Bolest čelisti měsíc po vrtání hlubokého kazu

544
8.12.19 20:12

Bolest čelisti měsíc po vrtání hlubokého kazu

Dobrý den,
má někdo vlastní zkušenost? 30.10. mi byl vrtán hluboký kaz, dole, na 5. Dva týdny jsem měla klid a pak mě začaly bolet zuby v dolní čelisti (od 4 po 7, osmičky nemám). Nejdříve to byla jemná bolest, ken večer, ale pak se to stupňovalo. Je tomu dva týdny, co to bolí. V pátek jsem volala zubaři, prý to může být podrážděný nerv, že se to stává u hlubokých kazů a může trvat i několik týdnů, než si zub zvykne. Kdyby byl otok, tak na pohotovost, jinak ve středu, kdyby se to zhoršovalo, tak na kontrolu a zub otevřou, umrtví a vyčistí kanálky.
O víkendu se bolest zhoršila, nezabírá ani tableta od bolesti, bolest trvá v podstatě 24 hod/denně, tepavá bolest to není. Na teplé to reaguje ještě větší bolestí, otok zatím žádný.
Je ale zajímavé, že mě bolí dolní i horní dásně, někdy na střídačku, vystřeluje to občas až k uchu. Nedokážu určit, který zub to způsobuje. Chvílemi mě bolí zuby všechny najednou 4-7, někdy jen jednotlivě a někdy jen dásně vzadu tak, že mám občas pocit, že mi rostou 8, ani nevím, jestli je vůbec mám založené a asi těžko by reagovali na teplé. :D
Snažím se to zklidnit studeným obkladem, zubní pastou a ústní vodou s hřebíčkem, rozkousaným hřebíčkem, a tea tree, který zatím pomáhá asi nejvíc ve „spolupráci“ s obklady.
Má někdo zkušenost s podobnou situací, kdy se vážně jednalo jen o podrážděný nerv a ne o zánět nervu?
Jak dlouho vás takto podrážděný nerv bolel?
Bolest se stupňovala nebo byla spise stále stejná?
Děkuji za vaše zkušenosti a případné rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1456
8.12.19 20:40

Presne toto jsem mela cca pred 14 dnemi, nevedela jsem jaky zub me boly, prislo mi ze cela leva strana, bolest ucha a natekle leve uzlin, na horky, ledovy silena bolest, jinak se to dalo prezit kdyz jsem byla v pohybu v klidu to byl horor, na noc sem si musela dat panaka, zubar me nastesti vzal hned, a zanet nervu jako prase, dve hodiny mi delala kanalky a umrtveni, pak jsem jeste tri dny citila jakoze tlak ale ted uz je to ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.12.19 20:45

Pokud na to nic nepomáhá a budí Vás to v noci, bude muset nerv pryč

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
544
8.12.19 20:52

Ze zacatku pomahala slivovice, pak uz ne,. Tak jsem vzala v patek vecer a vcera dopo paralen, nepomohlo. A dnes jsem si jej vzala vecer a trosku to zklidnil. Chvilemi to ted odezni uplne a chvilemi se to ozve, ale snesitelnou bolesti.
Mne prave studene dela dobre.
A zubar pozna z rentgenu, zda se jedna o zanet nervu? A jeste bych rekla, ze v klidu je to o malilinko snesitelnejsi nez v pohybu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1456
8.12.19 21:01

@Popelka12 ano udela snimek tvare, tak uvidi ktery zub je zasazeny a kde jsou kanalky zanesene

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
544
8.12.19 21:12

@Peggy54 děkuji ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
544
10.12.19 12:25

Píši, jak to nakonec dopadlo. V pondělí se bolest dala vydržet i bez léků, myslela jsem, že se to zklidňuje a jedná se jen o ten podrážděný nerv, ale v noci jsem už nespala, bolest mě probudila, nezabraly ani léky na utišení bolesti, ani tea tree oil.
Zub (dolní 5, který byl 30.10. kvůli kazu zaplombován) měl znovu hluboký kaz, společně s rozsáhlým zánětem, zub byl prohnilý, takže došlo k jeho vytržení. Při trhání došlo k nějakým komplikacím (např. ulomení části zubu aj.), ale to už není podstatné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama