Bojové sporty (box,kickbox) a hubnutí a formování postavy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 16:01
Bojové sporty (box,kickbox) a hubnutí a formování postavy ?

Ahoj,

dělá někdo nějaký bojový sport jako box, kickbox, jiujitsu atd? Jaký to má vliv na formování postavy a hubnutí?

Já dřív ( cca v 12ti- 20ti let) hrála závodně tenis a pak ještě volejbal, ale v tom sem dobrá nebyla. Nakonec jsem se zranila a musela přestat i s tenisem. Než jsem si dala dohromady tělo tak to trvalo cca 3 roky a v nějakých 20 ti jsem odešla z oddílu, že už to nemá cenu, že prostě 3 roky nedoženu atd.

Mezi 20 a 30 lety jsem se při 160 cm dokázala zakulatit z cca 65 na 115 kg. Tedka mě bude skoro 35 a dokázala jsem to za rok umírněnou stravou a šlapaním na rotopedu stáhnout na cca na 90 kilo.

No a abych pravdu řekla líbí se mi poslední dobou bojové sporty. Byla jsem se podívat na tréninku u nás boxu a vypadalo to celkem fajn…chvilku se trénovalo technicky jak boxovat do pytle, jak si nandat rukavici atd a pak se zase třeba 15 min v kuse dělal kruháč, sedy lehy, kliky atd…

akorát to neodpovídá tepovému pásmu na spalování, protože je to dost výbušné, celkem by mě to asi bavilo, protože i při tom tenise jsem se hádala s rozhodčím atd :D a vím od dvou kamarádů co dělali hokej a pak přešli dokonce zápasit, že se za dva roky vysekali figuru jak z plagátu…

má někdo zkušenost? nemusí to být box, klidně cokoliv jiného…?

anonym - nikdo nemusí vědět kolik vážím…

Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 18337 příspěvků 05.08.19 16:05
@Anonymní píše:
Ahoj,

dělá někdo nějaký bojový sport jako box, kickbox, jiujitsu atd? Jaký to má vliv na formování postavy a hubnutí?

Já dřív ( cca v 12ti- 20ti let) hrála závodně tenis a pak ještě volejbal, ale v tom sem dobrá nebyla. Nakonec jsem se zranila a musela přestat i s tenisem. Než jsem si dala dohromady tělo tak to trvalo cca 3 roky a v nějakých 20 ti jsem odešla z oddílu, že už to nemá cenu, že prostě 3 roky nedoženu atd.

Mezi 20 a 30 lety jsem se při 160 cm dokázala zakulatit z cca 65 na 115 kg. Tedka mě bude skoro 35 a dokázala jsem to za rok umírněnou stravou a šlapaním na rotopedu stáhnout na cca na 90 kilo.

No a abych pravdu řekla líbí se mi poslední dobou bojové sporty. Byla jsem se podívat na tréninku u nás boxu a vypadalo to celkem fajn…chvilku se trénovalo technicky jak boxovat do pytle, jak si nandat rukavici atd a pak se zase třeba 15 min v kuse dělal kruháč, sedy lehy, kliky atd…

akorát to neodpovídá tepovému pásmu na spalování, protože je to dost výbušné, celkem by mě to asi bavilo, protože i při tom tenise jsem se hádala s rozhodčím atd :D a vím od dvou kamarádů co dělali hokej a pak přešli dokonce zápasit, že se za dva roky vysekali figuru jak z plagátu…

má někdo zkušenost? nemusí to být box, klidně cokoliv jiného…?

anonym - nikdo nemusí vědět kolik vážím…

Chlapi mají jinou stavbu těla. Mně se teda boc pro ženu nelíbí vůbec. Já bych střídala plavání, jízdu na kole a třeba pilates. Pilates formuje tělo a spíš svaly protahuje. Není z tebe nabušenec a máš zpevněný střed těla.

Azeretereza
Závislačka 3015 příspěvků 05.08.19 16:10

Nevím, ale vtirnu se, taky mě to zajímá, u nás ve městě jsou lekce fitboxu. Můj přítel dělá thai box a postavičku má bezchybnou, ale chodí k tomu ještě do fitka. Mě by zajímalo, jestli to zvládnou i lidi jako já - nemám moc sílu v rukách a obecně jsem spíš lenoch, váha se mi drží tak nějak sama 58/170.

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 05.08.19 16:13

Na formování postavy jsou silové sporty skvělé a pokud tě to baví, tak je to přesně co chceš.

Pilates je pekelně nudné a plné paniček.

Zapomeň na poučky z přelomu století.

A až někdo bude mít kecy o neženskosti - tak Terezka Balá sice neboxuje, ale vzpírá ale nikdo ji nemůže obvinit z toho že by byla nežensá, moc namakaná, nedostaečně něžná a podobně
https://www.instagram.com/foxy_terezzzka/ boxerkama na instagramu se nechci probírat, ale bude to nemlich to samé - na to se aby člověk stal korbou potřebuje sypat, při normálním cvičení se to nestane.

Tak jako tak je stejně dobré to doplňovat něčím aerobním, protože ti to zpětně zlepší výdrž při boxu. Šla bych do plavání, které zároveň vykompenzuje zátěž a pomůže regeneraci.

Dvakrát týdně box, dvakrát plavání a mezi tím regenerace.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 16:31
@Russet píše:
Chlapi mají jinou stavbu těla. Mně se teda boc pro ženu nelíbí vůbec. Já bych střídala plavání, jízdu na kole a třeba pilates. Pilates formuje tělo a spíš svaly protahuje. Není z tebe nabušenec a máš zpevněný střed těla.

z toho, že budeš 2× týdně dělat box, karate nabušenec nebudeš…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 16:32
@Azeretereza píše:
Nevím, ale vtirnu se, taky mě to zajímá, u nás ve městě jsou lekce fitboxu. Můj přítel dělá thai box a postavičku má bezchybnou, ale chodí k tomu ještě do fitka. Mě by zajímalo, jestli to zvládnou i lidi jako já - nemám moc sílu v rukách a obecně jsem spíš lenoch, váha se mi drží tak nějak sama 58/170.

to mě taky zajímá…mám na necelých 160 cm 90 + kg… dlouho jsem pořádně necvičila, tak mě zajímá zda to zvládnu a zda by to k něčemu bylo…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 16:35
@Ou píše:
Na formování postavy jsou silové sporty skvělé a pokud tě to baví, tak je to přesně co chceš.

Pilates je pekelně nudné a plné paniček.

Zapomeň na poučky z přelomu století.

A až někdo bude mít kecy o neženskosti - tak Terezka Balá sice neboxuje, ale vzpírá ale nikdo ji nemůže obvinit z toho že by byla nežensá, moc namakaná, nedostaečně něžná a podobně
https://www.instagram.com/foxy_terezzzka/ boxerkama na instagramu se nechci probírat, ale bude to nemlich to samé - na to se aby člověk stal korbou potřebuje sypat, při normálním cvičení se to nestane.

Tak jako tak je stejně dobré to doplňovat něčím aerobním, protože ti to zpětně zlepší výdrž při boxu. Šla bych do plavání, které zároveň vykompenzuje zátěž a pomůže regeneraci.

Dvakrát týdně box, dvakrát plavání a mezi tím regenerace.

to vím, v životě jsem to nědělala a občas koukám na zápas ale spíš tak rekreačně… nebo že nemám ve 35 letech a s 90 a víc kilama v plánu zápasit nebo něco…spíš mě zajímá zda když je to spíše výbušné než klidné a spalovací zda to vede nejen ke zpevnování ale také hubnutí…a zda má cenu začínat když jsem právě do ted dělala jen třeba procházky, rotoped, jogu atd…neříkám, že je to špatně, ale není to ono… ak zvažuji něco dalšího…

Russet
Neúnavná pisatelka 18337 příspěvků 05.08.19 19:18
@Anonymní píše:
z toho, že budeš 2× týdně dělat box, karate nabušenec nebudeš…

To asi ne, ale mně přijde ten sport divnej :roll:

Afrikana
Zasloužilá kecalka 911 příspěvků 05.08.19 20:48

@Azeretereza Na lekci fitboxu jsem byla a klidne bych to byt tebou zkusila. Je to spis takove poskakovani a sermovani rukama s jakoze boxovanim do boxovaciho totemu, ktery ale s klasickym boxovacim pytlem moc spolecneho nema. Kdyz do toho bouchnes trosku vic, tak ten totem i dost vyznamne posunes :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 09:00
@Afrikana píše:
@Azeretereza Na lekci fitboxu jsem byla a klidne bych to byt tebou zkusila. Je to spis takove poskakovani a sermovani rukama s jakoze boxovanim do boxovaciho totemu, ktery ale s klasickym boxovacim pytlem moc spolecneho nema. Kdyz do toho bouchnes trosku vic, tak ten totem i dost vyznamne posunes :mrgreen:

a vliv na hubnutí a formování postavy? rozdíl mezi boxema fitboxem?

Afrikana
Zasloužilá kecalka 911 příspěvků 06.08.19 23:48

Tak to bohuzel nemuzu z osobni zkusenosti slouzit - na fitboxu jsem byla jednou a prislo mi to jako aerobni poskakovani okolo parodie na boxovaci pytel, ale na box chodi kolega a zhubnul pri nem 20 kilo :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama