Bolest a brnění pravé ruky - ukončit brigádu?

Anonymní
1.7.15 08:13

Bolest a brnění pravé ruky - ukončit brigádu?

Dobré ráno,
delší dobu mám jeden problém, snad mi tu poradíte. už něj nějakou dobu mě bolívá ruka - zápěstí při určitých činnostech - např. po chvilce psaní, při žehlení vlasů, fénování, atd. :roll: Teď mám brigádu náročnou na ruce (bolí je po ní i kamaráda, který jinak nemívá problémy) a mě už druhou noc brněla a bolela pravá ruka od zápěstí dále. Mám podezření na karpální tunely - všechny příznaky sedí (to noční brnění, bolí mě hlavně palec, ukazovák, prostředník, úleva při svěšení, zhoršení při zvednutí…). Ale je to možné ve 23 letech? Momentální práci mám jen brigádně, nijak zvlášť jinak ruce nezatěžuji. Jsem také docela často na PC, ale mám notebook a touchpad, takže myš skoro nepoužívám. :nevim:
Kdyby to KT byly, mám radši s brigádou hned seknout? Nebo to ještě 14 dní, které mě tam čekají, vydržet? S ukončením brigády by asi byly velké problémy, ale ruka je určitě přednější.
Pro jistotu anonymita…děkuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1.7.15 08:21
@Anonymní píše:
Dobré ráno,
delší dobu mám jeden problém, snad mi tu poradíte. už něj nějakou dobu mě bolívá ruka - zápěstí při určitých činnostech - např. po chvilce psaní, při žehlení vlasů, fénování, atd. :roll: Teď mám brigádu náročnou na ruce (bolí je po ní i kamaráda, který jinak nemívá problémy) a mě už druhou noc brněla a bolela pravá ruka od zápěstí dále. Mám podezření na karpální tunely - všechny příznaky sedí (to noční brnění, bolí mě hlavně palec, ukazovák, prostředník, úleva při svěšení, zhoršení při zvednutí…). Ale je to možné ve 23 letech? Momentální práci mám jen brigádně, nijak zvlášť jinak ruce nezatěžuji. Jsem také docela často na PC, ale mám notebook a touchpad, takže myš skoro nepoužívám. :nevim:
Kdyby to KT byly, mám radši s brigádou hned seknout? Nebo to ještě 14 dní, které mě tam čekají, vydržet? S ukončením brigády by asi byly velké problémy, ale ruka je určitě přednější.
Pro jistotu anonymita…děkuji :mavam:

Zajdi si s tím na neurologii a oni ti řeknou více. Může to být jen z námahy rukou a nebo KT. Já jsem domů dostala injekce (teď si nevzpomenu na název, ale bylo to něco s vitamíny) a ty mi pomohly-je to na regeneraci nervů. :) Měla jsem brnění po pracovním úrazu a najednou mi ochrnuly dva prsty :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.7.15 09:13

Tak běž k doktorovi, ne? Když bude problém dá ti neschopenku a to snad nemůže být na brigádě problém (nebo snad jo?)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
1.7.15 09:56

Karpální tunel můžeš mít i z touchpadu, jestli u noteboku trávíš hodně času, je to dost pravděpodobné. Taky tam můžeš mít zánět šlach, taky jsem jednou měla - kancelářská krysa s rukou 8 hodin denně na myši v klimatizovaném prostoru.
Zkus u počítače střídat ruce a polohy, chvíli to bude trvat, ale naučit se touchpad ovládat i nedominantní rukou není až takový problém. Mně tenkrát taky nic jiného nezbylo.
A zašla bych s tím k doktorovi, nejspíš ti pro začátek dá ortézu a nařídí klid, případně ti dá neschopenku (to ale záleží na tom, jakou smlouvu na tu brigádu máš). Každopádně já bych neriskovala a tu ruku dál nezatěžovala. Teď to třeba ještě vyřeší týden dva klidu, ale když budeš pokračovat, může se to zhoršovat a skončíš operací…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.7.15 12:31

Mě takhle bolívá a brní ruka od páteře. Taky jsem původně myslela, že je to karpální tunel. Teď mi stačí masáž zad a je to dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama