Bolest břicha chvíli po jídle

3387
20.1.14 12:36

bolest břicha chvíli po jídle

Ahojky holky prosím o radu.
Možná je tu už podobné téma, ale nenašla sem konkrétně můj problém tak zakládám nové. Jde o to, že mívám teď často nevolnosti. Hlavně když dlouho nejim a pak se najim, nebo když se přejim tak mě začne bolet žaludek, ale není to hned, je to třeba půl hodinky po jídle. Hlavně teda když se najim oběda a pak hned vstanu a jdu něco dělat nebo někam jdu, tak mě rozbolí břicho a je mi na zvracení. Ale nikdy nezvracim i když je mi hodně špatně. Většinou ale trpim tak dvě hodiny nevolnostma kdy je mi střídavě dobře a navaluje se mi.Byla sem u doktora a ten mi napsal nějaký prášky, ráda bych se vyhla gastroskopii, jiný problémy nemám než občas tu nevolnost, ono je to tak že je mi třeba špatně jen někdy, neni to každý den. A hlavně teda taky trpim nevolnostma z nervů, když mám třeba někam jet tak je mi pokaždý chvíli špatně.
Děkuji za komentáře, a já vím, nejste doktoři, jen by mě zajímalo jestli měl někdo podobný problém a jak se to vyřešilo nebo co to bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1656
20.1.14 12:44

Poslyš, klidně by to mohl být žaludeční vřed. Té gastroskopii se asi nevyhneš, jak jinak lékaři poznají, o co se jedná… Rozhodně neotálej, zanedbaná vředová choroba fakt není sranda (riziko prasknutí vředu, prasknutí žaludku při rozsáhlém postižení, je tam při riziko vzniku nádoru…).

Příspěvek upraven 20.01.14 v 12:47

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1739
20.1.14 12:45

Podobný problém jsem teda neměla, ale gastroskopii by jsi měla podstoupit - vydržet se to tu chvilku dá a dělá se i v anolgosedaci, takovéto obtíže může dělat žaludeční vřed a ten se jiným způsobem diagnostikovat nedá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
20.1.14 12:47

Mě tak jednu dobu bolel žaludek, ale nepravidelně bez nějaké příčiny (jídlo, hlad). A s největší pravděpodobností to bylo způsobené stresem ze řízení. Nebyla jsem úplný začátečník, ale po přestěhování jsem musela začít dojíždět do práce a pravidelně řídit, což jsem předtím nemusela a byla spíš víkendový řidič. Ještě navíc od listopadu, na autě jsem ještě rok musela vytrpět sjeté zimní gumy, takže zimu jsem prožila v nervech. A někdy v únoru furt bolest žaludku. No bylo mi hned jasné, že je to od nervů. nasadila jsem zavčasu Helicidovou kúru a za měsíc bylo po problémech. Je fakt, že jsem si potom už navykla na pravidelné řízení. :)
Bolest po jídle značí opradu žaludeční vřed. Takže papat léky, co předepsal lékař a vyvarovat se stresu. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
20.1.14 12:50

Jo a ty prášky, pokud cca do měsíce až dvou nezaberou, tak bych si určitě skákla znovu za dr. a pak už bych fakt asi absolvovala pro klid duše tu gastroskopii. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3387
20.1.14 12:50

No jo ale zase já nemám bolest po každym jídle, a hlavně to neni každý den :think: Je to hlavně z přejezení a z prázdnýho žaludku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3387
20.1.14 12:51
@alcar píše:
Jo a ty prášky, pokud cca do měsíce až dvou nezaberou, tak bych si určitě skákla znovu za dr. a pak už bych fakt asi absolvovala pro klid duše tu gastroskopii. :?

no já právě ještě kojim, tak mi doktor předepsal nějaký prášky že mám brát jen při obtížích, ale stejně tam píšou že to neni vhodný pro kojící :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
20.1.14 12:52

@hanzbl00 Tak to těžko říct… Může to být i žaludeční, i duodenální vřed. Žaludeční bolí po jídle a duodenální na lačno. No uvidiš, pokud by léky nezabraly, tak tě gastro nemine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
20.1.14 12:53
@hanzbl00 píše:
no já právě ještě kojim, tak mi doktor předepsal nějaký prášky že mám brát jen při obtížích, ale stejně tam píšou že to neni vhodný pro kojící :zed:

Aha, tož tak uvidíš no. Jsi objednaná na nějakou kontrolu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1656
20.1.14 12:54

Může to být třeba jen nějaká žaludeční eroze, ale postupem času se ten vřed prostě vyvine, to jsou holá fakta. Nezanedbej to. Právěže vředy bolí v návaznosti na jídlo, může to být i psychikou, ale ta je ostatně také jedním ze spoutěčů, souvisí to spolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12729
20.1.14 12:54

@hanzbl00 Tak na toto téma bych mohla vydat knihu. Ty nervy jsou pro žaludek typické. Mě to říkali doktoři už dávno. Zkus se zklidnit, hodně to pomůže. A taky Ti doporučuji, mě hrozně moc pomohlo hodinu po jídle nepít. Srovná to hladinu kyseliny v žaludku, která je nezbytná pro správné trávení. A které když je nedostatek, tak začíná docela velký problém. Bývá příčinou desítek potíží. I vředu, protože díky nedostatku kyseliny se v žaludku může usadit bakterie Helicobacter, která rozleptá sliznici a tam se pak může utvořit vřed.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12729
20.1.14 12:56

@hanzbl00 Doufám, že ti nepředepsal lékaři tolik oblíbená Antacida. Ty z dlouhodobého hlediska mohou jen uškodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10636

@hanzbl00 měla jsem zánět žaludky, zjistilo se to při vyšetření na gastro…
Taky mě bylo špatně, břicho bolelo, ale já jsem pak už nemohla ani jíst…
Dostala jsem léky a během asi 2 měsíců byl pokoj…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3387
@alcar píše:
Aha, tož tak uvidíš no. Jsi objednaná na nějakou kontrolu?

to nejsem..Já mám právě problémy se žaludkem už dlouho, někdy od roku 2009,kdy sem měla podobný problémy jako teď ale brala sem helicid a nějak to pak přešlo. Pak mi bylo ještě podobně špatně tak před dvouma rokama, to taky po nějaký době přešlo a teď je to tu zas :roll: Můj doktor to nějak extra neřešil, dal mi prášky a naschle..Jinak se mi ještě k tomu motá často hlava :zed: Ale přijde mi, že mě bolí břicho hlavně když nejsem vyprázdněná, kolikrát se třeba ráno nasnídám, pak jdu na velkou a pak mě začně bolet břicho ale po chvilce je to v pohodě. Jinak druhá bolest je ta, když se přejim a pak je mi špatně snad dvě hodiny.Ale to právě neni tak, že je mi pokaždym přejezení špatně, fakt jen někdy. Naposled to bylo předevčírem a jinak snad před týdnem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
20.1.14 12:57

@MartinaIrena No, ten helicobacter to taky může být. Může to být nějaký chronický zánět, kde by byly spíš lepší atb. Ale bez gastroskopie těžko určit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama