Bolest během ovulace i dny po ní

22.4.21 12:10

Bolest během ovulace i dny po ní

Pěkný den všem, četla jsem několik diskuzí i článků, ale nějak mě ty informace neuspokojily. :D Zajímalo by mě, jestli máte podobnou zkušenost jako já… Minulý měsíc jsme se začali snažit o mimčo s tím, že jsem na sobě za ty roky ani jednou nepoznala, že bych měla ovulaci. Často jsem četla, že ženy pociťují bolest a poznají, kdy ji mají. Já vždycky poznala leda tak velký prd, a tak jsem si koupila ovulační testy. Ale najednou zázrak, jak kdyby mi chtělo tělo naznačit že TEĎ je vhodná doba na snažení, začala jsem cítit bolesti. Testy taky ukázaly ovulaci, všechno sedělo… jenže ty bolesti pořád trvaly. Tak jsem si po těch cca deseti dnech říkala, že se možná zadařilo. Nezadařilo, menstruace dorazila téměř ukázkově.
Tenhle měsíc jsem šla před ovulací na preventivku na gyndu, kde mi doktorka na utz ukázala vajíčko a řekla, kdy zhruba praskne folikul. Den po její předpovědi jsem se ráno vzbudila s hrozným pícháním v tom vaječníku, ve kterém bylo na utz vidět vajíčko. Odpoledne už to byly jen mírný bolesti… a ty mírný bolesti opět trvají, už asi 6 dní.

Má s tím někdo zkušenost, že by od ovulace cítil bolesti až do další očekávané ms? A neví někdo co to znamená? Abych pravdu řekla, tak mě to znervózňuje a štve. :D A ještě víc mě to bude štvát, jestli za týden zjistim, že mě to zase bolelo „zbytečně“ a nezadařilo se. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
44
22.4.21 12:24

Ahoooj!😁
Mám to úplně totožné hele😁 od doby, co jsme se začali snažit, tak total bolestiva ovulace..ale kdyby jen den, ono to kolikrát trvá 6 dní a plynule přechází do MS bolestí 😂
(PS. To už mám tahle dva roky, takže jsem si poměrně zvyklá😂) každopádně svojí paní doktorce jsem o tom říkala a ani kvůli tomu nezvedla oči, jen řekla, že je to prostě normální, že to tak prostě občas některé ženy mají 😑 samozřejmě u tebe může být důvod jiný, mudře by jsi to raději měla říci, jestli tam nemáš třeba nějaký zánět nebo tak :))
Každopádně jestli ti to bude přetrvávat, tak doporučuji na alespoň chvilkove zklidnění čaj z Dr. Maxe (bylinnou směs - Ženská) :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
22.4.21 13:56

Jsme na tom úplně stejně. Též mám téměř konstatně bolesti od ovulace až do MS, kdy během MS to pokračuje ještě pár dní…takže když to spočítám, tak během cyklu je cca 7-10 bez bolesti a zbytek dní je prostě na houby… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
22.4.21 14:03

@Advise někdy to prostě stojí za to😂 🤟
A vychytala jsi někdy návštěvu gyndy v období ovu? Mě to jak na just skoro vždy vychází před na, takže tam už nic vidět není, každopádně teďka první měsíc jsem zkoušela ovu testy a ani jednou mi nevyšel pozitivní, ačkoliv bolesti nastoupily klasické, tak začínám přemýšlet o co jako jde😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
22.4.21 14:14
@Emenem píše:
@Advise někdy to prostě stojí za to😂 🤟
A vychytala jsi někdy návštěvu gyndy v období ovu? Mě to jak na just skoro vždy vychází před na, takže tam už nic vidět není, každopádně teďka první měsíc jsem zkoušela ovu testy a ani jednou mi nevyšel pozitivní, ačkoliv bolesti nastoupily klasické, tak začínám přemýšlet o co jako jde😂

Gyndu jsem v době bolestí nezkoušela, ale minulý měsíc jsem poprvé zkusila ovu testy a vyšel mi pozitivní souběžně s největšími bolestmi. Já mám ale za sebou jednoho císaře a dvě laparoskopie kvůli endometrioze, takže u mě to má asi ještě tuto příčinu. Při té poslední laparce mi uvolnili nějaké srůsty a ted mám další riziko srůstů, takže u mě dělá hodně asi i toto…

Jinak k testům, zjistila jsem, že záleží na značce a na množství barviva…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
22.4.21 14:55

@Advise jo takhle. To máš teda pěkné nepříjemnosti😏 my jsme se ještě takhle daleko nedostali, ale měla jsem podstoupit profuk, jenže jsem souběžně byla pozitivní, takže mě to čeká až za měsíc.
No já jsem zkoušela ze začátku snažení před dvěma roky, ale to mi ani jednou nevyšel pozitivní, ale měla jsem do toho ty bolesti, tak jsem se na to vykašlala a teďka jsem si koupila ty dražší od Clearblue, že tam je to jasný, ale nic…tak jsem z toho lehce nesvá 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat