Bolest beder a kříži v 27tt

44
včera v 13:08

Bolest beder a kříži v 27tt

Ahoj holky,
prosím o rady a zkušenosti, co vám zabralo na dost velké bolesti zad v těhotenství? Jsem teď ve 27tt a nemůžu se momentálně ani pořádně narovnat, jak mě bolí záda.
Bolely už pár dní zpět, ale ne tolik. Přestalo to a dneska ráno přišly bolesti znovu a teda o dost víc. Snad v žádné poloze mi není příjemně. Mazala jsem mastí, nahřívala polštář, ale nic zatím nezabralo. Nevím, zda mi pomůže třeba Paralen?
V prvním těhotenství žádný problém a teď tohle. Asi je to i proto, že často nosim první dítě, ale někdy to jinak prostě nejde, že.
K doktorovi se mi kvůli tomu nechce, za pár dnů mě čeká preventivní u obvodni, tak se jí na to zeptám rovnou, ale do té doby bych byla ráda za nějaké rady :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
281
včera v 13:21

Tak já jsem tyhle bolesti měla a pořádně nepomáhalo nic. Jak říkáš, nahřívat, manžel mi namazal záda mastí, seděla jsem na gym. míči a pohupovala jsem se…ale doopravdy nepomohlo pořádně nic. Dokonce jsem měla takové bolesti že jsem si myslela že to je od ledvin, celou noc jsem doma probrečela a následně mě gynekolog poslal na urologii kde mi udělali vyšetření ale nic nenašli. Takže jsme se shodli že to budou ty bedra. Jeden den bylo lépe a druhý zase hůř. Jenom taková menší informace: při porodu jsem myslela že mi bedra a kyčle vystřelí z těla jaká to byla šílená bolest. :mrgreen: Snad se ti to vyhne. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
včera v 13:25

Mě bolí záda vpodstate od začátku…nejprve sem měla bloknutou hrudní páteř, teď spíš SI skloubení (mezi kosti křížovou a pánví) našla jsem si na YouTube protahovací cviky na záda, taky pomáhají teplé obklady, nebo masážní teplá sprcha a masáž např s alpou nebo jinou masážní emulzí, možná by pomohl i nějaky podpůrný pás na bříško ale s tím nemám zkušenost… Z léků můžeš určitě zkusit paralen ale mě moc nezabírá…lepší je Ibalgin ten se ale od jisté doby už nedoporučuje, v lékárně by mohli poradit i nějakou mast..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
včera v 13:43

Děkuji holky, to jste mě ale moc nepotěšily :mrgreen: :zed:
Taky jsem si prvně říkala, že to můžou být ledviny, protože fakt hodně málo piju, ale tím, jak mě to bolí při pohybu, tak to dávám za vinu těm zádům. Jsem úplně ztuhlá mi přijde, chodím jak kačer :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
včera v 13:53

Může být no… Jak se vylučuje relaxin a všechno povoluje a ještě když pecujes o druhé dítě.. nejvíc mi fakt pomáha ta masáž s nějakou hrejivou masážní emulzí a cvičit kočičí hřbety..třeba i několikrát denně… Neohybat se ale jít do dřevu když potřebuješ něco zvednout a tak no… Ve zdravotních pomůckách bych se zkusila zeptat na ten podpůrný pás, měl by zpevnit právě bederní pater

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1349
včera v 14:10

Zašla bych si na masáž pro těhotné k někomu, kdo to opravdu umí, a zkusila bych podvazovat břicho šátkem/rebozzem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat