nasledky tehle idiotske výchovy a tomu se maly dite neubrani. A do dospelosti si to proste odneses.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25844
6.8.21 06:22

Jak to ustát? Budeš muset vystoupit z role poslušne holcicky a stát se dospělou ženou a matkou. A jo, to občas vyžaduje s někým se nepohidniut, říct mu svůj názor a vede ti k tomu, že tě třeba někdo nebude mít rád. Ale oni tě stejně rádi nemají +nebo tedy mají, ale vlastním patologickym způsobem).
A vstup urychleně do psychoterapie. V mezidobí ať je muž klidně pošle někam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.21 06:35

Nemate moznost nekam s pritelem odjet? Na 14 dni na dovolenou? Nic nerict, odjet, vypnout telefon. Doma vymenit zamky a navstevy zvat - ne aby k vam chodily samy.

Ja to vyresila prestehovanim se 100km od rodicu. Navsteva dneska potesi, ale nemuzou k nam denne. Ale chapu, ze pokud ma pritel praci, neni to tak jednoduche.

• Citovat
  • Nahlásit
7591
6.8.21 06:35

Jo holka, asi budu jediná.. Ale lidi jako ty, by si neměly pořizovat děti. Dokážu pochopit že se neprojevis, že sedis v koute. Ale sakra, ty se nedokazes postavit za svoje dítě? Když to nedokážeš ty, tak ať to udělá tvůj přítel. Jako vinit rodiče za to že jako dospělá osoba chodíš doma v noční košili.. 8o Masakr. Dojdi si na léčení, a první co udělej, UTNI KONTAKT S RODIČI.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68916
6.8.21 06:40

Pises, jako kdybys s nimi bydlela.
Utni veskery kontakt zavcasu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15304
6.8.21 06:53
@mackA159 píše:
Jo holka, asi budu jediná.. ***Ale lidi jako ty, by si neměli pořizovat děti.** Dokážu pochopit že se neprojevis, že sedis v koute. Ale sakra, ty se nedokazes postavit za svoje dítě? Když to nedokážeš ty, tak ať to udělá tvůj přítel. Jako vinit rodiče za to že jako dospělá osoba chodíš doma v noční košili.. 8o Masakr. Dojdi si na léčení, a první co udělej, UTNI KONTAKT S RODIČI.

Tak tímhle příspěvkem jsi na stejné úrovni jako její rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
6.8.21 06:55

Ahoj zakladatelko, moji rodicia zo mna tiez vychovavali hodnu holku, ale podstatne miernejsim, rozhodne nie takym destrukcnym sposobom ako u teba. A trvalo mi, nez som pochopila, ze svoj zivot si chcem a budem zit po svojom.

Neviem si ani predstavit, ake to musi byt tazke v tvojom pripade. Drzim silno palce, aby sa ti z toho podarilo dostat, ale verim, ze to pre svoje dieta dokazes. Radim najst si odbornu pomoc, ktora ti s tym pomoze.

Inak ako prvy krok by som si kupila kojacie oblecenie. Maleho koj, ako to vyhovuje vam trom (tebe, malemu a partnerovi), ostatni si svoje nazory mozu strcit za klobuk. Ak maleho nechces nikam davat, tak nedavaj. Ak si chces od maleho oddychnut, tak sa zase nehanbi pomoc prijat. Ale je to na tebe! A to je to dolezite. Stoj si za svojim a nenechaj, sebou dalej manipulovat. Je super, ze paetner stoji pri tebe, moze ti pomoct. Ale uvedomit si, ze si dospela, musis sama.

Pozn. pod ciarou: poznam deti, co prespavali u babiciek od siestych mesiacov (a male chcene odstavili). Moj 20 mesacny syn ani nie je kojeny, bezomna v baraku este nespal a este dlho nebude.

Drz sa :kytka:

Edit: teda spal, ked som bola v porodnici s druhym (aby som neklamala) a zvladol to krasne, ziadny maminkovsky zavislak z neho nie je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1042
6.8.21 07:05

Pokud te to psychicky depta, tak jim proste neotvirej… nadechni se a do toho! ses dospela, matka, dite potrebuje silnou maminku, co ma vlastni nazor :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat