Bolest dásně po pálení

493
18.5.16 07:42

Bolest dásně po pálení

Potřebuji poradit, minulý týden v pátek mi vrtali spodní šestku, byla již dříve na půl ulomená a zadělaná stříbrnou plombou, ta mi praskla, dle RTG, pod tím žádný kaz. Zubař vymodeloval krásnou bílou stoličku. Do večera OK, potom o víkendu to bolelo dala jsem si brufen tak se to dalo, ale ty dásně byly kolem zubu takové bílé.
V pondělí jsem naklusala k zubaři, že mě to bolí, sestra v čekárně mě hned zmrazila, že jsem měla pálenou dáseň, tak to prostě bolet bude - pořád tam nemůžu vůbec jíst. Že mám počkat do čtvrtka jestli se to nezlepší. No myslím, že je to lepší, ale pořád to bolí - spát můžu, není to extrém, jíst tam samozřejmě nemůžu. Vyplachuji 2× denně corsodilem + kloktám šalvěj. Co myslíte je to ještě v poho nebo je nějaký problém. Nemám s tím zkušenost, trhali mi třeba osmičku a do 3 dnů OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3221
20.5.16 09:17
@aledud píše:
Potřebuji poradit, minulý týden v pátek mi vrtali spodní šestku, byla již dříve na půl ulomená a zadělaná stříbrnou plombou, ta mi praskla, dle RTG, pod tím žádný kaz. Zubař vymodeloval krásnou bílou stoličku. Do večera OK, potom o víkendu to bolelo dala jsem si brufen tak se to dalo, ale ty dásně byly kolem zubu takové bílé.
V pondělí jsem naklusala k zubaři, že mě to bolí, sestra v čekárně mě hned zmrazila, že jsem měla pálenou dáseň, tak to prostě bolet bude - pořád tam nemůžu vůbec jíst. Že mám počkat do čtvrtka jestli se to nezlepší. No myslím, že je to lepší, ale pořád to bolí - spát můžu, není to extrém, jíst tam samozřejmě nemůžu. Vyplachuji 2× denně corsodilem + kloktám šalvěj. Co myslíte je to ještě v poho nebo je nějaký problém. Nemám s tím zkušenost, trhali mi třeba osmičku a do 3 dnů OK.

Měla jsem to taky, kolem bílé, bylo to bolestivé, bolest mě přešla až 4 den.
Jak jsi na tom?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
20.5.16 09:42

Tak já už to mám dnes 8 den, rozhodně je to lepší, ale nejím na té straně, kloktám pořád šalvěj a corsodil. Dnes jdu koupít ještě herbadent a uvidím, no počkám ještě víkend a pokud nebude líp, zajdu k zubaři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3221
20.5.16 11:23

@aledud Takže nic moc teda.To už by mi taky bylo divné tak dlouho že to není zahojené. Ať je to co nejdřív vpořádku :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
20.5.16 12:00

No asi to bude na antibiotika, teď mi dala v lékárně corsodyl gel, že je silnější, tak uvidím sobot, neděle a pokud to nebude dobré v pondělí šupajdím k zubaři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3221
20.5.16 12:04

@aledud No nevím jestli čekat do pondělka, aby to nebylo jen horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
20.5.16 12:08

Zubař tam právě dnes není, tak budu muset vydržet. Ono to není bolest k nevydržení, nedávám si ani prášky, spíš nepříjemné jako afty na dotek či jídlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3221
20.5.16 12:19

@aledud No něco s tím ale asi bude, je to přeci už dlouho.Tak se uvidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
21.5.16 12:39

Tak jsem navštívila zubní pohotovost, velice milá mladá zubařka - pozkoušela citlivost na studené na poklep - nic šíleného se nedělo a pak se ptala, kolik jsem měla umrtvovacích injekcí při vrtání, říkám, že asi 8 vpichů pistolí, tak říkala, že je to nejspíš z toho, že někdy se ty dásně z toho dlouho vzpamatovávají a navíc mi po tom pálení odumírají částečky, tak to vyčistila - nic nebolelo a prostříkla desinfekcí. Mám vyplachovat heřmánkem a šalvějí, hlavně nedráždit ani corsodylem ani jinou ústní vodou popř. namazat mundy… (to si přesně nepamatuji, je to na afty. A rada na závěr, vydržet!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3221
21.5.16 14:32

@aledud Tak hlavně že to máš ošetřeno a snad se to konečně brzo zahojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3221
24.5.16 08:43

@aledud Jak to vypadá? Už dobrý?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
24.5.16 08:59

Je to teda mnohem lepší, ale pořád jsou ty dásně ještě nezhojené, ale ten mundisal je super, pěkně to umrtví. Zítra chci ještě zajít za svým zubařem, potřebuji ten zub trošku zbrousit(trošku mi překáží u jazyku), tak uvidím co on na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama