Bojkotuje nočník a WC - 25měsíců

2748
22.11.11 18:30

bojkotuje nočník, wc- 25měsíců

prosím poraďte- mám 25 měs. dceru od 8 měsíců chodí na nočník, od 19 jsme odplenkovávali částečně úspěšně. V létě byla přes den skoro bez plen, maximálně si ucvrkla a pohoda. Jen se ochladilo, začala si říkat jen na bobek- doma, od včerejška po návštěvě dědy, který musí ze zdr. důvodů nosit pleny bojkotovala i kakání.Zdůvodňuje to tím, že děda tyky nosí plenky- je chytrá, tohle jí nikdo neříkal. Je schopná si oblečená dřepnou a počůrat se na koberec:-( vysvětlování moc nepomáhá. nevíte co s tím? nechci aby např čůrala za odměnu, tvrdí že se jí čůrat nechce, dokonce se nechce ani moc nechat přebalovat :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
789
22.11.11 18:36

no je to dilema… malej má 26měs, od léta kromě spaní je bez plen, jenže v létě se dalo čůrat dovíkde, doma si ani neřekne, že chce, musím na to myslet já a pokud zapomenu, tak si cvrnkne a to ho samozřejmě musím převléct, někdy se to nestane, ale někdy je to třeba 4× za den…dnes 1× a už mi i několikrát udělal to, že se předemnou počůral skrz přes oblečení, nadala jsem mu, ale nic z toho, asi jim musíme dát čas, no co, k maturitě snad už půjdou bez plen…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2748
22.11.11 18:38

co k maturite, já potřebuju aby šla v říjnu do školky !-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
22.11.11 18:42
smudlinky píše:
co k maturite, já potřebuju aby šla v říjnu do školky !-)

no já v září :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24636
22.11.11 19:04

Vzhledem k tomu, že je listopad, nechala bych to být. čím víc budeš upozorňovat a řešit, tím to bude horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4990
22.11.11 19:05

proc nechces, aby curala „za odmenu“? proste, kdyz to udela, tak jak ma, pochvalit ji, dat neco co ma rada. na tom snad neni nic spatneho, je to motivace.no a naopak kdyz se naschval pocura, tak neco zakaz- pohadky, dobroty. casem to zas pujde jako driv

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17143
22.11.11 19:27

Chci vás jen uklidnit,moje malá to měla podobně. Nepomáhalo nic ani lentilka za odměnu a tak jak se vždy psalo ze dne na den to najednou šlo :nevim: Upozorňuju na to že až ve 2,5 letech, do té doby jsem se mohla rozčilovat, domlouvat, ona vždy vše nzopakovala ale skutek utek. Teď je to tak 14 dní co to jakž takž zvládáme, říká si hezky, občas se přičůrne, ale to už neřeším. někdy si řekne i na bobek. Na spaní po-o i na noc ještě plíny má a to ještě chvíli potrvá.

Nám pomohlo jen vyčkat, trošku hubovat a ke konci už jsem jí občas plácla i přes zadek. Protože jsem měla pocit, že ona to bere tak - hmm počůrala jsem se, mamka převlíkne, vypere, nic se nestalo. Ve chvíli kdy jsem začala hubovat a občas pleskla tak to za chvilku šlo. PLus ty odměny. Jako nezkoušela bych toto na 1,5 leté dítko ale ve 2,5 letech už si prostě občas vymýšlí. :nevim: Toť můj názor.

A buĎte v klidu se školkou já bych potřebovala aby šla už v březnu. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
JayLee
22.11.11 19:56

Nam pomohlo dat malou do tech 5ti dennich 5× za mesic do jeslicek - vsechno tam obkoukala hlavne se tam naucila v roce a pul na nocnik a pak i klasicky wc tudiz plenky plne odbourany - jak to tam asi delali vsichni, tak i ona ale tam je davaji zezacatku po hodine vsechny a kdo prvni udela ee jakykoliv tak to ukaze vsem a dostane bonbonek a tak jsme to delali i doma kdyz si rekla prinesla nocnicek nebo chtela na velky wc tak pochvala ale lentilky jsme meli jen chvili a to zazacatku pak uz stacila pochvala :pankac: jinak je ji 2,5 tedka :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
7662
22.11.11 20:12

Panuško, to je bezva, že jste to konečně prolomily. :potlesk:
U nás setrvalej stav - ani nočník, ani záchod, ani si neříká, považuju za úspěch, když zahlásí hotovou akci. Prostě celý vyměšování jde úplně mimo ni, naprosto ji to nezajímá, maximálně se vzteká, když ji kvůli přebalování tahám od hraček.
Asi i u nás nastal čas zkusit úplatky. Ale k tomu mám taky takovou trochu averzi, evokuje mi to výcvik štěněte a pamlsek za odměnu, když se nevyčurá do pelíšku. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17143
22.11.11 20:57
Bersaba píše:
Panuško, to je bezva, že jste to konečně prolomily. :potlesk:
U nás setrvalej stav - ani nočník, ani záchod, ani si neříká, považuju za úspěch, když zahlásí hotovou akci. Prostě celý vyměšování jde úplně mimo ni, naprosto ji to nezajímá, maximálně se vzteká, když ji kvůli přebalování tahám od hraček.
Asi i u nás nastal čas zkusit úplatky. Ale k tomu mám taky takovou trochu averzi, evokuje mi to výcvik štěněte a pamlsek za odměnu, když se nevyčurá do pelíšku. :think:

No však ono to je hodně podobné
:oops: Úplně vyhráno ještě nemáme, ale vypadá to že je vše na dobré cestě. Problém je někdy na cestách, protože když řekne tak se musí jít rychle. Minule řekla, když jsme míjeli sjezd z dálnice a další byl až za 5 minut a to už bylo pozdě :mrgreen: Občas má ještě maličko přičůrnuto, ale to je spíš při hraní s dětma nebo k večeru kdy už je unavená. Ale zlom fakt nastal :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17143
22.11.11 20:59

Jo a k těm úplatkům, když nebude „zralá“ tak ti budou stejně k prdu. TAky jsme měli, fungovalo to dva dny a pak prd. Prostě jen zkonstatovala že nebude bonbonek. Takže to zkus buď to půjde nebo ne. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat