Bojkot kojení, nebo se mimi samo odstavilo?

Anonymni
20.6.08 10:20

Bojkot kojení nebo se mimi samo odstavilo?

**Ahoj,

mému synovi je 10 měsíců a před dvěma dny zničehonic odmítl prso. Malého jsem plně kojila do 6 a 1/2 měsíce, pak jsem začala zkoušet příkrmy(zeleninu a ovoce) - třífázově. Oba s manželem jsme alergici a manžel má navíc atopický exém. Nechtěla jsem riskovat atop i u malého. Všude na internetu píší, že dítě do jednoho roku se samo neodstaví, že je o bojkot kojení. Jenže i když mléko odstříkám a nabídnu ho malému k pití, odmítne ho. Malý pije vodu a neslazený čajík z hrnečku,dudlík nepoužíváme od narození (sám ho nechtěl,tak jsem ho nenutila). Nevím si s tím rady,kde se stala chyba? Máte někdo podobnou zkušenost?**

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1
20.6.08 10:27

Bojkot kojení nebo se mimi samo odstavilo?

Můj dotaz neměl být anonymní, chybička se vloudila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3329
20.6.08 11:11

Ahoj,
tak ja nevim, jestli je nejaka hranice 1 rok nebo kdo to vymyslel… Kdyby ta nase zemekoule obihala trochu rychleji, tak uz mu rok je ne? :wink:
Ale k veci (jen ze me tyhle presny data desne bavej) - nase mala taky prso nechce, a to se snazim sec muzu. Momentalne pije jen kdyz ji necham tak 4-5 hodin vyhladovet, kdyz je vedro a ma zizen (ale moc tomu neda) a jinak jen v noci kdyz je rozespala. Radsi si da cistou vodu nez mliko ode me. Uz vlastne skoro zadny nemam, takze vazne premyslim nad tim, ze se na nejaky kojeni uz vyprdnu, bojujeme od 3 mesicu, pak se to trochu zlepsilo ale ted nanovo. Jestli je to bojkot nebo odstaveni, na pojmech nezalezi. 10 mesicu je docela dobra doba, takze kdyby se odstavil, urcite to neni tragedie. No asi jsem moc neporadila :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2753
20.6.08 11:44

vlastni zkusenost nemam, jen od kamaradky vim, ze jeji dcerak v 6 mesicich proste prestala chtit mliko. prsa se ani netkla, asi mesic vzala na milost mliko z flasky, ale pak uz ani to, jen proste prikrmy a cajik. Toz asi tak. Chyba se tedy nikde nestala, proste asi tvuj maly bude patrit k temto mimcum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24919
20.6.08 12:03

Ahoj,
u nás to bylo taky tak.
Malého jsem kojila do 6 měsíců plně. Pak jsme přešli na příkrmy a dokojovala jsem ho, hlavně v noci.
Kolem 9,5 měsíce přestal chtít v noci prso, ale stále se budil.
Zkoušela jsem dvě noci mlíčko odstříkat a dát v láhvi, tak to chtěl.
Asi mu začalo vadit to prso. Tak jsme kojit přestali, i když jsem chtěla alespoň do roku vydržet.
Myslím, že to žádný horor není. Nabídneš mu nějaké UM, pokud ho bude chtít.
Liborek se netvářil moc ani na UM. Pil ho jen v noci, přes den jsem to do něj nedostala. A zůstalo mu to do teď. Mléko nechce ani aktimel. Co je bílého nepozře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
20.6.08 13:35

Ahojky,
náš synek se taky odstavil sám kolem 10m. Dával přednost jistotě z flašky před námahou z prsu :D
Kluci jsou prý větší lenoši tak to tak prostě ber. Flaška v těhle vedrech bude taky fajn ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
20.6.08 14:04

Mně se první dcerka odstavila v 9 a půl měsíci a neudělala jsem nic. . . bojkot to nebyl nebo tedy dlouhý, ještě jsem párkrát zkusila, ale dostala amok jen co viděla vyhrnutý tričko :D . Druhá už začíná taky dělat kraviny, někdy si dá, někdy ne (po 5h)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
20.6.08 14:14

Z vlastní zkušenosti nevím, já měla problém opačný :twisted:
Ale ve svém okolí i tady na diskuzích se dost často opakuje „fuj prso“ v okolí věku 9 měsíců…takže je to asi normální. Víc, než aby to byla jen statistická náhoda. :wink:
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
20.6.08 23:30

já myslím, že jestli dítě nechce tak asi nepotřebuje…už je velký, normálně jí tak se kojit nepotřebuje…neřeš to… ještě to zkoušej a když nic tak nic…alespon ti nebude dělat „ostudu“ až bude mluvit :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1456
23.6.08 20:07

Ahojky
Ondra prestal chtit pit z prsa kolem 9. mesice. Z niceho nic hrozny rev a uplne odtahovani od prsu. Po predcteni nekolika diskusi jsem si rekla, ze budu odstrikavat a snad se vse vrati do normalu. Ale nevratilo :D po mesici jsem prestala ostrikavat a najela na UM. Byla jsem ze zacatku z toho spatna, ale ted s odstupem casu to bere jako fakt.
Mluvila jsem o tom i s laktacni poradkyni a ta rikala, ze se vubec nic nedeje u tak velkeho ditete a ze ma byt rada :D , ze nebudu muset resit dvoulete dite sapajici se do vystrihu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
27.6.08 01:53

Ahoj, nevím, zda nejdu s křížkem po funuse…

Pepina mi tohle udělala poprvé v necelých jedenácti měsících, po třech dnech začala zase jíst s šílenou chutí a nadšedním. Dodnes nechápu co to bylo…
Podruhé mi odmítla prso ve skoro roce a třičvrtě se slovy: NECI MÍKO. Byla jsem už těhotná s Elou, měli jsme se stěhovat a já byla hotová, unavená a vynervovaná z toho zmatku kolem a tak jsem to neřešila… Navíc jsem ji chtěla sama odstavit (říkala jsem si ať jsou s Adli stejně dlouho kojené…) Jen o něco později. Vím, že jsem cvok, ale stejně mě to mrzí…

Eli zatím o kojení zájem neztrácí, cokoli jiného pít odmítá, ale teď se mi zamilovala do bezinkové šťávy… Té vypije za den i deci a půl… Jinak má jen kojení čtyřikrát denně.

A o cpaní pod tričko kojení být nemusí - ani u jedné Kunhůtky se mi ani jednou nestalo…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8384
5.10.11 21:23

Ahojky
malymu je 6,5 mesice, kojila jsem plne do 4,5 mesice potom jsem mela nejspis laktacni krizi a tak 1× za den jsem dala nutrilon, to se srovnalo ale zacli jsme sp rikramam, zelenina, potom maso…takze k obedu ma masozel prikrm na vsacu presnidavku…
poseldni dobu sjem kojila uz jen 2× rano a jednou an noc, ale uz nekolik dni mi bojkotuje to 2. ranni kojeni, takze prevazne jsem kojila uz jen 2× a misto kojeni jsem davala mlicko s kasi z krabicky nebo nutrilon, dnes mi ale bojkotoval i to kojeni na noc…napil se teda z jednoho a to ne moc s neustalym poustenim a druhy nechtel desnej rev takze jsem dala nutrilon, vypil ho a spi… :nevim:
mam uz 100 chuti se na to vyprdnou ale na druhou stranu je mi to lito a apson rano bych kojila to se napije vzdy krasne, takze kdyby se odstavoval tak si myslim ze by nechtel vubec nebo?
Jka jste to delaly vy kdyz bojkotovaly? davaly jste misto toho UM? Nejak si nevim rady a prestat uplne no nevim chtela jsem puvodne kojit jen pul roku ale ted je mito nejak lito :-)
Je vleikej a peknej jedlik dnes snedl skelnicku a pul prikrmu, ale je fakt ze jindy sni min…takze to moje mliko uz asi pro nej neni dost dobry :-D
Posledni dobou docela knour a ze spani a budi se brzy driv spal clou noc do osmi ted uz je pred sestou vzhuru a place, nekdy nakojim nekdyu sen u me :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15178
5.10.11 21:40

Myslím, že ses už dávno dostala do začarovaného kruhu těmi flaškami Nutrilonu… Sedmiměsíční dítě už není tak lehce k oblbnutí - UM mu chutná a navíc ví, že teče z lahve, tedy líp než z prsu. Proč by se měl večer namáhat sáním z prsu, když ví, že máma má někde schované to lepší, co mu dává jindy…? Odstavuje se Ti a obávám se, že už to nezvrátíš. Za čas, spíš dřív než později, vynechá i zbývající kojení a bude chtít flašku.

Určitě Ti tady napíše dost maminek, že na kojení jejich dítka nemělo UM v lahvi vliv. Možné to určitě je, každé dítě je jiné - ale snad každá laktační poradkyně by Ti potvrdila, že podat dítěti láhev je ošemetné a riziko, že se začne přesně takto pozvolna odstavovat (že prostě „půjde za lepším“), hodně velké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59059
5.10.11 22:02

U syna to byl v 7,5 měsících bojkot, ale nebylo to kvuli lahvi, nikdy jí (nechtěl), bylo to kvuli zubům a mé následné hysterii. Mlíko jsem odstříkávala, dávala flaškou ve spánku, protože jinak lahev odmítal. Ředila jsem příkrmy. Po 4 dnech se k prsu vrátil. Opakovalo se to ještě několikrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8384
5.10.11 22:03

no on flaskudostaval tak nejak od 3 mesicu kazdy den, pil cajiky ted pije vodu, UM taky obcas dostal a asi od 5ti mesicu ji dsotaval obcas na noc kdyz prave nejctel kojeni, pak byl ale treba tyden kdy jsem Um nepouzila vunbec ani na noc ak rasne pil…ale vic jak 3 koejni za den poseldni dobou nejsou…

No tak kdyz se postupne odstavi tak neva no svy cile jsem si splnila ikdyz jsem to posledni dobou posunula na ork, ale co se da delat, lepsi nez kdyby byl zavilsej na prsu a ostavovani by byl potom boj…

Jinak on odpovida tak na 9 mesicu az rok velikosti :-) tak uz mu to mozna ani nestaci ale to fakt nevim :nevim:

ale linej to bude jde videt ze kdyz je unavenej ze je linej pit, jindy zas kdyz uz u toho skoro spi pije krasne (myslim z prsa) takze to je fakt veda pro me :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama