Bolest bříška a problém se stolicí - miminko

44
10.3.21 21:59

Bolest bříška a problém se stolicí - miminko

Ahoj, jdu si pro radu.
Přijde mi, že naše 6 týdenní miminko (chlapeček) už 3. den trápí bříško. Začalo to tím že celý den nekakal a měl prdíky, pak se prdíky začaly pomalu uvolňovat a v plence měl v noci ohromnou nálož, po cca 24h ale jen malý bobeček a po dalších 24h opět jen malý bobeček. Sice tedy kaká ale přijde mi že s tím má problém. Protože kolikrát tlačí a jak mu to nejde tak se rozpláče a pláče pořád.
Nevíte jak bych mu mohla pomoci? Nechci hned přistupovat k rektální rource. :(

Edit: už od doby co ho bolí bříško, tak masírujeme mastičkou jménem pupík, dáváme kolínka k bříšku, jako když jede na kole a každý den nahříváme bříško ve vaničce :( a pást koníky taky dáváme

Příspěvek upraven 10.03.21 v 22:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7382
10.3.21 22:12

@Anetcze proc ne? Pokud by mu mela pomoct. Jinak zkus nahrivat (ve vode, polstarkama k tomu urcenyma), masirovat (jsou i ruzne masticky), kolinka k brisku, nosit na tygrika, v klubicku,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
10.3.21 22:16
@Kukacka123 píše:
@Anetcze proc ne? Pokud by mu mela pomoct. Jinak zkus nahrivat (ve vode, polstarkama k tomu urcenyma), masirovat (jsou i ruzne masticky), kolinka k brisku, nosit na tygrika, v klubicku,…

Nevím jestli mi RR pomůže a přijde mi to jako nešetrná varianta… nevím no, přece jen on kaká, ale málo a s potíží, není náhodou RR určená na to když nekaká? :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7382
10.3.21 22:18
@Anetcze píše:
Nevím jestli mi RR pomůže a přijde mi to jako nešetrná varianta… nevím no, přece jen on kaká, ale málo a s potíží, není náhodou RR určená na to když nekaká? :,(

Neni nesetrna, kdyz ji pouzijes setrne, neboj :) pomaha jak s prdiky, tak s kakanim. Pokud se krouti a place…sama pises, ze tlaci a nejde mu to, pak place, tak asi problem ma :nevim:

Kapicky na prdiky davas? Dobre ohlasy jsou na BabyCalm (prirodni), ale chce to pripadne vyzkouset. Dobre je zavest treba i probiotika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4218
10.3.21 22:28

Nepoužívala jsem teda rourku, ale teploměr a syn se vždycky krasne vyprázdnil a bylo po problémech. Ve 3M koliky odeznely i s bolestmi s vším možným a kadi a prdi úplně normálně. Nijak se to na něm nepodepsalo… lepší než nechat kroutit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
10.3.21 22:32
@Kukacka123 píše:
Neni nesetrna, kdyz ji pouzijes setrne, neboj :) pomaha jak s prdiky, tak s kakanim. Pokud se krouti a place…sama pises, ze tlaci a nejde mu to, pak place, tak asi problem ma :nevim:Kapicky na prdiky davas? Dobre ohlasy jsou na BabyCalm (prirodni), ale chce to pripadne vyzkouset. Dobre je zavest treba i probiotika.

No zkusím to teda :( můžu dneska v noci až se vzbudí, nebo raději přes den?
Dáváme espumisan a teď jsme nasadili Biogaiu. On jako moc ty problémy nemá, ale občas má takové období kdy chudinka na to trpí :,( (kojený není, má UM)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7382
11.3.21 06:35
@Anetcze píše:
Dáváme espumisan a teď jsme nasadili Biogaiu. On jako moc ty problémy nemá, ale občas má takové období kdy chudinka na to trpí :,( (kojený není, má UM)

Kdykoli to bude potreba a bude plakat bolesti, ze se nemuze vykakat. Problemy ma pokazde, kdyz se tak krouti a place, bohuzel. Nektere deti na to trpi. Rika se, ze kluci vic, ale kdo vi :nevim:

Jake ma UM? Mozna mu nevyhovuje to…ale nemen to hned, uvidis, co zabere. Delaji tusim i nejakej antikolikove pripadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63071
11.3.21 06:58

@Anetcze je kojeny? Pokud ano, vyluc se stravy vše, co by tohle mohlo způsobit vč mléka. Jinak je to normální. Do 6 měsíců to odezní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7382
11.3.21 07:01
@martina.se píše:
@Anetcze je kojeny? Pokud ano, vyluc se stravy vše, co by tohle mohlo způsobit vč mléka. Jinak je to normální. Do 6 měsíců to odezní

Psala, ze kojeny neni, ze je na UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63071
11.3.21 07:02
@Kukacka123 píše:
Psala, ze kojeny neni, ze je na UM.

Už na to koukám. Tak změna um

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63071
11.3.21 07:03

@Anetcze mmchdm, co máš proti rource? Nejlepší věc na světě. Dítko spokojené, díky bohu za tento vynález.. Nezačala jsi dávat vigantol?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
11.3.21 08:09
@Anetcze píše:
Dáváme espumisan a teď jsme nasadili Biogaiu. On jako moc ty problémy nemá, ale občas má takové období kdy chudinka na to trpí :,( (kojený není, má UM)

Měli jsme stejný problém a pomohlo nám vysazení Espumisanu, i doktorka říkala, že nějaké děti po něm mají ještě větší problémy s vyprazdňováním. Tak buď zkus vyměnit za něco jiného nebo úplně vysadit a dávat jen Bio Gaiu. My jsme udělali druhou variantu a prdíme a kakáme o sto šest :mrgreen:
EDIT: Rource jsme se chtěli taky vyhnout, ale dokonce nám jí doporučila i doktorka. Když jí používáš šetrně a ne pořád, tak je to v pohodě. Našemu se potom tak ulevilo, že spal poprvé celou noc. :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat