Bojíte se jíst sladké kvůli mykozám?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 17:19
Bojíte se jíst sladké kvůli mykozám?

Četla jsem, že mykozy způsobují sladkosti. Snažila jsem se je dlouho nejíst, ale zase jsem do toho spadla a každý den sním jednu celou Milku. Nemůžu si pomoct, ale bojím se, že zase přijde nějaká mykoza. Omezujete se ve sladkém, abyste neměly mykozy? Myslíte, že je to opravdu pravda, že vlivem sladkého se udělá vaginální zánět? Vlivem sladkého vím stoprocentně, že se mi zhoršuje pleť a objevují beďary, ale sladké mám jako drogu. Vydržela jsem ho nejíst měsíc.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kaja00
Extra třída :D 13384 příspěvků 11.12.17 17:22

Já na to tedy netrpím, ale kdybych trpěla, tak se budu snažit držet na uzdě, ale teda celou milku jsem nesnědla už pár let 8o :lol:

Yasminn
Neúnavná pisatelka 18995 příspěvků 14 inzerátů 11.12.17 17:24

Já se nebojím :mrgreen: :mrgreen: sladký jím na kila, jsem hrozná :oops: :oops: :oops: a teď tuplem, když kojím. Ale je fakt, že já na mykózy netrpím, měla jsem to jen jednou v životě a po sladkým to nebylo. :nevim: Každý to má jinak no. Někdo se holt asi bude muset omezit, když na to trpí. :think:

Minki
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 11.12.17 17:25
@Anonymní píše: Četla jsem, že mykozy způsobují sladkosti. Snažila jsem se je dlouho nejíst, ale zase jsem do toho spadla a každý den sním jednu celou Milku. Nemůžu si pomoct, ale bojím se, že zase přijde nějaká mykoza. Omezujete se ve sladkém, abyste neměly mykozy? Myslíte, že je to opravdu pravda, že vlivem sladkého se udělá vaginální zánět? Vlivem sladkého vím stoprocentně, že se mi zhoršuje pleť a objevují beďary, ale sladké mám jako drogu. Vydržela jsem ho nejíst měsíc.

Nebojim se, a beru vse co si tim privadim. Bohuzel dokud budu v tom stresu v jakem jsem tak to sladke je pro mne takova droga. Chvile klidu, kdy si neco dopreji. Silu se toho zbavit nemam, ale radeji zakusek nez leky na nervy.
To jsi asi nechtela slyset :D kazdopadne v obdobi, kdy jsem zacala cvicit jsem vubec nemela potrebu sladkeho.

Šarlota4
Echt Kelišová 9507 příspěvků 11.12.17 17:31

Jo na někoho to vliv má, ale je to individuální. Jsi k tomu náchylnější, tak bys měla dodržovat nějaký zásady. Já mam třeba hroznou pleť, když piju dost mlíka. To má asi každý, že některé látky v jídle mu moc nesedí. Jen tomu nepřikládá význam.

Helileli
Závislačka 2639 příspěvků 11.12.17 17:31

Tak já se nebojím, ale třeba vím, že když sežeru pytel Mozartových kouli, že do dvou dnů se budu škrábat jak vzteklá. Takže jsem se odnaučila prasit a dám si tě čokolády pár kostiček.
Teď zrovna baštim čokoládovou zmrzlinu s banánem a broskvemi a šlehačkou, je to ňamka, ale dva kopečky, půlka banánů a půlka broskve stačí, další si dám třeba až zítra.

lachtanice86
Kelišová 5446 příspěvků 11.12.17 17:31

Tak za 1) Milku nepovažuji za čokoládu. Fuj. Za 2) neomezuji se ve sladkem kvůli mykozam. Ani v době kdy jsem sladké jedla, jsem mykozy neměla. Ale sladké nejim a když volím něco „lepšího“ nebo alespoň kvalitnějšího.

Ou
Závislačka 4729 příspěvků 11.12.17 17:32

Mykozy nezpůsobují sladkosti.

Tento hoax vznikl díky tomu, že před tím, než se rozšířilo nošení spodného prádla z umělých, hůře prodyšných vláken a těsných kalhot, tak vaginální mykoza byla záležitost prakticky zejména jen diabetiček.

Jenže úvaha - diabetičky mají vysokou hladinu cukru, úplně jiné kvasinky, než candida albican, žerou cukry, může za to cukr je špatná a naprosto neodpovídá tomu, jak to funguje.

Vaginálníá mykozy nastávají v okamžiku, kdy se naruší vaginální prostředí a kvasinky, které se tam normálně vyskytují objeví příležitost se pomnožit.

Poševní mikroby nemají žádný přístup k vašemu krevnímu řečišti a je jim úplně jedno, jakou hladinu cukru v krvi máte. Navíc i kdybyste týden jedla jen v curkárně, tak pokud netrpíte diabetem, tak nikdy nebudete mít tak vysokou hladinu cukru v krvi, jako dekompenzovaný cukrovkář.

Diabetičky trpí na mykozy protože jde o závažnou systémovou chrobu, která se mimo jiné projevuje tím, že periferie jsou ve výrazně horším stavu, než u zdravého člověka. Včetně schopnosti pochvy udržet zdravé prostředí.

Ano - pokud člověk jí jako prase a to dlouhodově, tak to může narušovat jeho nespecifickou imunitu a tím zvyšovat šanci toho, že si vagina nebude umět poradit s běžným provozem a změna životního stylu pak může posílit odolnost.

Ale nejdůležitější je dezinfekce prádla, přeléčení sebe i partnera dostatečně dlouho, ideálně přeléčení tím, co vyjde z kultivací u lékaře, aby člověk používal správný přípravek na ty mikroby, co se zrovna přemnožily.

Případně můžou pomoci lyzáty z lékárny a teoreticky mohou pomoci probiotické tampony.

Ale vylučování sacharidů ze stravy je v tomto případě očišťovačský mýtus bez přímého vlivu na mikrobiální život ve vaší pochvě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 17:40

Měla jsem období, kdy jsem jedla POUZE sladkosti a opravdu jsem měla problémy se „spodkem“ :oops:.

enyf
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 11.12.17 17:44

Milku? To je čím dál horší „čokoláda“. Běž do lidlu a nakup si tam hromadu těch v zeleným obalu, je to výrazně levnější (pokud zrovna milka není ve slevě), a daleko chutnější (u jedný denně nezůstaneš). Mykozy bych řešila až přijdou.

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 11.12.17 17:50

Celou milku denně? No teda to je dost a né kvůli mykozám, ale celkově mi to nepřijde moc zdravé sníst 7 tabulek Milek týdně.

Pennya
Zasloužilá kecalka 955 příspěvků 11.12.17 17:51

Mykozy nejsou zpusobene sladkym. Ale ty kvasinky se živí sacharidy takze tim podporujes jejich rust. A pokud uz je v těle máš, tak sladké, bíle pečivo, aj. Je podpoří. Ja uz na to trpim celkem dlouho, ale uz na to seru. Drzela jsem dietu sacharidovou (ale asi blbě, nebyla vedena lekarem, a bylo mi z toho blbe..) obcas se sladkym i přežeru ale ne denodenne ☺ holt candibene v supliku po ruce pokazde..mam stresovou skolu, sladké mě nemine ????

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 17:56

@Paola21 já vím, že to není nic zdravého, ale naštěstí po tom nepřibírám.

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 11.12.17 18:08
@Anonymní píše:
@Paola21 já vím, že to není nic zdravého,ale naštěstí po tom nepřibírám.
:palec: to gratuluju, já jíst Milku denně, tak se valim za chvíli. Ale i tak když už čokoládu, tak nějakou lepší jak psala @lachtanice86

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2212 příspěvků 11.12.17 18:15

Nebojim, i kdyz byly doby, kdy to k mykozam bych rekla prispivalo - ale mela jsem obdobi, kdy jsem na to trpela dost. Ted uz par let ne. Dneska jsem sprasila pul Nutelly pekne na lzicku, asi dva pomerance, pernicek, takze pokud to bude mit vliv, rano to poznam :mrgreen: Normalne takhle neprasim, ale je nejaky tezsi obdobi. Minimalne vim, ze mi za par dni naskace par pupinku v ksichtu. Ale to neresim.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Matěj Stropnický a jeho cesta na zámek: Jak káže levicovou vodu a sám hltá víno

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický si pořídil s přítelem... číst dále >

Vondráčková přestává být poslušnou ženou a Plekancovi to vrací!

Když Tomáš Plekanec informoval o rozpadu manželství s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama