Bolest bříška, uzlinky v bříšku 3letého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lumi1
Povídálka 27 příspěvků 22.01.14 21:09
Bolest bříška, uzlinky v bříšku

Syn má 3 roky a už víc jak týden ho bolí bříško, přes den moc ne, většinou to začne navečer pobolívat a v noci se pak pořád budí a strašně brečí, jak ho bolí bříško. Minulý týden jsme byli na pohotovosti, tam řekli, že to budou nejspíš zaražený prdy, za dva dny jsem byla u dětské, že bříško pořád bolí, ale ta mi řekla taky, že nejspíš prdy nebo že se mu třeba nechce do školky. Dáváme espumisan a ještě nějaký homeopatika, nějaký heřmánkový na bříško, ale nic nepomáhá. Dneska jsme byli konečně na ultrazvuku bříška a tam zjistili že tam má nějaký uzlinky. Tak jdem zítra k dr ještě na krev. Nemáte s tím někdo zkušenosti, jestli můžou uzlinky v bříško způsobovat takový bolesti a co stím? Dr mi řekla, že stejně určitě nic nezjistí, ona si myslí, že má spíš nějakou neurozu ze školky, ale to si myslím že je blbost, ve školce nemá problémy, říkal, že už se do školky i těší. Jsem zoufalá, nevím už jak bych mu mohla pomoct, týden už jsme se pořádně nevyspali :,(

Reakce:
Knobloska
Kecalka 239 příspěvků 22.01.14 21:18
@lumi1 píše:
Syn má 3 roky a už víc jak týden ho bolí bříško, přes den moc ne, většinou to začne navečer pobolívat a v noci se pak pořád budí a strašně brečí, jak ho bolí bříško. Minulý týden jsme byli na pohotovosti, tam řekli, že to budou nejspíš zaražený prdy, za dva dny jsem byla u dětské, že bříško pořád bolí, ale ta mi řekla taky, že nejspíš prdy nebo že se mu třeba nechce do školky. Dáváme espumisan a ještě nějaký homeopatika, nějaký heřmánkový na bříško, ale nic nepomáhá. Dneska jsme byli konečně na ultrazvuku bříška a tam zjistili že tam má nějaký uzlinky. Tak jdem zítra k dr ještě na krev. Nemáte s tím někdo zkušenosti, jestli můžou uzlinky v bříško způsobovat takový bolesti a co stím? Dr mi řekla, že stejně určitě nic nezjistí, ona si myslí, že má spíš nějakou neurozu ze školky, ale to si myslím že je blbost, ve školce nemá problémy, říkal, že už se do školky i těší. Jsem zoufalá, nevím už jak bych mu mohla pomoct, týden už jsme se pořádně nevyspali :,(

Moje 5 letá dcera si v listopadu také stěžovala na bolest břicha, ale měla i teplotu. Trvalo to 2 dny, pak jsem s ní jela na pohotovost, byla neděle. V nemocnici měli podezření na slepák, i když pohmatově žádnou výraznou bolest necítila. Taky jsme absolvovaly sono s tím, že má v bříšku nějaké uzlinky a má je zvětšené. Protože měla ty teploty, tak si jí tam nechali, jinak by nás poslali domů. Ptala jsem se té dr na soně a prý tak reagují i na virozu, prostě se jim zvětší uzliny a bolí je to. I sestry na oddělení se tvářily, že je to běžné, i když já jsem o tom nikdy neslyšela. Malá neměla průjem ani nezvracela, tak bůhví, co to bylo, ale přešlo to asi za dalěí 2 dny, takže celkem 4 dny. Ani jsem nevěděla, že v břiše nějaké takové uzlinky jsou, znám jen mízní uzliny v rříslech :oops:. Bude to dobré, uvidíte.

lumi1
Povídálka 27 příspěvků 22.01.14 21:32

Malej právě nemá ani teplotu, žádný jiný potíže, jen to bříško. Ale v noci se budí pořád a strašně brečí a kroutí se, jako by měl křeče. Tohle trvá už od minulýho pondělí, každý den, jen jedna noc byla v klidu. Dr mi řekla, že mu mám dát Nurofen, ale nechci ho každý den cpát lékama na bolest. A vaší malou to bříško bolelo pořád nebo taky hlavně v noci?

Knobloska
Kecalka 239 příspěvků 22.01.14 21:35

Hlavně večer a v noci. Přes den to bylo lepší, ale nic nejedla.

vertigo
Závislačka 3267 příspěvků 22.01.14 21:40

@lumi1 Uzlinky v bříšku být můžou třeba i k angíně - moje dcera mívala bolesti bříška u každé rýmy…

nozu
Extra třída :D 12791 příspěvků 22.01.14 21:51

Něco podobného jsme měli s dcerou v cca 5 letech. měla záchvaty silné bolesti v hodinových intervalech. na sonu jí také zjistili zvětšené uzlinky. doktorka říkala, že to je reakce na virozu v těle a je pravda, že v tu dobu byla dcera lehce nastydlá.
Vyzkoušej studené a nebo teplé obklady - každý zareaguje na něco jiného. dceři nakonec víc vyhovovaly ty studené (zabalila jsem do utěrky sáček mražené zeleniny). a když teplé, tak jsem dávala nahřátý sáček s třešňovými peckami, který jsem měla ještě z dob kolik mladšího syna. pokud ho to hodně bolí, tak mu klidně nurofen dej. radši chemii, než ho nechat trápit bolestí. u dcery to přešlo cca za dva dny. ať je brzo líp!

Váš příspěvek
Reklama