Reklama

Bojkotuje noční spaní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SvatkaM
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 06.12.09 10:16
Bojkotuje noční spaní

Ahoj holky, pročítala jsem starší diskuse s podobným tématem, ale pořádně jsem nenašla žádnou radu. Možná máte některá novější zkušenosti.
Vojta se prostě kolem 1 hod v noci probudí a tváří se vyspaně. Skáče po postýlce a dožaduje se pozornosti. Trvá to 2-3 hod.
Ignorace a vyřvání nepomohly, řve s klidem i 2 hod v kuse, u nás v posteli se mu nelíbí a když bych si s ním šla hrát do jiné místnosti, stal by se z toho možná zvyk a copak s tím? Takže pořád chodím a uklidňuju, dávám dudlík a oblíbeného plyšáka, on ke mě natahuje ruce, tak ho chvíli ukludňuju na rukách a zas nic.
Možná lezou horní zuby, nevím, protože o prvních 2 zubech jsme ani nevěděli.
Trvá to přes týden a obdivuju naše sousedy, že si ještě neztěžovali.
Co děláte vy v takových chvílích?

Reklama

Reakce:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 06.12.09 11:12

Ahoj,mala to dela obcas taky.Takze ji dam flasku s mlikem jdu ji parkrat pohladit a zalezu pod perinu a spim.A ji to za chvili prestane bavit.Chce to trpelivost. :lol: .

SvatkaM
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 06.12.09 11:21

U nás mlíko ani čaj nezabírají. Hlad nemá a přestane až únavou po těch 2 hod.

suvik
Nadpozemská drbna 26427 příspěvků 06.12.09 11:24

A jak spí přes den? Jako jestli nespí až moc…a pak je v noci už „vyspaný.“

SvatkaM
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 06.12.09 11:29

Přes den dodržujeme už dlouho stejný režim, vydrží být vzhůru dvě hodiny, takže dopol. spí 30-60 min a po obědě 2 hod. Někdy k večeru si dáchne na půl hodiny (ale to jenom venku v kočáru) od 5 do 5.30 hod. a v půl osmé jde spát unavený, ukňučený :-) .
A to noční vstávání se stalo ze dne na den, žádná velká změna neproběhla, aby ho to rozhodilo.

ela111 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.09 14:01

NAS malej to delal hodne dlouho a obcas se to stane i ted ve 3letech…nic nepomaha,pres den nespi uz vubec,takze prespany byt nemuze…musim si tam jit lehnout s nim a on stejne nespi,chce se hrat-nedovolim,zpiva si,hraje s rukama,polsta­rem…pak po 2h usne unavou a ja teprve muzu odejit do sve postele…ELa

SvatkaM
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 07.12.09 15:16

Nejhorší je, že začal špatně usínat i přes den. Hrozně hystericky řve, pomáhá vzít ho na ruce, on se mi zaboří do ramene a po chvilce usne. Takto si ho ale nechci naučit, už jednou jsem pracně odnaučovala usínání houpáním na rukou. Ještě mě napadla separační úzkost.
Už jsme všichni nevyspaní, podráždění, tak snad to brzo přejde.

mravenec2008
Kecalka 161 příspěvků 16.12.09 11:38

Svatko, mame doma neco podobneho, tedy nevim, jak stare mas dite.Nasi holcicce je 20mesicu, od 13mesicu jsem se poradne nevyspala :cry: , nejdriv jsem to pricitala zoubkum…ty uz jsou ted vsechny. pred cca mesicem mi zacla delat to, ze kazdy cca 3 den se kolem pul druhe probudi a nechce spat do cca 5hodin, ale uz se nam taky stalo, ze proste vstala v pul 3 a uz neusnula..az pak kolem poledne. Jsem uz doclea hotova :-? Nechapu, cim to je. PRes den spi tak kolem 1,5Hodiny, nevim, jestli je to moc..vecer hchodi kolem pul osme,kdy uz je fakt protivna a ospala. Desim se posledni dobou kazde noci, co zase bude. Nechci ji nechat litat po byte, tak uspavam a uspavam…achjo, snad to nekdy prejde.

Ditta77
Závislačka 4198 příspěvků 17.12.09 15:18

Ahoj všem :mavam:
holky taky pořád pročítám(teda snažím se, dcerka mi moc času nenechá) starší diskuze o spaní-dokonce jsem si ze zoufalství jednu nedávno založila…my máme podobnej problém, nebo nevim jak to říct…naše píďa nechápe, že když je unavená, že prostě musí být v klidu a usnout-ještě nepochopila, že při lezení a stání neusne.....NAVÍC!!!-naše spaní se nám přesunulo z dřívějších „normálních“ 20-21 hodin na skoro půlnoc :zed: :zed: :zed:
A můžu říct, že u nás to začalo při růstu druhého zubu-ze dne na den a když se zub vyklubal-tak se to zase ze dne na den hodilo do dřívějších kolejí…
Jenže už to máme zase a já jsem z toho taky neskutečně psychicky unavená-malá i když už skoro mlátí únavou hlavu o zeď, tak si prostě nelehne a nelehne :-o …bude se mlátit, bude vstávat, bude lézt, úplně hystericky řve, ale prostě si nelehne-nechápe, že když chce spát, že si musí lehnout a být v klidu…já jsem klidně ochotná si jí vzít k sobě do postele a uspat jí u sebe a pak jí přendat, ale ona prostě leze i v mojí posteli, stoupá si a prostě nebude ležet a nebude-i když jak říkám padá únavou na ústa…achjo…já vím, že jsou horší problémy, ale tohle je fakt na palici…

Svatko myslím si, že u vás to bude zubama-ten spánkovej režim se může prostě někdy takhle pobláznit-vím to i od známé-která byla se mnou v porodnici

SvatkaM
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 21.12.09 21:31

mravenec2008, náš Vojta bude mít 8 měsíců a je to přesně jak u vás. Vstane kolem 2-3 hod a ty 2 hod se nespí a já jen uspávám. Párkrát jsem to nevyrdžela, tak jsem ho vzala k nám do postele, ale tam taky usnul po těch 2 hod.
A opravdu to budou zuby, už mu 2 vylezly a teď ještě čekáme na další, jsou tam vidět.
Ditta77, Vojta taky pořád vstává nebo klečí a u toho řve, někdy až hystericky. Několikrát ho prostě položím do postýlky, po několika pokusech se unaví a usíná.
Toto období trvá asi měsíc a my už se těšíme, až zas bude pár dní klid.

mravenec2008
Kecalka 161 příspěvků 22.12.09 09:12

Svatka, u vas to asi budou ty zoubečky, vyklubou se a budete mit klid. To jsem si rikala u nas, kdyz od kvetna taky v noci treba 3hodinky nespala, ale to i plakala, knourala, slintala..u nas zoubky zatim vsechny, co mam mit. takze tim to asi nebude:(.Dneska zase..vzbudila se v pul jedne v noci a do 4hodin do rana jsem ji uspavala.Ona u nas v posteli nevydrzi, lita, skace..takze to bohuzel nefunguje.Obcas jsem uz fakt hotova.Je to takova beznadej v tu chvili, protoze proste vim, ze neusne..:(.Pak spala do 7hodin.A ja jsem jako po rane palici. Tak krasny den

SvatkaM
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 22.12.09 12:46

Mravenečku, snad to opravdu bude těma zubama a snad si nezvykne to tak dělat pořád. Musíme vydržet.
U vás nevím čím by to mohlo být, ale vím jak se cítíš a ráno určitě vypadám podobně. Jako přejetá lokomotivou :lol:
Ve starších diskuzích jsem četla jeden názor, že ta maminka si šla s dítkem v noci po probuzení normálně hrát. A časem se to zase srovnalo. Nepomohlo by to třeba u vás, než beznadějně uspávat? Možná se i dřív unaví.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >