Bojujeme s příkrmy

9.3.21 18:34

Bojujeme s příkrmy

Zdravím. Diskuzi na téma příkrmy jsem zde už zakládala, ale pořád je to pro nás boj.
19.3 bude mít malá 5 měsíců. Zatím jí prikmy jen místo oběda, jenže to je u nás problém. Od doby zavedení příkrmu malá odmítá UM. Můžu začít zavádět příkrmy vícekrát denně? Jak vypadá váš jídelníček u 5 ti měsíčního miminka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
946
9.3.21 18:42

V 5 měsícich uz jsme zkoušeli ovoce, malá taky moc nechtěla um, ale pak se to zlepšilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 18:48

Přeji trpělivost a hodně štěstí, děti jsou občas zmlsaný a každá změna je v tomhle věku problém. 😁

Doporučuji sladkou chuť, zdravé ovoce třeba? Malá dá sama nějak najevo, co jí chutná. :wink: Podle mě není problém dávat příkrm vícekrát denně, pokud nebude mít nějaký fakt špatný průjem nebo tak. Pozoruj reakce jejího těla a společně to vychytáte.

• Citovat
  • Nahlásit
9.3.21 19:23

Ovoce už jsme vyzkoušeli. Chutná ji akorát samotné Jablko nebo kombinace jablko a banán ostatní plive. Takže myslíte že můžu dát na oběd zeleninu a pak kolem 4 svačinku ovocnou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
9.3.21 20:36

Měli jsme obdobný problém. Dcera velice rychle se rozjedla a dát jí v 5m k obědu mléku tak mě snad rozkouše pohledem. Byla ochotná ho pít pouze ráno a večer/v noci. Začala jsem dávat ovoce, velmi pomalu, zeleninu a po 6m řiďoučkou kaši (tak jsem jí s tím UM občůrala :oops: )
Dneska má 15m a jí nádherně, skoro všechnu zeleninu, ovoce, maso, opravdu takový troufám si říct pěkný vyvážený jídelníček, ale od 5. do 7.m to jsem myslela, že mě klepne, jak jedla :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
9.3.21 20:36
@Czerepakadaniela píše:
Ovoce už jsme vyzkoušeli. Chutná ji akorát samotné Jablko nebo kombinace jablko a banán ostatní plive. Takže myslíte že můžu dát na oběd zeleninu a pak kolem 4 svačinku ovocnou?

určitě :) pokud má ráda banán, klidně ho zkus pomixovat s UM jako koktejl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat