Bolavý zub při kojení

274
20.5.18 20:21

Bolavy zub při kojení

Ahoj holky chtěla bych se zeptat dnes jsem zjistila že mám bolavy zub ale kojim nevadí to. A hlavně miminko jde za 14dni na operaci bude umrtveni z jeho těla pryč

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1202
20.5.18 20:35
@sluníčkoi píše:
Ahoj holky chtěla bych se zeptat dnes jsem zjistila že mám bolavy zub ale kojim nevadí to. A hlavně miminko jde za 14dni na operaci bude umrtveni z jeho těla pryč

Budes mit lokalni anestezii, takze klid. Staci kdyz pak jedno dve kojeni odstrikas a muzes si byt jista ze mimino nedostane nic..????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24682
20.5.18 21:23
@sluníčkoi píše:
Ahoj holky chtěla bych se zeptat dnes jsem zjistila že mám bolavy zub ale kojim nevadí to. A hlavně miminko jde za 14dni na operaci bude umrtveni z jeho těla pryč

taky kojím a atyk mě bolí zub - zítra to budu řešit. Asi prasklá plomba. Před rokem jsem dostala u zubaře lokální anestezii a kojila jsme normálně, mimčo bylo novorozenec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
699
20.5.18 21:29

Ve třech měsících dcery mi umřel zub - chodila jsem dobře dva měsíce čistit kanálky. Ze začátku co týden pak zhruba po dvou. Bez umrtvení si to nedokážu představit a na první injekcí jsem se doslova třepala, aby mi ji už dali. Nikdy jsem nic neodstříkavala. Malá má tři roky a zatím nepozoruji, že by jí to nějak ublížilo. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1623
20.5.18 21:37

Po aplikaci lokální anestezie můžeš kojit bez omezení, stejne tak se může dát i v těhotenství, je to bezpečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
274
20.5.18 21:54
@Kajak18 píše:
Ve třech měsících dcery mi umřel zub - chodila jsem dobře dva měsíce čistit kanálky. Ze začátku co týden pak zhruba po dvou. Bez umrtvení si to nedokážu představit a na první injekcí jsem se doslova třepala, aby mi ji už dali. Nikdy jsem nic neodstříkavala. Malá má tři roky a zatím nepozoruji, že by jí to nějak ublížilo. :)

Možná holoupa otazka co to je umrel zub?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
699
20.5.18 22:09

@sluníčkoi :) hele, přesně nevím. Bolest jak hrom několik dní a zubař na pohotovosti a i můj zubař na to pak už jen řekli, že ten zub je mrtvej. Prostě v něm nějak odejdou nervy. :) Ale líp to asi nevysvětlím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
274
20.5.18 22:28
@Kajak18 píše:
@sluníčkoi :) hele, přesně nevím. Bolest jak hrom několik dní a zubař na pohotovosti a i můj zubař na to pak už jen řekli, že ten zub je mrtvej. Prostě v něm nějak odejdou nervy. :) Ale líp to asi nevysvětlím.
a takový zub se trhá
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
20.5.18 22:34

Mrtvej zub je zub, ze kteryho vytahnou nervy, ale nemusi se trhat. Proste tam je zaplombovanej bez nervu. Mam jich nekolik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
20.5.18 22:34

Jé, kojila jsem (mimčo s nízkou váhou) a dostala jsem zánět do zubu…nejprve léčena Duomoxem což jsou ATB, která se dávají i kojícím ale po posledních dávkách jsem se úplně osypala takže jsem dostala injekci kalcia a dithiadenu (po té injekci mám už tři měsíce na zadku mozol a samozřejmě na ten den i zákaz kojení) a zub začal bolet tak, že mi ho musel zubař vytrhnout. Umrtvení se mu moc nepovedlo takže nejen, že to bolelo jak prase ale taky jsem skončila v nemocnici s podezřením na mrtvici ( po vyšetření se ukázalo, že mi jen lehce poškodil nerv vedoucí k oku a já nemohla mrkat okem). Pohoda oproti následnému suchému lůžku. To je na zubu ( vlastně už na tý díře po zubu) asi největší bolest, navíc trvá tři týdny. Zvlášť, když se zubař rozhodne, že lůžko znovu prokrví tak, že prorajbluje tu ránu až do kosti aby se znovu srazila krev a udělalo se správný lůžko. A jsem na konci…kojim dál, pár odstříkanejch desítek mililitrů jsem vylila do odpadu ale to je asi tak vše :-) Takže tě uklidnim, jestli tě bolí zub, nic to není :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
274
20.5.18 22:58
@hanyketty píše:
Jé, kojila jsem (mimčo s nízkou váhou) a dostala jsem zánět do zubu…nejprve léčena Duomoxem což jsou ATB, která se dávají i kojícím ale po posledních dávkách jsem se úplně osypala takže jsem dostala injekci kalcia a dithiadenu (po té injekci mám už tři měsíce na zadku mozol a samozřejmě na ten den i zákaz kojení) a zub začal bolet tak, že mi ho musel zubař vytrhnout. Umrtvení se mu moc nepovedlo takže nejen, že to bolelo jak prase ale taky jsem skončila v nemocnici s podezřením na mrtvici ( po vyšetření se ukázalo, že mi jen lehce poškodil nerv vedoucí k oku a já nemohla mrkat okem). Pohoda oproti následnému suchému lůžku. To je na zubu ( vlastně už na tý díře po zubu) asi největší bolest, navíc trvá tři týdny. Zvlášť, když se zubař rozhodne, že lůžko znovu prokrví tak, že prorajbluje tu ránu až do kosti aby se znovu srazila krev a udělalo se správný lůžko. A jsem na konci…kojim dál, pár odstříkanejch desítek mililitrů jsem vylila do odpadu ale to je asi tak vše :-) Takže tě uklidnim, jestli tě bolí zub, nic to není :-)

Mě nejde o me ale o malyho aby mu to nějak nevadilo když ma jit za 14dni na operaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
20.5.18 23:16

@sluníčkoi a čárky ve větě a vůbec interpunkční znamínka ti nic neříkají? Jinak to nevypadá, že by ses na něco vlastně ptala. Ale když už, nevím proč by to mělo nějak vadit. Tam je snad souvislost se zubem minimální. ( ale třeba mu budou trhat zub a jenom jsem to z tvého „dotazu“ nepochopila :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama