Bolák - nevíte, co by to mohlo být?

53
21.4.17 08:34

bolák - nevíte, co by to mohlo být?

Zdravím maminky!

Prosím, poradíte? Mudra má dnes dovolenou a já jsem mírně nervózní. Syn má (možná zatím) dva mokvavé pupínky - za uchem a na břichu. Ty má už asi 3. den a zvětšují se. Od včerejšího večera zvýšená horečka, zimnice a stěžuje si, že ho bolí v krku. Nevím, jestli bolesti souvisí s pupínkama, ale třeba nějaká maminka bude vědět. Moc děkuji! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17709
21.4.17 08:36

Nestovice? :nevim: dle praskleho pupinku bych rekla ze jo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7628
21.4.17 08:39

Pokud ma vice pupinku, budou to zrejme nestovice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 08:42

Jup vypadá to jako neštovice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5739
21.4.17 08:43

Neštovice, na fotce je vidět další malá na hranici vlasů. Obvykle začínají právě za uchem a nebo vzadu na krku pod vlasy :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
21.4.17 08:49

… jsem ale zapomněla napsat, že ho to nesvědí :nevim: i tak by to mohl být start neštovic? a mám jet na pohotovost nebo mu můžu sama něco koupit v lékárně? a mladší dítko je asi jasné taky, co? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3601
21.4.17 08:53
@hibinka píše: … jsem ale zapomněla napsat, že ho to nesvědí :nevim: i tak by to mohl být start neštovic? a mám jet na pohotovost nebo mu můžu sama něco koupit v lékárně? a mladší dítko je asi jasné taky, co? :mrgreen:

k lékaři stačí zavolat a nahlásit, že máte neštovice, není třeba tam jezdit a nakazit jiné děti. V lékárně seženeš vše potřebné, možná ani ne tekutý pudr, ale prodávají gely speciálně na neštovice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 08:53

Dceru také nesvědily, měla jich jen pár, zato po nich zůstaly jizvy :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19455
21.4.17 09:09

Podle mě jasný neštovice. Dceru taky ze začátku nesvědily a měla první dvě úplně nenápadný (jak obyčejný pupínky třeba z jídla) na zádech asi dva dny, než se to takhle nalilo, pak se najednou během dalších dvou dnů osypala celá. A pak jí to teda spíš bolelo než svědilo (asi jak přibývaly další a další), asi tak den, dva byly krušný. Ale pak už byla v pohodě, „jen“ dalších 14 dní doma, než odpadly všechny stroupky. A byla celkově unavenější ještě nějakou dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
53
21.4.17 09:21

O. k. moc všem děkuji! :kytka: Doktorce v pondělí nahlásím. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12186
21.4.17 09:32

Já myslím, že tekutý pudr už se nepoužívá na neštovice? Já když jsem je jako dítě měla, tak mě mamka koupala v hypermanganu a potírala takovým tím zeleným ¨proti svědění(nevím jak se to jmenovalo :oops: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
21.4.17 09:36

@stinga Novikov ;)
Někdo doporučuje i genciánku (fialku), někomu se osvědčí pudr s mentolem, to je individuální ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5739
21.4.17 10:14

Já jsem do pusy dávala genciálu, taky na intimní sliznice dceři a do prdelky, měla je všude. Jinak ten mentolový pudr, ale dost se jí to loupalo, tak to chtělo matlat pořád dokola, do vlasů jsem dávala taky genciálku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12186
21.4.17 10:20
@unuděná píše:
@stinga Novikov ;)
Někdo doporučuje i genciánku (fialku), někomu se osvědčí pudr s mentolem, to je individuální ;)

díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1618
21.4.17 17:29

Dceři na tom samém místě začaly neštovice. A po tomhle prvním pupínku zůstala jizvička. A taky jí to nesvědilo, neškrábala si je. Nakonec jich měla stovky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama