Bolení žaludku po prodělané viróze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PID
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 21.12.16 23:36
Boleni zaludku po prodelane viroze

Ahoj holky, prosim Vas o radu.
Asi pred 4 tydny prodelal nas ctyrletak kratkou strevni virozu (jen zvraceni, bez prujmu, bez horecky). Od te doby ho pri jidle boli zaludek. Bolest zacina, kdyz dojida a do asi 20 min po jidle to prejde a je opet v pohode.
U detske jsem byla 2×: poprve ho prohmatala, rekla, ze v poradku a doporucila laktobacilky. Ty nezabiraji.
Podruhe mu vzala vyter ze zadecku, ten je taky v poradku. Co s tim? Co mam jeste vyzkouset? Idealne prirodniho, ale nebranim se i jinym lekum.
Jeste dopisu, ze nekolik dni (asi 5-7) pred tou virozou jsme nove zacali podavat Xyzal, vecer jen 2,5 ml. Uz mne i napadlo, zda to nemuze mit z toho. Ale to by ho spis bolelo po tom leku a ne po kazdem jidle, co myslite? :think:
Dekuji predem za zkusenosti a rady. :lol:

Reakce:

Janli
Kelišová 5984 příspěvků 9 inzerátů 21.12.16 23:50

Takové bolesti jsem měla při zánětu žaludeční sliznice. Zkus mu vařit 3× denně heřmánkový čaj a v každém případě by bylo dobré konzultovat to s gastroentero­logem.

PID
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 22.12.16 00:16

@Janli dekuji, vyzkousim. Jak se ten zanet prosim zjistuje? Nase detska jeste rikala, ze bychom mohli zajit na ultrazvuk zaludku. To asi delaji na te gastroenterolo­gii, ne?

Janli
Kelišová 5984 příspěvků 9 inzerátů 22.12.16 00:36

Záleží na tom, jak kde. Někde odesílají na centrální UTZ, někde dělají na gastru sami. Poprosila bych lékařku, aby napsala žádanku a doporučila nějaké gastropracoviště. Mně těch vyšetření dělali spoustu, takže si nepamatuji, které bylo přímo to dílčí, ale asi to byl ten UTZ. V každém případě to chce odborníka. Pokud tam je opravdu nějaký zánět, mohlo by to přerůst ve vředy. I kdyby dělali gastoskopii, udělají to takhle malému dítěti v narkóze. Ale jestli je tam jen lehký zánět, bude na to stačit ten heřmánek. Ráno ho dávej na lačno, potom půl hoďky před jídlem. Držím palce, ať je mrňousek rychle zdravý!

PID
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 22.12.16 07:30

@Janli Dekuji moc za informace. :)

alisekR
Kelišová 5158 příspěvků 22.12.16 10:43

To by mohl být zánět žaludeční sliznice, ale opravdu se dá prokázat jen gastroskopií, nevím jak se to dělá u dětí, ale určitě pod narkozou. Zkus bylinky na zklidnění žaludku, nechala bych si poradit v lékárně, tam ti i řeknou, které dítě může a které ne. Myslím, že by ti pro něj mohla dětská napsat i Helicid, nám ho napsal jednou na pohotovosti dětský doktor, když dcera opakovaně při viroze zvracela a dávila se, vždy v souvislosti s kašlem, bylo podezření na astma. Ten doktor na pohotovosti na to kápl a usoudil, že se mu to nezdá, že má podezření, že jak kašle natáhne si žaludeční šťávy do dýchacích cest a to jí dráždí, bolel jí při tom i žaludek. Pak jsme nějaký čas dávali hned na počátku virozy preventivně Helicid a dobrý.

PID
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 22.12.16 11:31

@alisekR
Dekuji za zkusenost. Mam z lekarny detsky caj na zazivani a zkusim jeste dokoupit nejake dalsi bylinky.
Zvraceni v souvislosti s kaslem jsme u syna meli taky, kdyz byl jeste mensi. To nastesti uz preslo. U nas to zrejme souviselo s pocatecni alergii na roztoce, kterou mu nedavno prokazali.

Glumka
Kecalka 338 příspěvků 22.12.16 11:44

@PID no kdyby to byl dospělý, tak bych na to doporučila čaj z ostropestřce, ale nejsem si jistá, jestli je to vhodné pro dítě, nečetla jsem příbalový leták.

PID
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 22.12.16 23:52

@Glumka Dekuji, vidis, ostropestrec mne vubec nenapadl. Zkusim vygooglit, zda by ho uz mohl. Dekuji moc za tip.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >