Bolest bříška, nalité prsa , odsávání

Anonymní
18.3.20 13:49

Bolest bříška, nalité prsa , odsávání

Ahoj holky jdu si pro radu. :mavam:
Dva dny zpátky to začalo tím ze malému nešlo usnout od 4 hodin. Pořád hledal prso. Co chvíli jsem kojila. Malý furt tlačil. Pomohli jsme teploměrem se vykakat, tlačily nožičky, mazali pupíkem, nechali volně, bez pleny. Nahrivali bříško. Nic nepomohlo. Dali jsme espumisan kapky, nakojila jsem a malý usl v osm večer.
S malým spím v posteli, ikdyž jsem nechtěla, ale je to nejlehčí vytáhnu jen prso a spím. Bohužel mým problémem je to že prsa mam nehorázně přeplněná uz do dvou hodin od toho co dokojim. Takže malý většinou je celý od mlika. Já mám provalené tři pleny za noc, já jsem celá mokrá. Malý hltá. Někdy se špatně přisaje. Doktor řekl že nemám odsávat před kojením skrz přední mléko. Sestřička řekla, že mám odsát, jinak potom je plný vzduchu a ne jidla. A proto se šponuje, budí, bolí ho bříško. Prosím můžete mi poradit co s tím? Jsem zoufalá. Dneska je mému synovi 12 dní.
Věřím že bolesti bříška mého syna, je problém právě v kojení. :,( :,(
A vubec nevím jak to vyřešit. Když je všechno všude mokré, prsa doslova stříkají mléko ven.. já jsem potom nervózní, malej hladový a celou noc se mi kroutí, brečí.
Můžu vás poprosit o radu. Co mám dělat? Jak a kdy mam odsát? Jak mám pomoct synovi aby se dobře najedl, odrihl a krásné zase spal?
Nejím nic co by ho mohlo nadymat.
Dávala jsem i trošku fenykl. Čaje.. ale to asi moc nepomohlo. Teď jsem si ten caj udělala i já. Že ho zkusím pít denně ať aspoň se to dostane do toho mleka. Moc vás prosím o radu. Cítím se kvůli tomu hrozně.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2432
18.3.20 14:00

Sobě zkus i kminovy čaj. Před kojenim trochu odsat. Neboj za pár dní se ti množství mlika upraví a bude to dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.20 14:00

Necit se hrozne a bud trpeliva, laktace se po par tydnech ustali a prsa se budou nalevat mene. Bud rada ze mas dost mleka, co by za to mnohe matky daly :) pouzivej ve spanku kojici podprsenku s vlozkami ktere budou nasavat kapajici mleko z druheho prsu. A zkus experimentovat s polohami, mozna poloha vleze neni idealni v tvem pripade. Neodsavej vubec, odsavackou stimulujes produkci a tim padem se tvori mleka vice, nez prcek potrebuje. S tim odsanim pred kojenim to muze byt fajn pokud ma dite problem s prisatim (aby prsa nebyla prilis tvrda), ale o tom prednim mleku je to nesmysl - myslis ze priroda to vymyslela tak nedokonale, ze predni mleko by zpusobovalo detem boleni? :think: navic predni a zadni mleko je mytus. Pozvi si domu laktacni poradkyni, pomuze upravit prisati aby pri piti nespolykal prilis vzduchu a uvidis se za par tydnu bude lepe :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama