Bojím se, že mám Alzhaimra

Anonymní
23.3.17 21:26

Bojím se,že mám alzhaimra

Maminky, je možný, že by mi v necelých 40 letech začínal alzhaimer? Začala jsem zapomínat, vynadám chlapovi, že nechal rozsvíceno v koupelně a on mi řekne, že tam vůbec nebyl, že poslední jsem tam byla já. připadá mi, jako bych měla zamlženou paměť. Občas vzpomínám, co je za den. Někdy hledám správný výraz slova, občas ssi na nějaký nemůžu vzpomenout. Mám pocit, že to co se stalo před týdnem nebo včera, bylo už dávno, nebo teda dýl. V létě jsem byla z jiného důvodu tedy na MR mozku, odhalilo by to alzhaimra? Mám se nechat nějak vyšetřit? Mám malýho syna a bojímse abych nezačala magořit

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Doe_Jane
23.3.17 21:28

:hug: snad nee… pusť si film Still Alice

• Nahlásit
  • Citovat
14456
23.3.17 21:31

Jestli se bojis tak se vysetrit nech, ale nepripada mi to jako alzhaimer, me je pres 20 a mam to sami, nekam jdu zapomenu pro co, dneska si nevzpomenu co sem delala, jedla vcera, jdu nakoupit a kdyz si nenapisu co potrebuju muzu do toho kramu jit 3×. Slovo mi taky obcas vypadne jak travim celej den s malym a mluvim na nej jednoduse a zdrobnelinama. Myslim ze spis blbnu jak sem doma s ditetem, nez aby to bylo neco vazneho. :nevim:

Příspěvek upraven 23.03.17 v 21:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
23.3.17 21:32

Tak i ve 40 ti klidně Alzheimer začínat může, nicméně bych nepanikařila a nechala se vyšetřit (asi nejspíše na neurologii přes praktického lékaře). Samotné MR Alzheimera spíše neodhalí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2231
23.3.17 21:34

Ja mam tyhle vsechny priznaky asi od narozeni, ale jestli je to nahla zmena, tak bych k Dr sla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.17 21:38

Třeba dneska jsem byla přesvědčená, že mám v lednici smetanu, chtěla jsem jí zítra do vaření s dneska zjistím, že tam není. Nákupy si taky píšu, jinak zapomenu co mám koupit.Taky někdy pro něco jdu a zapomenu pro co. během 3 dnů jsem 2× nechala svítit a vynadala chlapovi, protože jsem si nepamatovala, že to byla já a samozřejmně mu to doteď nevěřím. Občas zapomenu co jsem chtěla říct a vzpomínám na slova, který mi vypadnou. Mám hrůzu z toho, že za měsíc už třeba nepoznám vlastního syna, pomoooc

• Nahlásit
  • Citovat
1668
23.3.17 21:44

Taky mi to na Alzheimera nepripada. Ze zapomenes zhasnout se stane (a jsi si jista, ze se to chlap jen nesnazil hodit na tebe :D ), co je za den taky casto nevim, manzel pracuje na smeny, ja 3 rana v tydnu ale kazdy tyden jinak, takze kolikrat nevim, pamet a slovni zasoba taky obcas nic moc tim jak jsem skoro porad doma s dcerkou.. A taky nekdy co bylo vcera mi prijde davno, co bylo davno se zda jak vcera… :lol: Myslim, ze to je normalni… Proto maji lidi diare, kalendare a poznamky v mobilu :) ale pokud se bojis, zajdi k lekari, ale pochybuju ze pred 40 vubec budou delat nejake testy na alzheimra… To snad mozna pokud to mas v rodine, ale jinak si myslim, ze tak mladym to ani nedelaji… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1668
23.3.17 21:47

Asi to chce spis nejake vitaminy a cinnosti procvicujici mozek, krizovky, nebo tak, ona psychika taky dela hodne a cim vic se toho bojis, tim vic toho na sobe pozorujes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.17 21:50

Moje prababička měla alzhaimra, ale už byla stará, bylo jí přes 80,takže krásnej věk. Právě se bojím, aby se mi doktorka nevysmála, ale já mám pocit, jako by se mi něco dělo s mozkem, neumím to popsat.To zapomínání apod.jsem měla i dřív, ale trochu mě děsí, že jsem někde byla před pár dny a těžko si to vybavuju, mám to jako v mlze, musím vzpomínat…jako by to bylo už třeba před rokem

• Nahlásit
  • Citovat
2098
23.3.17 21:52

Vsechny priznaky, ktere jsi popsala mam taky :mrgreen: a pripadam si normalni :mrgreen: :mrgreen:.

Jsem na rodicovske a jak nechodim do prace, tak taky premyslim, co je za den :mrgreen: a to nemluvim o tom, ze ani casto nevim, kolikateho je :oops:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
646
23.3.17 21:53

Neni toho na tebe treba pisledni dobou moc? Vic starosti, stresu? Podle me alzheimer to nebude, v klidu, a jine zdravotni problemy nemas? Co stitna zlaza?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
23.3.17 21:58

Zakladatelko, vyloučit to nelze, zvláště pokud jsi byla před mateřstvím mozek opravdu hodně používat. (Dle nejnovější studie postihuje Alzheimer nejvíce inteligentní a vzdělané ženy). Prokonzultuj s praktickým lékařem a požádej o žádanku na vyšetření, abys byla v klidu. Tuším, že MR to neodhalí, ale možná se mýlím.
Mám ovšem podezření na něco jiného - máš malého syna, tam bych hledala příčinu. Jsi-li doma, veškeré aktivity a s nimi i nastavení mozku se přizpůsobí dítěti. K tomu nějaké nevyspání, únava a najednou člověk vypadá jako blázen.
Dřív jsem si všechno psala do Outlooku, propojeného s telefonem, mluvila jsem s lidmi, řešila problémy, řídila projekty, připravovala velké nabídky atd. Zvládala jsem to, protože mi technika pomáhala, mozek byl trénovaný. Ale na nákup bych si nevzpomněla ani tak. Proto ten telefon. Teď, na mateřské/rodičáku používám telefon k focení malé. Nepamatuji si, co je za den, natož datum. Nevím, zda dcerce začíná kroužek v 13:30 nebo v 13:25, ale na to mám manžela s Outlookem :-) Ale mám i světlé chvilky, když řeším nějaký byznys nebo daně apod. Pevně věřím, že i u tebe je to jen „přechodné pomatení smyslů“ a až se pořádně vyspíš (ne jednou, ale aspoň 7 dnů za sebou), odpočineš si a budeš muset nastartovat i momentálně utlumené části mozku, tak to bude zase dobré.
Jo a s těmi výpadky slov - já měla období (před mateřskou), kdy mi vypadávala slova v češtině, takže jsem mluvila - a pak mi najednou naskočilo dané slovo v angličtině, němčině nebo španělštině, ale v čestině ani za nic. Připadala jsem si jako idiot. Ale také to přešlo. Netrap se. Hodně zdraví!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.17 22:04

Jsem doma už 5 let, skoro, i s těhotenstvím. Štítnou žlázu mám, sníženou funkci, beru letrox.Ve stresu jsem dlouhodobě, je toho na mě moc, na syna jsem sama, mám zdr. problémy…Prosím poradíte nějaký vitamíny? Co by mohlo pomoct?

• Nahlásit
  • Citovat
2080

Já také byla přesvědčená, že mám Alzheimeram ve 30-ti letec. Problémy s pamětí mám naprosto šílené, nevím nic, mám totální okna na známe a triviální věci, někdo po mně něco chce a já nevím co (přesto, že tu věc znám od dětství), nebo mě něco napadne ve sprše a než dojdu do pokoje, zapomenu to. Do kalendářů, které mám na psacím stolku, si musím psát, co mám kde udělat, zařídit, vyřídit, ale i že si mám umýt hlavu, nebo vyndat tampón (ano, i na toto si nevzpomenu). Informace ze školy se mi vykouřily všechny z hlavy, si říkám, že bych neudělala ani základku, kdybych tam v současném stavu nastoupila. Přijde mi, že brzy nebudu vědět ani svoje jméno. Byla jsem i na vyšetření paměti, testy na to jsou, někdy mi to vyšlo v normě, někdy podprůměrně. Jenomže se to musí porovnávat s tím, jak to byla původně a já měla paměť skvělou na gymplu. Alzheimera mohou mít vzácněji ji mladší, slyšela jsem nějakou reportáž z domova pro lidi s Alzheimerem a nejmladší jejich klientce bylo prý 37 let. Ale to jsou spíše dědičné formy. Základní orientační test na Alzheimera je asi MMSE (mini mental state examination), ale ten lépe odhalí rozjetou nemoc, ne ty počáteční stavy. Třeba mírnou kognitivní poruchu. Já se tou pamětí šíleně trápím. Já bych se pro jistotu někam objednala. Akorát na léčby poruchy paměti moc není léčba, spíše trénink. Dnes jsou různá cvičení na webu (některá placená), ale dost dobře udělaná, já cvičila Happy Neuron. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812

Teoreticky by to alzheimer být mohl, ale je i dost jinejch vysvětlení… jakej máš jídelníček? vyváženej, nebo to flákáš poslední dobou/dlouhodobě? jak dlouho jsi doma s dítětem? jak moc je chlapeček náročnej? máš i nějákej čas pro sebe? co práce, je nějáká? pokud chceš testy, začla bych krví, teď jsem četla jaký minerály, prvky, nebo vitamíny jsou i na pamět, ale nechce se mi hledat záložka(to že si to nepamatuju, mi příjde normální :-D ) a pokud máš čas, začni luštit křížovky, nebo sudoku, začni jazykovej kurz…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama