Bojíte se, až se nebudou nosit roušky, nákazy?

Napsat příspěvek
4170
1.7.20 17:02
@Monchichik píše:
@Uslava Jo, to můžu…taky můžu jít jinam…ale dodržovat nařízení a zákony by se tak nějak všeobecně měly, ne?

No a když se podle tebe nedodržují tak se dělá co? Volá se policie když ti to vadí, ne? Ono by se toho mělo hodně. A mnoho toho, co by se mělo dělat, se nedělá. Komu to vadí, měl by to řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
42704
1.7.20 17:04
@Monchichik píše:
@Uslava Jo, to můžu…taky můžu jít jinam…ale dodržovat nařízení a zákony by se tak nějak všeobecně měly, ne?

Hele nevim, myslim, ze v tyhle době by se melo respektovat přání toho podniku.. Asi jako zákaz vstupu se zmrzlinou, ze jo..
Nevim jestli na to maj právně nějaký právo, ale chápu, že si to někdo na ty dveře mohl dát a zákazník by to měl respektovat a ne se urážet :nevim:
A třeba se lékárny berou jako zdravotní zařízení, co já vím..
Celkem bych to zrovna v ty lékárně pochopila a určitě bych se kvůli tomu nerozcilovala.. Roušku budu prostě pořád nosit v kabelce jako do teď :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2974
1.7.20 17:08

V práci školím cizí lidi, máme rezortovou hygieničku a ta povolila nenošení roušek na rezortních akcích už minulý týden. Někteří účastníci si ji nasazují, já také. A nosit ji zatím budu dál. Na učebně a rozhodně i v obchodech. Hned první den nenošení jeden účastník pčíkl tak rychle, že si ani nestihl zakrýt ústa. A letělo to přímo na mně. A nedělám si iluze, že v obchodech to bude jiné. Žiju v moravskoslezském kraji a jisté obavy zatím stále mám. Roušky mám jednorázové a spotřebuji 3-4 za den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4170
1.7.20 17:09

@a12
Souhlasím. Ona ta corona stejně jen tak nezmizí a bude cestovat a tak se může stát, že se zavře vesnice, město a nebo třeba továrna, obchoďák, cokoliv… Roušky se jen tak nezbavíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14088
1.7.20 17:16

@a12 Jo, já to chápu, že se třeba bojí…ale nelze to někomu nařídit…je to stejné jako když se nesmí kouřit v restauraci…je to v soukromých rukách a taky si nikdo nemůže sám určovat pravidla…přání podniku je prostě jen přání…můžeš mu vyhovět, ale nesmí tě odmítnout obsloužit…v jakékoliv době…lékárna je prostě prodejna léků…žádné zdravotnické zařízení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4170
1.7.20 17:19
@Monchichik píše:
@a12 Jo, já to chápu, že se třeba bojí…ale nelze to někomu nařídit…je to stejné jako když se nesmí kouřit v restauraci…je to v soukromých rukách a taky si nikdo nemůže sám určovat pravidla…přání podniku je prostě jen přání…můžeš mu vyhovět, ale nesmí tě odmítnout obsloužit…v jakékoliv době…lékárna je prostě prodejna léků…žádné zdravotnické zařízení…

Co budeš dělat, když tě tam bez roušky nepustí. Kontretne co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14088
1.7.20 17:21

@Uslava No já tam nepůjdu…nehodlám se obtěžovat voláním policie…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23801
1.7.20 17:31
@krajta píše:
Nebojím. Nevím v čem ty pomůže kus upoceneho hadru. V těch vedrech se z toho akorát omdlis. Mě se strašně zhoršilo akné a dostala jsem vyrážku, kamarádce se zhoršilo astma :roll:.

já jsem se jednu dobu nemohla zbavit oparů, roznesla jsem si je po celé puse. Pravděpodobně právě rouškama, jindy mám opar jeden a za pár dní je pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23801
1.7.20 17:34
@elpiska píše:
V práci školím cizí lidi, máme rezortovou hygieničku a ta povolila nenošení roušek na rezortních akcích už minulý týden. Někteří účastníci si ji nasazují, já také. A nosit ji zatím budu dál. Na učebně a rozhodně i v obchodech. Hned první den nenošení jeden účastník pčíkl tak rychle, že si ani nestihl zakrýt ústa. A letělo to přímo na mně. A nedělám si iluze, že v obchodech to bude jiné. Žiju v moravskoslezském kraji a jisté obavy zatím stále mám. Roušky mám jednorázové a spotřebuji 3-4 za den.

tak to počítám, že za ně dáš tak stovku za den. To už je docela slušná útrata, když beru, že korona opatření začla v březnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4170
1.7.20 17:36
@Monchichik píše:
@Uslava No já tam nepůjdu…nehodlám se obtěžovat voláním policie…

Tak je to správné pro všechny. Budeš spokojená ty i oni. Kdo spokojen nebude, ať to řeší. Mluvím pouze o rouškách. Jiné situace si žádají i jiná řešení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2974
1.7.20 18:29
@pe-terka píše:
tak to počítám, že za ně dáš tak stovku za den. To už je docela slušná útrata, když beru, že korona opatření začla v březnu.

Trochu to teď do peněz leze. Ale mně denní dojíždění jen za benzín stojí cca 220 Kč denně (80 km jedním směrem), tak jsem to zkousla. V látkových se mi tak dlouho špatně mluví a ty jednorázové jsou vzdušnější. Jindy se školí méně dnů, to jen teď se nahrazují zrušené kurzy. Když neškolím, jsem v kanclu sama, roušku jsem nosila pár týdnů jen na chodbě. A to pak tak nějak i vyšumělo, to její nošení. Jsme tam stálí lidé. Dříve jsem ty jednorázové 2-3× vyprala, nenosila jsem je tolik hodin jako nyní a nebyly k sehnání. Už jsem viděla v nabídce roušky za 10 Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
1.7.20 18:54

Jsem ráda, že už roušky nejsou povinné. Řekla bych, že dnes si lidé obzvláště užívali nákupy. Často jsem zaslechla od ostatních zákazníků, že je to fajn. U nás v MHD občas někdo neměl. Většila lidí roušky mívala. V malých obchodech (zejména tam, kde majitel je i prodavač) roušky dávno nikdo neřešil. V řetězcích (např. Albert, Lidl apod.), tam na nošení roušek trvali. Byla jsem svědkem, jak starší paní v Lidlu neměla roušku. Prodovač ji požádal, ať si ji nasadí. Prý se jí před obchodem utrhlo ouško. Tak ať aspoň u poklady si něčím zakryje ústa. Chápu, že kdyby náhodou, tak takovéto velké řetězce mají negativní reklamu, o kterou nestojí.
Všimla jsem si, že v obchodech zůstala dezinfekce. To se mi i líbí.
Ale roušku mám stále v sáčku a v kabelce. Budu je pro jistotu brát i na dovolenou. Jen pro jistotu. V batohu místo nezaberou a těžké taky nejsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2031
1.7.20 20:08

Dnes jsem byla s dětmi na očkování u lékaře, roušku měli. V lékárně taky, ale chodili lidí bez roušky a v pohodě. A v MHD měla jen jedna paní. Jsem ráda že je mít nemusím, nebojím se. A to naše školka byla kvůli covidu v karanténě, všichni bezpříznakoví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama