Bojkot povinné předškolní docházky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
VitaminC
Zasloužilá kecalka 655 příspěvků 20.08.18 18:29
Bojkot povinne predskolni dochazky

Nazev hovori za vse.

Je tu nekdo, kdo zakon ignoroval a vodil sve dite do skolky dle vlastniho uvazeni? Jak funguje omlouvani, vyzaduje skolka lekarske razitko? Nebo se dalo s reditelkou domluvit?

Reakce:
Evelýna 1
Kecalka 365 příspěvků 6 inzerátů 20.08.18 18:33

@VitaminC

Bude záležet na ředitelce. U dcery to ředitelka neřešila, rodiče sice musí donést omluvenku, ale klidně tam mohou napsat, že se jim nechtělo vstávat.
Synovec bydlí na druhé straně republiky a u nich ředitelka vyžadovala potvrzení od doktorky.
Z mé zkušenosti záleží na ředitelce

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 20.08.18 18:33

Je to školka od školky - u nás stačí omluvenky od rodičů do omluvneho listu.
Podle mě nemusí být bojkot vzhledem k tomu ze jde mít domácí školu lze i predskolicku tudiz školku dítě pouze přijde na přezkoušení dle domluvy …
V dnešní době se lze domluvit ve školce která vám vyhovuje nebo opravdu dítě nechat doma. Netřeba revolty apod ;)

VitaminC
Zasloužilá kecalka 655 příspěvků 20.08.18 18:35

@Lioness34 Ale ja chci, aby muj do skolky chodil. Obcas.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 655 příspěvků 20.08.18 18:35

@Evelýna 1 Dekuju :)

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 20.08.18 18:37
@VitaminC píše:
@Lioness34 Ale ja chci, aby muj do skolky chodil. Obcas.

Chápu - naše deti tam chodily i chodí rady ale když jsou nemocný apod tak doma byly… doporučuji poptat se a najít schopnou a tolerantní učitelku a ředitelku - je to k nezaplacení

VitaminC
Zasloužilá kecalka 655 příspěvků 20.08.18 18:41

@Lioness34 Mne jde spis o to, ze pracuji kratky/dlouhy tyden. Po vikendu, kdy syna nevidim, mame „svuj“ vikend v pondeli a utery. Rada bych to zachovala, nez pujde do skoly. Jedine vychodisko by byla zmena prace, ale nechce se mi opoustet skvele placene misto kvuli nesmyslnemu zakonu.

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 20.08.18 18:45

@VitaminC

ouu

to ale přece není žádný bojkot

normálně a přesně takhle bych to ve školce vysvětlila a domluvila se. Rodinné důvody, potřeba kontaktu s dítětem, i pro dítě to bude dobře.

Mě osobně zákon o povinné školce hlava nebere – myslím že bohatě stačí povinná školní docházka.

Nicméně zde snad nejde o žádný apriori bojkot školky, ne ? Předpokládám že se půjde normálně domluvit, jiné děti zase v podobném rozsahu dny promarodí nebo se zotavují.....

janoma
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 20.08.18 18:45

Klid :)
Není to nutnost, být stále. Koukni do školních řadu a výber správnou školku.
Mě jako ředitelce to nevadí. Je v pořádku,že rodiče chtějí být se svými dětmi :srdce:
Rodiče ať si do omluvného listu napíší třeba nechtělo se nám.

CrazyOwl
Stálice 74 příspěvků 20.08.18 22:06

V naší školce vyžadují pouze omluvenku. Takže napíšu omluvenku klidně na měsíc a nikdo nic neřeší…

aknah31
Neúnavná pisatelka 15404 příspěvků 20.08.18 22:53

Syn chodil 3× tydne do statni skolky a bez problemu. Proste jsem se s reditelkou domluvila. Ty dva dny byl sice v jinem soukromem zarizeni ale nikdo nikdy zadne potvrzeni ze tomu tak opravdu je nechtel.

Napsala jsem v zari dlouhodobou opakující omluvenku. :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >