Reklama

Bojovat nebo nechat být

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

amya
Stálice 62 příspěvků 03.03.17 19:33
Bojovat nebo nechat být

Ahoj všichni,

asi se potřebuju vypovídat a zkusit si vyslechnout názor někoho jiného. Je mi jasné, že muži zde moc nepřispívají, ale já bych této možnosti rád využil.

Jedná se o to, že před dvěma dny ode mě odešla přítelkyně se kterou jsme byli 2,5 roku, měli společné plány, plánovali svatbu rodinu, výborně jsme si rozumněli, ale největší průšvih u nás bylo to, že jsme oba dost dominantní povahy, což přinášelo dost problémů, docela jsme se hádali, ale vždy kvůli blbinám, jinak jsme se navzájem vnímali jako milence, kamarádi a sourozenci dohromady. Dost nám to vztah komplikovalo a dělalo zbytečné šrámy na vztahu, ale snažili jsme se s tím něco dělat, navštívili poradnu a začali si uvědomovat naše chyby a dělat věci jinak. Pomalu to fungovalo, ale přítelkyně mi přesto řekla, že si myslí, že to nemá smysl, protože tím, jak to mezi námi nebylo úplně ideální se mi úplně nechtělo do svatby (měla vysněno, že se bude vdávat s růžovýma brejlema a ne z povinnosti - což trošku i chápu). Přišla k názoru, že se naše cesty rozcházejí a že rodinu a svatbu nechci, ale spíše prahnu po kariéře. Upřímně říkám, že kariéru buduji, ale beru to jako součást života a zajištění určitého životního standardu (netrávím v práci více času než je třeba) a že ona by ráda rodinný život. Já si ho přeji s ní také, ale tím, jak to mezi náma nebylo úplně v pohodě jsem si to tolik nepřipouštěl a prostě jsme to nějak přechodili :( O rozchodu jsme mluvili několikrát, ale vždycky se to nějak urovnalo (třeba romantickým gestem).

Nyní je už dva dny pryč, je mi po ní hrozně smutno a myslím si, že jí taky, pořád si myslím, že je to ONA se kterou chci být, mám pro to i své důvody. Vzala se, odstěhovala se k mámě s tím, že pokud bych něco potřeboval, mám jí zavolat, objala mě políbila mě a odjela. Já teď nevím co mám dělat, docela se v tom utápím, protože nevím, zda je to definitivní nebo to prostě ukončila s tím, že chce být chvíli sama, aby si urovnala myšlenky (je taková, že musí vychladnout a poptřemýšlet o věcech) a je zde šance, že začneme znovu (nechci navázat na situaci, která byla, ale chci začít odznovu s tím, že ji chci říct, že rodinu s ní chci mít, má strach, že budu rodinu odkládat na úkor kariéry roky). Uvědomuju si, že jsem dělal chyby, ale zase je ji jasné, že když za ní přijdu s prosíkem a romantických gestem tak za 1. udělám ze sebe idiota, 2. spíše tomu uškodím než pomůžu 3. romantické gesto a usmíření funguje zase na měsíc (nikdy jsme bez sebe nebyli - mimo třeba víkendu stráveného u rodičů, kdy jeden z nás nemohl jet, ale to stávalo výjimečně). Spíše si říkám, jestli jí nedát čas, nechat jí být, nekontaktovat jí, aby měla čas si vše promyslet.

Uvědomuju si dvě věci, buď jí získám zpátky stím, že jí dám na jevo jak to cítím (s chladnou hlavou, bez citového kontextu), jak to vidím do budoucna, chci ale vše s vzpřímenou hlavou, žádné hádky, žádné citové vydírání, ale taky jí chci zpátky ne hned (aby to nespadlo do starých kolejí), ale postupně (rande, kino, procházka - abychom prostě nespadli do stejného stereotypu). Až člověk ztratí to co, bezmězně miloval, tak teprve až potom si uvědomí, co ztratil, nechci o ní přijít, udělám cokoliv, abych napravil chyby, které jsem dělal.

Další věc, kterou si připouštím je, že je to opravdu definitivní jak řekla (ale to by se mnou neloučila polibkem a objetím, to by si sebou nevzala svůj polštář, který jsem ji koupil k výročí - aby prostě zapomněla, takových indicií bylo více, ale možná si to namlouvám). Pokud to nastane, tak odejdu se vzpřímenou hlavou a budu se s tím muset vyrovnat.

Co si o tom myslíte? Má smysl bojovat, nechat jí čas, nepodnikat žádné nesmyslné kroky (telefonáty, smsky, citové vydírání atd…) nebo se prostě smířit s tím, že to prostě nevyšlo? Možná to řeším moc impulsivně a třeba jí jenom přetekl pohár trpělivosti a chce být sama (to jsem jí moc nedopřával :(, vždy jsem vše chtěl řešit hned) nebo se taky mýlím.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 19:40

Hele, nedávno se rozešla moje kamarádka z určitých důvodů s chlapem. Také měli každý jiný očekávání, respektive každý si myslel, že je to trošku jinak i když to vnímali víceméně stejně, ale chlap se musel k něčemu rozhoupat.
Jemu jsem řekla, že každá ženská v takovém případě čeká, že ten chlap přijde s „prosíkem“. Dokopala jsme ho k tomu, aby přemýšlel a nakonec jednal. V jeho případě to jednání bylo - nastěhovat se k ní.
Bohužel v tvém případě pokud by mělo být nějaké gesto, nějaká další cesta. Tak bych to odhadovala i na žádost o ruku, ne hned, ale v blízké době ano. Podle toho co jsi napsal ona potřebuje více jistoty, že o život s ní stojíš. Takže pokud Ti tohle nevadí…
Každopádně, jakmile ženské milují a ten vztah je ukončen tak nějak divně, tak prostě chtějí, alespoň podvědomě, aby ten chlap došel. Já bych to riskla :))

amya
Stálice 62 příspěvků 03.03.17 19:45

Nejhorší je, že já bych nejraději vzal vybral peníze, koupil prsten, kytku a šel jí požádat (problém je, že jsem jenom chlap a některé věci mi prostě nedocházejí, jak to ženy vidí), ale vím, že je to blbost to udělat takhle

nejhorší na tom je, že já bych si ji hrozně chtěl vzít (ale jak to bylo poslední dobou vachrlaté, tak se mi do toho nechtělo - nezamyslel jsem se, že to může být třeba důvod divného chování), zatím je to čerstvé (2 dny), v pondělí se máme sejít, abychom dořešili bydlení a taky se bojím, aby to nebrala zase jako romantické gesto, kdy se potom vše vrátí do starých kolejí, pokud se máme k sobě vrátit tak musíme udělat změnu (nevím, zda ještě má sílu)

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 19:50

Hele, já bych jednala co nejdříve. Pokud si myslíš, že by se chtěla vrátit a ta láska tam je. Tak ji tohle bolí a do pondělí to bude prostě strašně bolet.
Neznáš někoho z jejího okolí, kdo by ti řekl víc, jak to je, abys jen nehádal?
Protože pokud čeká, že přijdeš, je lepší jednat co nejdříve. Promluvit si, co chceš co chce ona a domluvit se, co dál. Ale pokud jen hádáš, tak je to těžké :think:

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 19:52

Ale co, co víc se stane, než že v nejhorším budeš za blbce?
Jestli ji chceš, jednej hned a nečekej na pondělí.

amya
Stálice 62 příspěvků 03.03.17 19:54

Jenže já se bojím, aby to nebrala zase jako gesto, které vydrží měsíc, podle ona pořád miluje, ale rozum jí říká něco jiného, taky nevím, zda fakt nepotřebuje trošku více času (vždy když máme vyhrocenou situaci, tak potřebuje čas si to promyslet, pak třeba uzná chybu, omluví se a je vše OK)

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 19:55

@amya Tak nežij gesty, ale činy, co víc na to říci? :nevim:
Co přesně chce?

amya
Stálice 62 příspěvků 03.03.17 19:58

No jak jsem pochopil, tak to chce ukončit (chtěla už dříve, ale vždycky to bylo emotivní a pak jsme si promluvili a bylo to OK, ale prostě problémy v nás pořád jsou nevyřešené, ale poslední dobou to bylo o dost lepší, ale pak v pondělí přišla z práce divná, tak se ptám copak ti je a říkala, že má depku, protože kolegyně se vzdává a je těhotná, druhá se vdává a třetí je zasnoubená), potom jí to trošku přešlo (snažil jsem se jí utěšit a být milý) ale další den, byla zase bez nálady (prý neví proč) a třetí den odešla

ještě chci uvést, je nám 24 let (taky si myslím, že ještě v určitých věcech dospíváme) a nemáme tolik zkušeností, jako člověk ve 35 letech

Ms.Ragdoll
Ukecaná baba ;) 2489 příspěvků 03.03.17 19:59

Jestli o ni vazne stojis, milujes ji a chces ji zpatky, tak bud uprimny, rekni ji to vsechno, co jsi sem napsal. A uvidis. Podle me tim nemůžeš nic pokazit. Klidne vem i ten prstynek, pokud to tak citis… I kdyby te uz nechtela, tak si alespon muzes rict, zes to zkusil a „neco“ udelal… Aby sis to jednou nemusel treba vycitat, nemyslel na to, co by kdyby…

Příspěvek upraven 03.03.17 v 20:02

nostress
Extra třída :D 12889 příspěvků 03.03.17 20:01

Nepíšeš, kolik vám je let. Ona takto odchází k mamince pokaždé, když se pohádáte, nebo to udělala poprvé? Nebo tě chce tímto gestem dotlačit k svatbě? Pokud jste oba dominantní, to by ještě nebyl takový problém. Horší by bylo, když by ve vašem vztahu byla manipulace a citové vydírání. Teď záleží na tom, jestli se milujete,
a ten její odchod je jenom natruc, a teď u maminky hypnotizuje displej na mobilu,
nebo je mezi vámi opravdu konec. Jestli to máte zavedené tak, že ona se urazí, ty za dva dny uděláš nějaké „romantické gesto“, a ona ti jako odpustí, a za měsíc znova, pak je někde problém. :think:

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 20:04

Jo, to okolí prostě působí, taky mám depku, když se další vdává :D
Dají se ty problémy vyřešit k vaší oboustranné spokojenosti?
Ten věk je důležitý a z mého pohledu omluvný. Na spoustu věcí je opravdu brzy. (jsem o dva roky starší)

amya
Stálice 62 příspěvků 03.03.17 20:07

To, že odešla se stalo asi dvakrát (jednou ke kamarádce, že má prostě ponorku, potřebuje relax, tak přespala u kamarádky - nepřijde mi to nic extrémního) a jednou odjela k mamince, protože s ní prostě chtěla být a já měl jiný program, ale nikdy se nestalo, že by řekla konec, sbalila si věci, domluvila si co bude dál, co si kdo vezme atd (to bylo tak trošku z mojí hlavy, protože mi řekla, až budem schopní si o tom promluvit, tak se vyrovnáme, ale nakonec jsme to vyřešili ještě ten večer)

s hypnotizováním telefonu si myslím, že je to pravda, protože na facebooku stalkuje pořád, kouká, jestli jsem v noci online - dělám to taky

Příspěvek upraven 03.03.17 v 20:08

nostress
Extra třída :D 12889 příspěvků 03.03.17 20:08
@amya píše:
No jak jsem pochopil, tak to chce ukončit (chtěla už dříve, ale vždycky to bylo emotivní a pak jsme si promluvili a bylo to OK, ale prostě problémy v nás pořád jsou nevyřešené, ale poslední dobou to bylo o dost lepší, ale pak v pondělí přišla z práce divná, tak se ptám copak ti je a říkala, že má depku, protože kolegyně se vzdává a je těhotná, druhá se vdává a třetí je zasnoubená), potom jí to trošku přešlo (snažil jsem se jí utěšit a být milý) ale další den, byla zase bez nálady (prý neví proč) a třetí den odešlaještě chci uvést, je nám 24 let (taky si myslím, že ještě v určitých věcech dospíváme) a nemáme tolik zkušeností, jako člověk ve 35 letech

Aha, teď to čtu. Je vám 24 let, no tak to si nemyslím, že by jste se museli zase tak honem brát. Mám z toho jejího chování pocit, že tě chce tím útěkem k mamince dotlačit ke svatbě. Pokud to ty zatím tak necítíš, tak bych to nedělala jenom proto, že její kamarádky se vdávají. Mohl by jsi toho za čas litovat. Svatba je už dost velký závazek.

amya
Stálice 62 příspěvků 03.03.17 20:09

Svatba je závazek, ale já to tak cítím, že si ji chci vzít, ale vadí mi, že mě do té svatby trošku tlačí (ale zase to beru z její stránky, protože občas jsem mluvil tak, že se vezmem až bude kariéra, auto, více peněz atd…) a žije tak v nejistotě, kdy vlastně „svolím“ a jestli vůbec, pak mohla nabýt dojmu, že si to s ní třeba představit ani neumím, ale není to tak

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 20:17

Tak ty předchozí dva odchody z popisu zní tak nějak, jako normální život, taky každý den nespím v bytě kde bydlím.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

Reklama