Bolest břicha u 4letého kluka

Anonymní
21.5.16 12:16

Bolest břicha u 4letého kluka

Pěkné poledne,
poslední měsíc si syn opakovaně stžuje na bolest břicha kolem pupíku. Začátek problémů byl v době, kdy ve školce řídila střevní chřipka, tak jsme to přisuzovali tomu.
Celou dobu neměl ani průjem a ani zácpu. Není unavený, malátný, jí i pije pořád stejně dobře. Bříško ho bolí někdy denně, někdy si nestěžuje třeba 3 dny. Mám pocit, že když se nezeptám, tak si sám ani nevzpomene. Bolení se neváže k jídlu ani denní době. Většinou tvrdí, že ho bolí jen chvíli a za chvíli dobré.
Poslední rok si na bolesti něčeho stěžuje opakovaně - nohy, zuby… Nikdy se z toho nic nevyvrbilo. Má sourozence, který je často nemocný a léčí se astmatem a pořád se něco kolem něj řeší a skáče, tak nás napadlo i strhávání pozornosti na svou osobu.
Sama si pamatuju z období 1. třídy, že mě bolelo břicho snad celý rok v kuse, pak přestalo a měla jsem 1-2× do měsíce návaly nevolnosti a to přešlo až vyndáním slepáka za další 4 roky.
No a pak mě napadá, jestli to nemůže být ze stravování ve školce. Nejsem žádný cvok přes zdravou výživu, ale přece jen doma nejíme tolik pečivo a co chodí od února do školky, tak má někdy pečivo klidně 3-4× denně. Proto mě napadlo, jestli mu nevadí lepek. Lehce se mu i rozjel AE, který měl už 3 roky v klidové fázi, ale to může být i z jiných příčin.
K doktorce půjdeme až v týdnu, ale je problém, že ho bříško bolí nevypočitatelně a naše doktorka má přístup - teď ho nebolí? Tak to neřešte, není to akutní, to přejde, dejte probiotika.
Nemáte ještě nějaký nápad, jak vysledovat, co to je, nebo co by to mohlo být?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
21.5.16 12:29

Tak změňte doktora, když to ta vaše nechce řešit. My tu nepomůžeme, to chce komplexní vyšetření a nakonec se může ukázat, že je to psychického původu. :nevim:

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
21.5.16 12:34

@monrom měnit nemůžu. Nemám auto, řidičák a další dětské je 20 km daleko.
Ale pokud si nadiktuju, co bych chtěla a na co mám podezření, tak mě všude bez diskuze pošle.

• Nahlásit
  • Citovat
1
26.5.16 09:11

bolení bříška

Dobrý den, řeším podobný a možná i stejný problém jako Vy. Dcerka, tři roky, co začala chodit do školky si stěžuje na bolesti bříška. A stejně jako u vašeho malého je to nevypočitalné. Naše paní doktorka nám předepsala prášek na parazity. Dost mě to vyděsilo, ale prý je to normální. Je to týden. Bolení bříška se vrací, máme vydržet ještě chvilku… deset dní.(Zkušenost jiné maminky). Tak čekám. A v pondělí mažeme zpátky k paní doktorce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama