Bojím se změnil se

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
15.10.21 18:43

Bojím se změnil se

Nikdy, by mě nenapadlo, že sem budu psát. Máme s partnerem, měsíčního syna. Je to, naše vytoužené miminko. Doslova vymodlené.
Jenže dnes mi partner řekl, že se chce vyspat, i třeba do 9 že si na to vstávání, nemůže zvyknout. I když chodí 4× týdně do práce, kde musí být, na 6 ranní. Je zvyklý na svých 8 hodin. Na to jsem mu řekla, že to tak s mimískama bývá, proto i některé maminky vstávají, třeba i v 5 ráno a začnou jako já např. Od 7 hod, to se syn budí uklízet apod. Doma jsme doteď, uklizeli někdy i oba ale, většinou já mám na to takový svůj grif a nevadí mi to.
Potom jsem mu řekla, že se říká, myslím že jsem to četla, i zde že správný rodič, se pozná dle toho, že se vzdá svého pohodlí, a dítě je pro něj vším, na prvním místě. Já to tak mám, protože s bývalým manželem, mám ještě 13 lezou dceru, takže vím jak je péče o novorozeně náročná, a zvládám to. I když někdy padám únavou.
Bohužel, ale se stala ještě dnes situace, že syn jelikož má rýmu a musíme odsávat, skoro celé odpoledne proplakal, chovala jsem ho atd a pak chtěl on, ale za pár minut mi sdělil, že jeho pláč v něm probouzí agresi, že to nerad říká ale že je to tak, a že se jde ven vyvětrat. Úplně mě tím položil, ale nechci aby před dětmi byli hádky, tak jsem to polkla a řekla mu, jen to, jak tohle může táta říci a on, že dnešek je náročný, protože měl ještě nějaké objížďky dnes, a byli jsme u lékařky. A pak pláč malého a že má hlad a tak.
Tohle, by mě nikdy nenapadlo že poví.
Vzápětí se omluvil, že to tak nemyslel že si mě nezaslouží, a kdesi cosi a že nás miluje. Ale já se teď cítím.. Nedá se to ani popsat. Teď chtěl zkusit uspat syna on, tak jsem se schoulila na dece v obýváku a píšu sem. Zažila, některá z vás tohle? Prosím anonym skrz choulostivé téma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27507
15.10.21 18:46
@DetiJsouStesti píše:
Nikdy, by mě nenapadlo, že sem budu psát. Máme s partnerem, měsíčního syna. Je to, naše vytoužené miminko. Doslova vymodlené.
Jenže dnes mi partner řekl, že se chce vyspat, i třeba do 9 že si na to vstávání, nemůže zvyknout. I když chodí 4× týdně do práce, kde musí být, na 6 ranní. Je zvyklý na svých 8 hodin. Na to jsem mu řekla, že to tak s mimískama bývá, proto i některé maminky vstávají, třeba i v 5 ráno a začnou jako já např. Od 7 hod, to se syn budí uklízet apod. Doma jsme doteď, uklizeli někdy i oba ale, většinou já mám na to takový svůj grif a nevadí mi to.
Potom jsem mu řekla, že se říká, myslím že jsem to četla, i zde že správný rodič, se pozná dle toho, že se vzdá svého pohodlí, a dítě je pro něj vším, na prvním místě. Já to tak mám, protože s bývalým manželem, mám ještě 13 lezou dceru, takže vím jak je péče o novorozeně náročná, a zvládám to. I když někdy padám únavou.
Bohužel, ale se stala ještě dnes situace, že syn jelikož má rýmu a musíme odsávat, skoro celé odpoledne proplakal, chovala jsem ho atd a pak chtěl on, ale za pár minut mi sdělil, že jeho pláč v něm probouzí agresi, že to nerad říká ale že je to tak, a že se jde ven vyvětrat. Úplně mě tím položil, ale nechci aby před dětmi byli hádky, tak jsem to polkla a řekla mu, jen to, jak tohle může táta říci a on, že dnešek je náročný, protože měl ještě nějaké objížďky dnes, a byli jsme u lékařky. A pak pláč malého a že má hlad a tak.
Tohle, by mě nikdy nenapadlo že poví.
Vzápětí se omluvil, že to tak nemyslel že si mě nezaslouží, a kdesi cosi a že nás miluje. Ale já se teď cítím.. Nedá se to ani popsat. Teď chtěl zkusit uspat syna on, tak jsem se schoulila na dece v obýváku a píšu sem. Zažila, některá z vás tohle? Prosím anonym skrz choulostivé téma.

Myslím, že ti v šestinedělí dost hrabe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18672
15.10.21 18:50

Ano, samozřejmě že unavený a nevyspalý člověk se chová jinak, než člověk v pohodě.

Ty reaguješ pasivní agresí a emocionální manipulací na to, že tvůj partner s tebozu zkouší sdílet že není v pohodě.

V lepším případě ses změnila a ne k lepšímu.

A nebo takovéhle toxické vzorce zadupání partnera když něco potřebuje máš od začátku.

On se ti snažil říct že není v pohodě. Ty si ho zahrnula vinou, výčitkami a děláš z něj na internetu padoucha.

Ano oba jste unavení. Oba potřebujete pomoci, oba si potřebujete odfrknout.

Ne si z něj dělat nepřítele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.21 18:51

@pikola Tobě, to přijde v pořádku?
Když i řekl, že například v případě, kdybych onemocněla já, že by to sám nezvládl? Asi jsi na takové chování zvyklá.

• Citovat
  • Nahlásit
15.10.21 18:52

@Ou Já z něj žádného padoucha nedělám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18672
15.10.21 18:52
@Anonymní píše:
Když i řekl, že například v případě, kdybych onemocněla já, že by to sám nezvládl? Asi jsi na takové chování zvyklá.

čteš něco co se ti nelíbí a jdeš do útoku, pasivní agrese a manipulace… Jo a taky tam máš pár argumentačních faulů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
331
15.10.21 18:54

Hele, tohle je běžný, že s novorozencem není u manželů úplně vše sluníčkový a dokonce bývá i zamračeno. Ve vzteku a v unavě si lidé řeknou různé věci. Je to prostě náročný, tak partneři vybuchují. Nemůžeš potom celé dny v hlavě přemýšlet o jedné jeho poznámce

A chlapi si běžně začínají užívat dítě teprve, když je z něj „parťák“. Jestli ho zatím nebere miminko tak jak sis prestavovala, tak se tim zkus netrápit. Za nějakou dobu může být vše jinak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.21 18:54

@Ou A nemyslím si, že je normální tohle říci. Já zvládla 2 děti, ještě jsem pomáhala, kdysi kamarádce s výchovou dcery, když ji chlap opustil a ani u svých dětí, jsem si nikdy neřekla, bože zase řve a měla v sobě zlost, řekla jsem si že miminko má nějaký důvod že brečí, a řešila to v klidu a pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit
6936
15.10.21 18:55

https://www.emimino.cz/…ravi-443104/

Joo, jseš to Ty. Hned mě to napadlo a musela jsem to najít. Nedivím se mu, taky bych od tebe asi utíkala. Jseš fňukna a jak říká tvůj muž, furt něco máš. :zed:

Příspěvek upraven 15.10.21 v 18:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27507
15.10.21 18:55
@Anonymní píše:
Řekl ti, že je unavený. Ok, občas ho nech vyspat, občas on nechá vyspat tebe. To je normální. Nemusí s tebou přece vstávat každý den s dítětem když má volno. Jestli máš potřebu v 7 ráno luxovat, když on by mohl spát mi přijde jako sobectví od tebe. Ale nedělej z něj zločince, jen že ti řekl, že něco nezvládá. Ty to taky nezvladáš, musel být s tebou měsíc doma, teď jsi chtěla aby byl zase že jsi nemocná.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.21 18:58

@pikola Ale já ho nechávám vyspat a domácí práce dělám já. A vysávám až je vzhůru i on. Ale např dám myčku susičku apod. Vše v tichosti a nechápu váš komentář. Doma semnou určitě po porodu nebyl tak dlouho nebylo potřeba.

• Citovat
  • Nahlásit
11346
15.10.21 18:59

Neutichající pláč mého dítěte při kolikách ve mně probouzel agresi taky. Několikrát jsem musela malého položit do postýlky a jít se vydýchat a vymlátit do gauče v obýváku. A ne, nechápu, proč by se muž, zabezpečující rodinu nemohl vyspat jen z empatie k mámě dítěte. Ta je od toho na mateřské. Tak se s ním raději znovu poděl o úklid a vyspi se přes den, když spí malý a nebo se s ním domluv, aby jednou týdně vstával s malým on a přispi si ty. Přeháníš to, snad je to jen vlivem hormonů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27507
15.10.21 19:02
@Anonymní píše:
@pikola Ale já ho nechávám vyspat a domácí práce dělám já. A vysávám až je vzhůru i on. Ale např dám myčku susičku apod. Vše v tichosti a nechápu váš komentář. Doma semnou určitě po porodu nebyl tak dlouho nebylo potřeba.

Tak co po něm chceš? No tak se mu nelíbí, když řve, každý na to nemá nervy :nevim: a ten anonym dávat nemusíš, všichni ví, kdo to píše

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6936
15.10.21 19:02
@Anonymní píše:

Proč lžeš? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5147
15.10.21 19:03

Jsi hysterka. Muj manzel ně přivezl z porodnice a šel do práce, postsrala jsem se vzdycky o vsechno, nechápu ty věčný nářky. Hoňky vam holky začnou až začnete kombinovat děti s prací.. to abyste se šly rovnou oběsit. Koukejte doma makat, pokud vam chlap doma vysype peněženku, tak po něm nechtějte blbosti.

Příspěvek upraven 17.10.21 v 17:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat