Bojíte se toho, co přichází?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
35
23.10.21 17:46

Bojíte se toho, co přichází?

Bojíte se toho, co přichází? Šílené zdražování energií, potravin, pohonných hmot… Dívám se na vše s obavou. Nejen z pohledu své rodiny, ale myslím si, že přichází doba, kdy bude mít hodně lidí hlad. Těch, co žili doposud na hraně, a teď je to zavalí úplně. Rodiny s nemocnými dětmi, rodiče samoživitele, důchodce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18408
23.10.21 17:50

Zatim se nebojim, ale klidnou me to nenechava :? Nechci se stresovat dopredu, stale doufam, ze to tak hrozne nebude :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15449
23.10.21 17:53

No, příjemné to nebude, ale hroutit se z toho nehodlám. Měli jsme dlouhá léta ekonomický blahobyt, takže se to logicky muselo dříve nebo později obrátit. Holt se o sebe musíme postarat. Lidí, kteří už teď jedou na dřeň to budou mít hodně těžké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
23.10.21 17:53

Přemýšlím nad tím a klidná nezůstávám. Ale pořád si říkám a doufám že to tak hrozné nebo horší nebude :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1550
23.10.21 18:04

Každoročně slýchávám v TV, rádiu o zdražování plynu, elektřiny, benzínu. Letošek není nic překvapivého. Šly nahoru platy, důchody.
Nic, co by mě nepřekvapilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
23.10.21 18:05

Da se zit i bez hospod a restauraci, da se zit bez divadla atd. A nejdrazsi sex je ten manzelskej. A vubec se to nehodi k teto diskuzi. Nudim se na wc. Deset korun za maslo navic nas nezabije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
905
23.10.21 18:18

Nebojím se, nemám čeho :jazyk:. Cizí lidé mi jsou jedno, má rodina a přátelé se o sebe umí postarat a já s manželem taky, kromě toho žijeme skromně, nejezdím denně autem a nejsme pětkrát týdně na nákupu (spíše nás zlobí zdraví).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
23.10.21 18:20

Nějak bylo, nějak bude :nevim:
Místo strachu jsem ráda, že jsem ve skupině lidí, kterých se to nijak extrémně nedotkne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4033
23.10.21 18:25

Inflace překvapivá není a nepřekvapila mě. Volné peníze mám už od začátku toho covidového cirkusu v investicích, které teď v reakci na ni rostou. Energetická politika EU je katastrofální dlouhodobě, teď to jen vykulminovalo a spojilo se s dalšími faktory.

Myslím si, že největší dopad to bude mít na bývalou střední třídu - rodiny s 1,5 dítěte a jen tak tak schválenou hypotékou.

Lidé, kteří jsou z vlastního přičinění na dně, svůj životní styl - domácí finance, počet dětí a priority při jejich výchově, apod. - nezmění. Protože naše společnost nenechává děti hladovět, bez ohledu na jejich rodiče.

Příspěvek upraven 23.10.21 v 18:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5885
23.10.21 18:27

Bojím se další vlny koronaviru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26282
23.10.21 18:29

Nebojím, jako nadšená nejsem, kdo by byl žejo? Ale hroutit se nebudu, bylo hůř, bylo líp, že by někdo vyloženě umíral hlady moc nevěřím, jen lidi neumí hospodařit, půlku jídla vyhazují, neumí si plánovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
23.10.21 18:36

@krajta Mé sociální bubliny se to také zřejmě nedotkne. Ale i tak se trochu bojím. A mám přesah mimo tu bublinu pracovně. Znám lidi, kteří se snaží a i tak se mají hodně zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18408
23.10.21 18:38
@Fett píše:
@krajta Mé sociální bubliny se to také zřejmě nedotkne. Ale i tak se trochu bojím. A mám přesah mimo tu bublinu pracovně. Znám lidi, kteří se snaží a i tak se mají hodně zle.

Zdrazovani se dotkne vsech. Vydaje domacnosti vzrostou. Jestli porostou i prijmy, to tezko rict :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23783
23.10.21 18:39

Ne. Krize přicházejí v pravidelných intervalech. Jak přijde, tak zase odejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4370
23.10.21 18:42

Absolutně to neřeším, protože si vážím svého zdraví a nervovat se pro tohle, to by mi mohlo.

Vždycky nějak bude a obava to nezmění

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat