Bolavý zadek po porodu - co pomůže?

Anonymní
6.10.20 19:00

Bolavý zadek po porodu - co pomůže?

Ahoj holky,

Včera jsem porodila miminko, díky cvičení bez jediného stehu, pipku mám jak kdybych ani nerodila, ale zadek to pěkně odnesl. Cele těhotenství jsem trpěla na zácpy a sem tam se mi udělala nějaká boulicka u zadku (nejspíš trombonizovany hemeroid), po nějaké době zmizel. To co mi však zůstalo po porodu je hrůza, nemuzu sedět, chodit, nic.. u análního otvoru mám asi 6 obrovských bolavých boulí, vůbec nevim co s nimi. Na sestinedeli mi pouze doporučili volné prodejné masticky, ale ani se na to nepodivali, nic. Je to fakt v hroznem stavu. Měla jste prosím některá podobný problem po porodu? Co vám pomohlo? Nějaký tip na dobrou masticku? Nedovedu si představit ze se to mastickou zahojí, jsou to opravdu velké boule, nebudu muset jít na nějaký chirurgicky zákrok?
Děkuji předem za rady a omlouvám se za anonymitu, je to precejenom hodně intimní tema :oops:

Gladiatorka

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5200
6.10.20 19:04

Pomohly mě až cipky na hemeroidy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16605
6.10.20 19:09

Objednej se na proktologii. Tam zkouknou a zhodnotí situaci. A vše ti vysvětlí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
6.10.20 19:11

Ahoj skoč si koupit Faktu rektalni mast, dost uleví od bolestí a sklidní hemeroidy ta bolest bude asi hlavne tim. drzim palce at je lip

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6840
6.10.20 19:15

Koupila bych si Diozen, je to jako Detralex, pomaha mi to na hemoroidy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.20 19:16

Nic z toho co je výše popsané mi nepomohlo. Byla jsem zoufalá. Koupila jsem si Hemostop tablety. 1× denně jsem užívala. A do 14 dnů byly pryč. Prý dělá jiní mast ale s tou zkušenosti nemám.

• Citovat
  • Nahlásit
727
6.10.20 19:21

Já měla stejnej problém, koupila sem si mast Procto glyvenol, ta docela pomohla, ale byla to hrůza, jsem se bála i chodit na velkou🤦‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1838
6.10.20 19:22

Mě pomohl i blbý Rosalgin na zklidnění a jakoby ten otok…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.20 19:29

Ahoj, vim presne co zazivas…ja to tak mela 2× a v porodnici mi dali kastanovou mast… kdyz uz jsem bolesti brecela, tak jsem zavolala sve gyndarce a ta mi rekla, ze je musim zatlacit zpet. At jdu do sprchy, pekne se nahreji, namydlim a i pres bolest zatlacim zpet. Bylo to snad horsi nez porod ale hned se dostavila uleva. Takze doporucuji to same. Od te doby jsem po oddeleni sestinedeli behala jak lanka ;)

• Citovat
  • Nahlásit
11713
6.10.20 19:36

Studena sprcha a zkusit zatlacit zpet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18673
6.10.20 19:51

Me po porodu pomohla obyc dubova kura a po kazdem wc studena sprcha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.20 20:18

Měla jsem to stejné teď po druhém porodu (a to jsem teprve 10 dní), mela jsem už v porodnici krém z dubové kůry a doma ještě factu, mažu 2×denne factu ráno a večer, přes den a jednou v noci tu dubovou kůru. Teď je to mnohem lepší, ale u mě byl nejhorší ten otok, vyloženě hemeroidy byli natekle, jak se to zklidnilo asi po týdnu tak už jdou zamacknout. Každopádně počkám šestinedělí a pak budu řešit proktologii.

• Citovat
  • Nahlásit
26218
6.10.20 20:21

No, to bylo strasny, zlatej porod. Navic byla karantena a bylo mi blby jit s takovou ‚blbosti‘ k dr. No, pomohl mi soubor opatreni - čípky a mast + pohyb + vysokovlakninova strava +hodne pit. Zmizelo mi to do mesice, ale byl to ocistec, teda :roll:

Drzim palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60334
6.10.20 20:44

Masti ala factu, čípky atd.. Ale spíš se objednej na prokto.. Je to nejjednodušší a nejrychlejší řešení.. Druhý den po porodu je to citlivé hodně, časem se to upraví, ale ne samo a ne tolik :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1619
6.10.20 22:38

Faktu čípky na hemoroidy. Já je měla po porodech taky hrozné a tohle vždy pomohlo, na žádný zákrok jsem pak nemusela :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama