Bojovat za plánovaného císaře - ano ne?

806
15.9.20 13:13

Bojovat za plánovaného císaře - ano ne?

Holky, jdu si pro radu ohledně rozhodnutí, zda se snažit prosadit si plánovaný císařský řez, nebo tomu nechat volný průběh. Je mi 38 let, jedná se o první porod po 7 transferu IVF, bude to s největší pravděpodobností jediné dítě. Nepředpokládám, že bych po porodu zázračně začala být plodná, když to před tím nešlo 10 let. Další IVF kvůli sourozenci podstupovat určitě nebudeme. Začínám 36 týden, miminko má ze 31 týdne odhad váhy kolem 4 kg, o 2 týdny větší hlavičku. Další odhad mi asi budou dělat tento týden v porodnici, ale předpokládám, že bude větší. Mám problémy s hemeroidy. Po tlačení na velkou když je stolice tužší se mi stává, že si kousek vytlačím, po mastickách to většinou tak do 4 dnů zaleze. Takže předpokládám, že tlačení při vaginální porodu se to neobejde bez následků v tomto směru. Pánevní dno asi taky nebude úplně v nejlepší kondici, například při skákání na trampolínach, nebo při zvracení mám lehkou inkontinenci a to jsem ještě nerodila. Jinak problémy nemám, netrpím nadváhou, těhu cukrovku nemám, ani jiné zdravotní problémy, ale je mi jasné že tělo už není jako u dvacítky. Měřím 167 cm, váha před otěhotněním 58 kg. Nebojím se ani tak bolesti u porodu, jako zhoršení těch hemeroidů a té inkontinence, plus případne hojení nastrihu. A samozřejmě toho, že se něco při porodu podělá a mohlo by to ohrozit mimčo. Byla jsem na kurzu u porodní asistentky a překvapilo mě, že ona sama mi řekla, že v mě situaci by se asi snažila na plánované sekci domluvit. To mě dost nahlodalo, protože původně jsem za ní šla právě z důvodu rozptýlení obav z vaginálního porodu. Porodnice kterou mám vybranou upřednostňuje spíše vaginální porod, větší šanci bych asi měla v Podolí, ale tam zase vím, že nemají úplně optimální tu poporodní péči co se týče laktace a mnoho ženských odtud odchází s tím, že má pak s kojením problémy. Navíc je to taková fabrika. Chtěla bych to nejlepsi pro mě i pro miminko a nevím, jak se rozhodnout. Zda se snažit si tu sekci vydupat, nebo to nechat osudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4283
15.9.20 13:21

Bojíš se hojeni hypotetického nastrihu, ale rozparany celý břicho po císaři je ok? To opravdu dává smysl… hemoroidy se zaleci masti a vyváženou stravou, v absolutně nejhorším případě chirurgicky. Slabé panevni dno jde vyřešit cvičením. Ale jo, je lepší si nechat rozrezat břicho, než cvičit a mazat si zadek masti… jediný důvod pro sekci by mohla být ta velikost dítěte, ale předpokládám, že ti měřili pánev, nebo to udělají teď. A pokud tam nebude výrazný nepoměr, tak není problém porodit normálně. Ale samozřejmě určitě jsou porodnice, kde ti císaře domluví. Dobře si to promysli, píšeš, že chceš pro dítě a sebe to nejlepší. Dle toho, cos napsala, mi císař lepší nepřijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18423
15.9.20 13:23

Tak záleží na tobě, ale fakt je, že při klasickém porodu dostanou zrovna ty hemoroidy a močák zabrat fest. Už jsi to probírala se svým gynekologem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9524
15.9.20 13:25

Já nějak nevidím k CS důvod, jen ten váhový odhad? Za mě osobně, mám za sebou nádherný porod, dcera šla dřív a byla docela dost velká, pánví prošla jen tak tak, byla to fuška, ale jsem nesmírně vděčná, že šla přirozeně. Rodila jsem v Plzni na Lochotíně, také tam šestinedělí není nic moc s kojením neporadili vůbec, ale bylo mi to jedno. Chtěla jsem rodit tam, kdyby byly nějaké komplikace, přece jen přístroje tam mají a měla jsem přislíbeného jednoho doktora, kdyby se něco zkomplikovalo…Měla jsem super porodní asistentky a to mi stačilo.
Jestli ti mohu radit, spíše se uklidni a ono se to samo poddá :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18423
15.9.20 13:26
@chaela píše:
Bojíš se hojeni hypotetického nastrihu, ale rozparany celý břicho po císaři je ok? To opravdu dává smysl… hemoroidy se zaleci masti a vyváženou stravou, v absolutně nejhorším případě chirurgicky. Slabé panevni dno jde vyřešit cvičením. Ale jo, je lepší si nechat rozrezat břicho, než cvičit a mazat si zadek masti… jediný důvod pro sekci by mohla být ta velikost dítěte, ale předpokládám, že ti měřili pánev, nebo to udělají teď. A pokud tam nebude výrazný nepoměr, tak není problém porodit normálně. Ale samozřejmě určitě jsou porodnice, kde ti císaře domluví. Dobře si to promysli, píšeš, že chceš pro dítě a sebe to nejlepší. Dle toho, cos napsala, mi císař lepší nepřijde.

Taky ale může dopadnout tak, že místo jednoho císaře skončí na dalších dvou operacích. Jak ty hemoroidy, tak ten močák bude mít 100% horší a na mastičku a cvičení byvh tedy nespoléhala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19140
15.9.20 13:28

Jsem ve velmi podobne situaci, stejny tyden, jeste vetsi vahovy odhad, predchozi dvě deti 4,5 kg, druhy porod s komplikacemi. Take uvazuji o SC, stacilo by rict a dr. mu da prednost… Ale, vim co to je za nadheru odejit po svych ze salu, moci se hned starat o dite. Vzdy byl se mnou na pokoji nekdo po cisari a tedy vubdc neni o co stat. Zena ma co delat sama se sebou, do toho se potrebuje rozkojit, naucit pecovat o dite vcetne jeho zvedani, koupani, manipulace s nim… Ale priznam se, ze je ve mne mala dusicka co se porodu tyce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
805
15.9.20 13:30

Pokud znáš toho porodníka, tj. víš jak na tom technicky a šikovnostně je, tak asi císař může být volba (tím spíš, že další dítě nechcete). Jinak já jsem spíš pro ty vaginální (tam je o tom, aby doktor nic nepodělal - s trochou štěstí to probíhá samo, přirozeně), u císaře už je to celé v rukou doktora (a tam už to je o schopnostech, a je to dost řezničina). Ale asi bych se nakonec řídila pocitem, vlastní intuicí. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
806
15.9.20 13:31

Moje gynekolozka není moc sdilná, odbyla mě s tím, že se to rozhodně v nemocnici, předává mě teď výhradně do péče nemocnice, v pátek tam jdu na první kontrolu, tak předpokládám, že to tam půjde probrat. A taky se uvidí snad další odhad tě velikosti, možná budou měřit i tu pánev (?). Moje doktorka to nedělala. Spíš mi jde o to, že sama nevím, co je lepší. Chtěla bych miminko hned u sebe a kojit a tak dál, ale zase si nechci ten spodek úplně odrovnat. Vím, že jsou v krajním případě operace, ale nevím, jestli to za to stojí vyhnout se jedné operaci (CS) a muset pak podstupovat dalši. Jizva na břiše mi přijde přeci jen trochu lepší skrz hojení než jizva tam dole ado toho hemeroidy. Přece jen to lépe dychá, člověk má tom nesedí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.9.20 13:31

@Synekdoche7 v Podolí jsem rodila 2× a kojila jsem v pohodě obě děti, u prvního jsem používala kloboučky, které doma po pár týdnech syn sám odboural, na poporodní péči si rozhodně nemůžu stěžovat

oba porody sekcí - první akutní, druhý plánovaný

u prvního fakt komplikace, problém s jizvou, špatné hojení, horečky…

to co popisuješ, to není nic, co by se nedalo vyřešit, mě jizva zůstala

ale jo, kdybych si měla potřetí vybrat, tak jdu zas do císaře, druhý porod s dcerou byla brnkačka a po zákroku bez komplikací

pokazit se může cokoli, kdykoli…chtěla bych mluvit s několika porodníky, jak to vidí oni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19140
15.9.20 13:32

@Synekdoche7 a k tomu Podoli, mozna fabrika, ale podpora kojeni vyborna a i prubeh samotneho porodu si mohu jen vynachvalit. Porod jen s porodni asistentkou, a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19140
15.9.20 13:35

@Synekdoche7 a jeste pokud se bojis velkeho mimca, zkousela jsi anibal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4283
15.9.20 13:36

@terien já bych pořád radši šla na chirurgii s mocakem a hemoroidy, než na císař. Zrovna podvazani hemoroidu bych nenazyvala operací. U té inkontinence je to buď a nebo. Nikdo předem neřekne, jak to po porodu bude vypadat. Může to mít špatný i po císaři. Který mimochodem taky může mít nepekne komplikace. Pro mě by prostě toto nebylo důvodem k tomu, abych chtěla císaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4694
15.9.20 13:36

Nevidím důvod k plánovanému císaři. Bohužel ne kazda si mužem navymyslet diagnózy. :think: Rodila bych normálně, hemeroidy nejsou nic vaznyho. A nastrih ti opravdu dělat nemusí. Po nastrihu jsem šla ze sálu jakoby nic. Byla jsem naprosto v pohodě. Za to zensky po císaři mají problém další 3 týdny se ohnout. Nicméně pochybuju že ti někdo císaře udělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
806
15.9.20 13:38

@Cuddy Opravdu? Mě třeba jedna laktační poradkyně tvrdila, že řeší po Praze víc než 50 procent případů po porodu v Podolí, že je to z hlediska kojení úplně nejhorší pražská porodnice. Ono člověk moc nevi čemu věřit, kdyz nemá vlastní zkušenost. Jinak ten aniball jsem zvažovala a ještě zvažuji, ale nezkoušela. Jestli to v pátek nadopadne, tak ho asi objednám i když mám bobky i z toho :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4283
15.9.20 13:42

@Synekdoche7 hele to si nevybereš. Od kamarádky sestra rodila před víc jak měsícem a celý ten měsíc je v nemocnici, má hrozně problémy s jizvou po císaři, pořád ji hnisa, má tam dreny, ma tak zánět, je na atb, takže nemůže kojit, ale to by stejně nemohla, protože dítě má celý ten měsíc doma s tatínkem, ona je v nemocnici sama. Já naopak jsem jednou měla nástřih a vůbec jsem o tom. nevedela, normálně jsem seděla, nic mě nebolelo, jen jeden den jsem cítila tah. Jizvu tam nemám. A naopak, jsou ženy, co jsou po císaři v pohodě a nástřih se jim hojí měsíc. To dopředu nikdy nevíš. Určitě je ale vetsi pravděpodobnost bezproblemove rekonvalescence u porodu vaginalniho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama