Bolest břicha (boku) na pravé straně

3637
29.6.11 12:31

Bolest břicha (boku) na pravé straně

Ahoj holky, potřebuji poradit.

V noci z neděle na pondělí mě probudila bolest břicha. Nejprve jsem myslela, že potřebuji na malou. Když jsem se vrátila do postele bolest přešla v ostrou bolest až křeč na pravé straně břicha. Nemohla jsem jsem sedět, ležet ani chodit. Když jsem stála, tak jsem musela být v předklonu, protože mě bolest nedovolila se narovnat. Trvalo to asi hodinu a pak to postupně přešlo (ležela jsem na zádech). Ráno jsem se už cítila docela dobře. Další den nic a dneska znovu. Přijde mi, že mě to začně bolet po močení. Třeba po pěti minutách po. Při močení mi nic není, nic nebolí.

V diskuzích jsem se nic moc nedočetla, jen možná napínání oblého vazu. Ale taková bolest??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7024
29.6.11 12:37

Ahoj,
ja bych radsi zasla k doktorovi, muze to byt treba praskla cysta, jestli to opravdu tak moc boli.
Pobolivani briska je pry ok pokud jsi tehotna, ale nemaji to byt krece.
Tak sup na gynekoligii nebo gyn. ambulanci, lepsi jet zbytecne, nez to podcenit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36560
29.6.11 12:41

Také jsem to měla, je to napínání vazů a dělohy… mimčo ještě roste a dělá si prostor.. Nebo už možná začínající poslíčci…

Každopádně buď v klidu, je to normální.. :kytka:
(Pokud by to bylo už opravdu k nevydržení, tak si zajdi na gyndu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3637
29.6.11 12:42

Já už u doktora byla hned v pondělí. On nenašel nic, co by mohlo způsobovat tu bolest. Dostala jsem ale pro jistotu Duphaston a čípky. Magnézko baštím už dýl. Říkal jen, že se mi malinko zkracuje čípek, ale že to souvislost s tou bolestí nemá :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3637
29.6.11 12:43
Monny89 píše:
Také jsem to měla, je to napínání vazů a dělohy… mimčo ještě roste a dělá si prostor.. Nebo už možná začínající poslíčci…Každopádně buď v klidu, je to normální.. :kytka:
(Pokud by to bylo už opravdu k nevydržení, tak si zajdi na gyndu)

Monny a byla to taková křeč?? Docela mě to vyděsilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3085
29.6.11 12:45

určitě bych zašla k dr,hlavně kdyby se to opakovalo.

Může to být jeden z příznaků preeklampsie,teda aspon u mě to tak bylo :think:
Ale u mě se ty bolesti opakovaly několikrát denně,bylo to jako by mě někdo probodl v pravém podžebří :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36560
29.6.11 12:47
Šáriii píše:
Monny89 píše:
Také jsem to měla, je to napínání vazů a dělohy… mimčo ještě roste a dělá si prostor.. Nebo už možná začínající poslíčci…Každopádně buď v klidu, je to normální.. :kytka:
(Pokud by to bylo už opravdu k nevydržení, tak si zajdi na gyndu)
Monny a byla to taková křeč?? Docela mě to vyděsilo

Ano, byla to dost velká křeč.. kolik bereš toho Magnézka? Zkus si zvýšit dávku :nevim: a hlavně odpočívej,může to být i z velké námahy :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3637
29.6.11 12:50

Magnézka beru třikrát denně jednu tabletku.

U té preeklampsie je i vysoký tlak??? Já mám totiž tlak v pořádku, otoky nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36560
29.6.11 12:53

tak si přihoď ještě tabletku denně, může to pomoct, pokud ne, tak ti to neublíží.. :wink:

Preeklampsii neznám, nevím, neporadím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3085
29.6.11 12:54

Ano u preeklampsie je vysoký tlak a bílkovina v moči,otoky sem taky neměla :nevim:
Když máš tlak v pořádku tak to snad bude to napínání vazů.

Ale stejně bych to hlídala a pokud by se to opakovalo tak bych mazala k dr at te přeměří,preeklampsie je mrcha a může přijít z ničeho nic.

Ale nechci strašit,jen popisuju jak to bylo u mě.

Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3637
29.6.11 12:56

Holky, moc děkuji. Určitě je lepší vědět o více variantách a pohlídat si to.

A myslíte teda, že s tím, že se mi to zhorší po vymočení to souvislost nemá??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36560
29.6.11 12:59

to nevím, tak po vymočení je močák menší, zmenší se jeho objem, tímpádem by to tam nemělo nijak překážet nebo něco bolet :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3085
29.6.11 13:01

Ještě mě napadlo,jestli to nemůže souviset s ledvinama,když píšeš že se to po vymočení zhoršuje.
Ledviny můžou být v těhotenství nateklé a utlačované dělohou.
Ale přesně o tom nic nevím,měla to známá-přesně jí řekli že je to městnání ledvinné pánvičky,byla sledovaná na nefrologii,p porodu to samo ustoupilo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3637
29.6.11 13:05

No tak doufám, že tu budou opravdu ty vazy. I když je to teda občas hnus :zed: :zed: ještě jednou moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
29.6.11 13:25

Bolelo mě taky břicho, napravo, oblast vedle pupíku. Dr. tvrdil - napínání vazů. Pomáhal odpočinek, ale když to člověka chytlo uprostřed cesty někam, tak to se moc nedalo a bylo to peklo. Postupně to přešlo. Pomáhalo trošku nadzvednout břicho:-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama