Bojím se znovu milovat, nebo to není ten pravý?

Anonymní
20.12.19 12:38

Bojim se znovu milovat nebo to proste neni ten pravy?

2× jsem milovala, 2× jsem byla zklamana. Neprekousla jsem to, ze mi odesel manzel za jinou, v srpnu 2019 jsem jeste marodila s nervama. Byla jsem na dne. Zacala jsem se pomalu zvedat z obrovske zivotni hloubky, pomalu fungovat, zit, zase jsem zvladala dum a deti, chodila do spolecnosti. Driv jsem byla citove zavisla na manzelovi, dnes jsem jina - silna, samostatna, obrnena, nenecham se sebou cloumat… V rijnu jsem si zacala novy vztah. Manzela zpet nechci, jsme ve valce, ale ta rana do srdce tam porad je a 16 spolecnych let mi neni lhostejnych. Jenze noveho pritele nemiluju ani z daleka tolik, jako dve lasky predesle. Nelitam v oblacich, stojim nohama na zemi. Jsem uplne jina. Pritel neni zadny prevoznik, jen prisel driv, nez jsem byla pripravena na novy vztah. Nemyslim na nej kudy chodim, nezarlim, veci, ktere by mi mohly na nem vadit mi nevadi, nechavam ho at si dela co chce, dokonce bych s nim travila rada mene casu. Vztah mame peknej, je to fakt chytrej chlap. Matka s dvema detma nasla bezdetneho, pracoviteho, zodpovedneho chlapa, nechci tuhle sanci nechat odejit.
Strasne me mrzi, ze tam ta zamilovanost neni. A tak se ptam nekoho s obdobnou zkusennosti. Muze ta moje zamilovanost vzrustat az se trosku srovnam z tim rozvodem? Mozna je to jen moje obrana pred dalsim zklamanim, kdyz nebudu plne milovat, nebudu se pak tolik citive trapit.
Rika se, ze kdyz TO tam neni, tak to tam nehledej.
A ja jen doufam, ze je to tim, ze TED v sobe lasku proste nemam a nemuzu ji TED dat, ale ze to prijde.
Pritel vi, proc jsem chtela rok pauzu od vztahu, ze se potrebuju zvednout, smirit se vsim, respektuje me, chape me. Je mi ho ale lito, rada bych mu dala vic.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20.12.19 12:54

Nedávno jsem byla v úplně stejné situaci. Objevil se muž pracovitý, šikovný a hodný. Pro jeho vlastnosti jsem si ho vážila, ale o lásce nebo zamilovanosti se nedalo mluvit. Největší problém byl ten, že jsem neměla větší potřebu s ním trávit nějak víc času. Nakonec jsem to ukončila, protože mně to vůči němu nepřišlo fér. Od té doby jsem sama a myslím, že nikoho takového už nepoznám, ale prostě to z mé strany nešlo. Mám za sebou také nečekaný odchod muže, pro mě obrovská a nečekaná rána. Od té doby jsem citově „zablokovaná“ a nikoho si nedokážu pustit k tělu. Zatím jsem sama dva roky a jestli se to někdy změní, netuším :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.12.19 13:42

Prožila jsem si podobnou zkušenost, takže za sebe mužu ve zkratce napsat svuj příběh. Partner mě opustil jeste v těhotenství. Milovala jsem ho velmi, nerozešli jsme se nijak ve zlém… když měl syn cca pul roku, objevil se muž. Pěkný, zajištěný, totožné zájmy, postaral se o nás ve všech směrech. Prostě jediné ale bylo v tom, že jsem necítila lásku, ze začátku prostě jen to, že mě má nekdo rád, je na me hodný a bere me i se synem. Vydrželi jsme to dva roky, kdy jsem celou dobu doufala, že se to nejak zlomí a já se zamiluju nebo aspon ho budu mít ráda, tešit se na nej atd… nic z toho nepřišlo, naopak se to spíš zhoršovalo.
Nějakou dobu po rozchodu se objevil jiný muž a já se zamilovala až po uši. A to tam rozhodně nebylo tolik pozitivi, jako u toho predesleho, spoustu vecí je složitejších a ne tak jednoduchých, ale jsem stastna, zamilovaná, teším se na nej kazdy den…
Za me to určite není nejaký „blok srdce“, ale že to proste není on. Nekdo dokaže žít v partnerství z rozumu. Já si to zkusila a vím, že pro me je to utopie. Nikdy víc…
Láska nepřijde, můžou přijít jiné city… otázka je, jestli ti ty jiné budou stačit…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.12.19 13:46

Jsem rada za odpovedi ze zivota. I kdyz me netesi..

• Nahlásit
  • Citovat
1854
20.12.19 13:58

Když není ten pravý, tak to bude levý :-)

Spíš je jen převozníkem, i když si to nechceš přiznat. Ale i tato zkušenost je pro tebe důležitá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8807
20.12.19 14:36

Pokud by to bylo to Ono, tak se neptáš na emimi ;) Takže ne není a už to s tímhle ani nepřijde, ale věřím, že s jiným to přijít může, tak hlavu vzhůru :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.19 21:56

Nemilujete ho, protože to je převozník, po 16ti letém vztahu, psychických problémech, nejste připravená

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
21.12.19 13:52

Zakladatelko tvůj příběh je jak přes kopírák s tím mým… rozvádím se po 15 letech… nového partnera mám, který miluje jak ne tak i dceru, ale zjišťuji ze tam není to, co by tam mělo být… držím vše v sobě protože mi všichni říkají jaké mám stesti sehnat hned chlapa a ještě tak super… nikdo nevidí ze je nezodpovednej ( na můj vkus více pije alkohol, ale každý má tu míru jinde) momentálně se to ve mě pere, protože se bojím byt sama… bojím se ze sebe i dceru neuzivim… bojím se všeho a nevím jak stim naložit… přítel je jinak super… ale proste zjišťuji ze nevím jak stim mám naložit ( tu díru v srdci nezaplnil a já nevím jak dal stejně tak jako ty)
Když budeš chtít můžeme pokecat soukromé…taky si rada vyslechnu jiný názor a radu do budoucna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.12.19 19:11
@Mauri08 píše:
Zakladatelko tvůj příběh je jak přes kopírák s tím mým… rozvádím se po 15 letech… nového partnera mám, který miluje jak ne tak i dceru, ale zjišťuji ze tam není to, co by tam mělo být… držím vše v sobě protože mi všichni říkají jaké mám stesti sehnat hned chlapa a ještě tak super… nikdo nevidí ze je nezodpovednej ( na můj vkus více pije alkohol, ale každý má tu míru jinde) momentálně se to ve mě pere, protože se bojím byt sama… bojím se ze sebe i dceru neuzivim… bojím se všeho a nevím jak stim naložit… přítel je jinak super… ale proste zjišťuji ze nevím jak stim mám naložit ( tu díru v srdci nezaplnil a já nevím jak dal stejně tak jako ty)
Když budeš chtít můžeme pokecat soukromé…taky si rada vyslechnu jiný názor a radu do budoucna

Taky mi to prijde jako pres kopirak, kdyz to ctu. Ta doba 15 let je strasne dlouha, bylo tam tolik krasnych veci, dodnes, kdyz si vzpomenu na jeho pozornost, kterou mi daval mam slzy na krajicku, to spatne nevidim. Nikdy bych se k nemu nevratila, ale to neznamena, ze tam nejaky cit nezustal prestoze jsme spolu na noze a ja ho chci poslat do vezeni. Nas novy pan uzasny taky hodne pije a rad se bavi s prateli, rikam si proste ti nezadani to tak maji, byl dlouho sam. K nam se chova uzasne. Rikam si, ze ho odmitnout, druheho takoveho nepotkam, byla jsem sama 3 mesice a uz to nechci zazit. Mam ho moc rada, ale kdyz si vzpomenu, jak jsem milovala ty dva predchozi, tohle se s tim neda srovnat a pritom se jevi jako ten nejlepsi chlap ze vsech trech. Nechci ho ztratit i kdyz po 3 mesicnim vztahu tezko soudit. Ale vim, ze kdyz milujes, tak to proste poznas a hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.12.19 22:33

Přesně vím, jak se cítíš. Jsem rozvedená po 10 letech manželství. 2 děti.
Neklapalo to dlouho, hodně problémů, obnovování důvěry, to je jedno. Byla to moje životní láska. Nyní jsem už 4 roky sama. Mám teda milence, je to jen o sexu. Minulý týden jsem měla rande, ale vím, že krom večeře a pusy z toho nikdy nic víc být nemůže… Asi už chlapa prostě nechci

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama