Bojíte se, až se nebudou nosit roušky, nákazy?

Anonymní
11.5.20 07:02

Bojíte se, až se nebudou nosit roušky, nákazy?

Omlouvám se za anonym.
Bojím se moc.
Děti do školy nepošlu, dělám na HO, ale manžel chodí do práce, naši i tcháni nás chtějí navštěvovat, nedávno odvezla rychlá sousedku do nemocnice, je na respirátoru a snad je z nejhoršího venku, prý bude nejméně 3 týdny v neschopnosti. Jsem srab?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13831
11.5.20 07:05

Já to v téhle době nijak teda nedělím a i jindy je mi jedno, co kdo dělá ;)…každý má právo na to se bát nebo nebát, každý to má jinak…pokud se bojíš, tak se s nikým zatím nestýkej, je to přeci tvoje rozhodnutí…

Příspěvek upraven 11.05.20 v 07:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6448
11.5.20 07:06

Do obchodu a mezi vetsi pocet lidi se maji nosit porad ne? A venku se vyhnes ;) my se s rodinou vidame, plno lidi kolem uz na to kasle. Jsme hodne dusledni v hygiene a zatim obavy nemam. Nasi taky pracuji, manzel taky + chodi na nakupy. Zit dal holt nejak musime i pres koronu.

Kolik je sousedce? Nema a jine zdrav. komplikace?

Pokud deti muzes nechat doma a bojis se, tak nech. Je to vase vec. Stykat se s nikym prece nucene taky nemusis.

Příspěvek upraven 11.05.20 v 07:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.5.20 07:06

Srab nejsi, jen máš prostě svůj úhel pohledu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
400
11.5.20 07:13

Nebojím, venku je nesnáším. Už se těším až to zruší. Je fajn, že to nechají v uzavřených prostorách jako v obchodě a tak, ale venku mi to přijde nesmysl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62812
11.5.20 07:15

Kazdy muzeme mit strach. Ale druha a horsi vlna dle me prijde na podzim. Takze to ted uz tak nehrotime, jak nazacatku. Ja neznam teda nikoho, kdo by se nakazil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5194
11.5.20 07:22

Nebojím. Ale já se nákazy nebála ani teď. Ve smyslu aktivně se bát. Dodržovala jsem opatreni, ale beru to jako další nemoc. Taky se každý den nebojím, že u mě například zjistí rakovinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20778
11.5.20 07:23

Ne, nebojím se. Kdo chce, ať se doma zakope na věky, děti ať si učí doma až do maturity, ochrané pomůcky nosí furt, klidně i doma. Nikdo mu v tom nebrání.

Rouška venku zvlášť v teplém počasí zcela ztrácí význam, stejně tak případné neustálé nasazování a stahování jedné roušky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12912
11.5.20 07:26

Nebojim. Krom toho v obchodech, MHD a pod. zustanou. Korona bude postupne oslabovat az se dostane na uroven klasicke chripky (ne virozy, ale chripky) a zacleni se mezi ostatni nemoci planety.

Ted bude utlum, na podzim patrne prijde dalsi vlna. Mame tedy cas se pripravit - doplnovat vitamin D, cecko, omega 3, selen. Pri nabehu na virozu zaradit zinek (prej jsou nejake cucave tabletky zinku). Pokud se lecis na vysoky tlak, cukrovku a pod. da se upravit jidelnicek a srovnat do podzimu hodnoty. Pridat pohyb / sport, otuzovat se. V neposledni rade pokud mas nadvahu, tak zhubnout.

Btw. rousky - my uz je ven tolik nenosime. Nerikam, kdyz pujdu naco zaridit do mesta. Ale kdyz vylezu z bytu, sednu do auta, vystoupim u mamky a jedu pak zpatky, za celou dobu nepotkam cloveka a nebo nekde v dalce, pak nejen podle me postradaji rousky tak nejak smysl. Drzime socialni distanc.
Krom toho noseni rousek nejak posledni dny u hospod u nas uz nikdo neresi. Zahradky plne, pred vydejnima okynkama hloucky lidi s pivem. Kdyz neresi mestska policie tohle, tak nejake moje prebehnuti do auta je mala vec.
Jo a na kolo si ji taky neberu. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
601
11.5.20 07:28

Hele koronavirus tu s nama jeste bude mozna par let nez to zacne byt aspon trosku ok…z tech ruznych narizeni a zakazu bychom takto brzo zesileli…takze za me noseni rousek jen v obchodech/v uzavrenych prostorach/mhd pripadne treba v zoo kde je milion lidi… ale jinak? fakt ne a tesim se az v Praze ji nosim nebudu muset, jsem ted na navsteve u rodicu na mensim meste a vcera jsem sla pet kilaku z vedlejsi vesnice peso bez rousky a vetsinu lidi co jsem potkala cestou po cyklostesce - cca 30 lidi za hodinut ak taky uz nemelo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3881
11.5.20 07:30

Ono se řeší, že aj to konečně zrušili? Prolezla jsem různé zpravodajství a info kanály a nikde nic. Každopádně já se na to moc těším. U nás už teď na to většina lidí kašle. Nebojím se. Bojím se toho, ze druhá vlna nákazy a tím i všech omezení přijde od září. Od toho září, ke kterému se všichni upiname, že už bude teda jako konečně dobře. Já bych přežila, kdyby se až do prázdnin nešlo do škol a skolek, kroužku..Ale aby tato šílená omezená doba trvala i od září, to už je na mě moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20304
11.5.20 07:35

@chaela dnes prý bude vláda rozhodovat o zmírnění, zatím není nci jistě. Je to klasika, Nekdy ve středu Vojtěch na tiskovce řekl, že se o tom budou bavit tak na konci května, dřív určitě ne. No a včera Babiš s Hamackem už otočili, že o tom budou mluvit dnes. Tak si vyber :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20778
11.5.20 07:43

@vokishka Doufám, že ty tlamovky zruší i v těch školách.

Fakt je to v teplém počasí nesmysl. Během chvilky zvlhnou, takže si tam člověk akorát množí mikroby, které opět zpátky vdechuje.
Jakákoliv zvýšená aktivita za tepla s nima taky možná moc není, leda by si to člověk ušil ze záclony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27167
11.5.20 07:46
@vokishka píše:
@chaela dnes prý bude vláda rozhodovat o zmírnění, zatím není nci jistě. Je to klasika, Nekdy ve středu Vojtěch na tiskovce řekl, že se o tom budou bavit tak na konci května, dřív určitě ne. No a včera Babiš s Hamackem už otočili, že o tom budou mluvit dnes. Tak si vyber :mrgreen:

Dnes to určitě zruší venku…

Protože venku to už nenosí nikdo, tak aby se nemohli zbytečně udávat, někteří lidi jsou pošahaní.

A nechají to vevnitř, tak at to nechají, to mi je i jedno… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
11.5.20 07:50

Nemůžu se toho dočkat, alespoň venku budu moc dýchat. JUPÍ :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu