Bolest a agresivita

Anonymní
4.12.19 20:28

Bolest a agresivita

Pěkný večer, mám dotaz na lékaře, zdr. sestry apod. Je normální, běžné, že člověk trpící akutni velkou bolestí, se chová jinak, až agresivně? U mamky se rozvinul akutní zánět slinivky, byla u nás záchranka. A mě překvapilo, jak tahle, běžně milá a citlivá osoba, reagovala na lidi a dění kolem, zřejmě právě pod vlivem bolesti :,(. Takhle ji vůbec neznám.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3008
4.12.19 20:34

Ano, je to tak. Bohužel. Ta bolest je nepředstavitelná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4915
4.12.19 20:35

Já když mě něco hodně bolí tak se měním na totální histerku, vím o tom a nedokážu s tím nic udělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
111
4.12.19 20:51

Ano, mě když něco bolí, tak to taky schytají lidi okolo, většinou manžel. Ono si tím tu bolest nějak ventiluju. Ať to je porod, nebo skřípnutí prstu do dveří, tak litala sprostá slova. Jednou sem praštila ošetřovatelku co mě dělala laser :oops: :roll: naštěstí to vzala s humorem. Maminku to muselo neuvěřitelně bolet, snad se brzo uzdraví :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 20:53

@sediza @Heivka Díky. Mě to překvapilo, dcery, které u toho bohužel ze začátku byly, jsou z toho špatné. S mamkou už jsem po telefonu mluvila, je jí lépe a omlouvala se, že nemohla jinak, že to nešlo. Zítra se za ní s holkama chystám, tak snad to zvládneme.

• Nahlásit
  • Citovat
1530
4.12.19 20:56
@Anonymní píše:
Pěkný večer, mám dotaz na lékaře, zdr. sestry apod. Je normální, běžné, že člověk trpící akutni velkou bolestí, se chová jinak, až agresivně? U mamky se rozvinul akutní zánět slinivky, byla u nás záchranka. A mě překvapilo, jak tahle, běžně milá a citlivá osoba, reagovala na lidi a dění kolem, zřejmě právě pod vlivem bolesti :,(. Takhle ji vůbec neznám.

Ahoj, ano, bolest muze vyvolat změny v chování, ale u akutniho zanetu slinivky je změna chovani zpusobena hlavne toxiny z rozpadu buněk, hlavne pokud se jedna o nekrotickou formu onemocnění. Tento stav muze trvat nekolik dnů, byt provazen i celjovou zmatenosti. Ale neboj, po odleceni akutni gaze se stav psychiky upravuje do normálu. A mmch, bolest pri akutnim zanetu slinivky a bolest trojklanneho nwrvu jsou pry jedny z nejhorších, ktere dokaze telo vyprodukovat… Držím palce mamince at je ji lépe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13419
4.12.19 21:02

Ja ani nepotrebuju silne bolesti. Staci, kdyz me to boli delsi dobu, treba hodinku dve a uz jsem nesnesitelna. Ale ja vseobecne snasim bolest velmi spatne. Velmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 21:05
@warita píše:
Ja ani nepotrebuju silne bolesti. Staci, kdyz me to boli delsi dobu, treba hodinku dve a uz jsem nesnesitelna. Ale ja vseobecne snasim bolest velmi spatne. Velmi.

Ja taky :roll: nizky prah bolesti a kdyz to nejde hned resit, tak jsem uplne silena :? Prosim vsechny za odpusteni trpicim bolesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13419
4.12.19 21:09
@PaníKadrnožková píše:
Ja taky :roll: nizky prah bolesti a kdyz to nejde hned resit, tak jsem uplne silena :? Prosim vsechny za odpusteni trpicim bolesti.

jak ja ti rozumim! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 21:37
@warita píše:
jak ja ti rozumim! :hug:

Ja tobe taky. Uz v detstvi mam nejhnusnejsi vzpominky na zanety stredniho ucha, u menzesu jsem z bolesti blila, porod byl uplne neskutecny a myslim, ze jsem ho nedotahla i kvuli tomu :( ted uz se s doktorkou bavime, co s tim budeme delat, je moc hodna…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9142
4.12.19 21:39

Dcera před 2 lety utrpěla velmi bolestivý úraz a reagovala a chovala se úplně jinak než při jinych naprosto banálních bolestech. Vždycky i prkotinu histericky obrečela, klepala se hrůzou a při tomhle úrazu v šoku ani slzu neuronila, vpodstatě mě uklidňovala, ač naprostá introvertka, „zvesela“ komunikovala s posádkou záchranky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 21:57

@Jencus děkuji, zmatená byla pak ještě další den (včera), dnes už to bylo ok.
@warita @PaníKadrnožková to vám nezávidím teda :(
@ivašot. To je zajímavé, hjak každý reaguje jinak, hlavně, že to zvládla :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
4.12.19 21:58
@Anonymní píše:
@Jencus děkuji, zmatená byla pak ještě další den (včera), dnes už to bylo ok.
@warita @PaníKadrnožková to vám nezávidím teda :(
@ivašot. To je zajímavé, hjak každý reaguje jinak, hlavně, že to zvládla :srdce:

Presne, at je ji lepe :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13419
4.12.19 22:52

Uhm, on takovy akutni zanet ledviny taky stoji za to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama