Bolest dásní po zubní hygieně

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
220
28.10.21 16:53

Bolest dásní po zubní hygieně

Dobrý den, ahoj všem!

Prosím, zachraňte mé duševní zdraví…
V pondělí jsem byla úplně poprvé na dentální hygieně, protože jsem si, hvězda, vymyslela, že si nechám vybělit zuby.
Zákrok jako takový byl úplně v pohodě, pár nepříjemných momentů, nic hrozného. Úžasná paní doktorka mi dala instrukce, že 3 dny budou dásně citlivé, budou krvácet a hodně bolet. A to jako hodně, že jí budí nenávidět a proklínat. Ale přesto musím i přes bolest vydržet a čistit, že za 3 dny se to uklidní…
No takže je to dneska 3 dny a slovy mého pubertálního synka WTF, TPČ, OMG!!! 8o vždyť já mám chuť si bolestí rozbít hlavu o zeď!!! Každý dotyk kartáčku o dásně je jako bych si je silou drhla šmirglpapírem!!! No jako těžce chcípám. Na kontrolu jdu v pondělí, jestli do tý doby nepojdu hlady.
Otázka zní, opravdu to za 3 dny přejde? Protože to by bylo už zítra a to se mi teda nezdá… Máte někdo zkušenosti? Přejde to vůbec někdy? :roll: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2723
28.10.21 17:09

Byla jsem na dentální hygieně několikrát a nikdy me po tom dásně nebolely dyl jak do večera toho dne. Ani hygienistka mě na nic neupozornovala. Zkus jí zítra zavolat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3730
28.10.21 17:18

@yvonečka tak já tě nepotěším. Mě to bolelo týden :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
28.10.21 17:24

@kavenka a taky tak jako intenzivně hodně??? Nejsem žádný ořezávátko, dokonce mám pocit, že „mám ráda bolest“, ale tohle je očistec… 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3730
28.10.21 17:30

@yvonečka fakt intenzivně 3 dny. Bála jsem se i jíst :roll: a další 4 dny mě to bolelo pořád dost, ale už se to dalo vydržet ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
28.10.21 17:35

@kavenka ano, tak přesně takhle to říkala doktorka. :* tak uvidím zítra, snad se to opravdu zlepší na nějakou tu přijatelnou bolest. Momentálně mě bolí i heřmánkový čaj, o jídle nemůže být vůbec řeč. :zed: děkuji za tvůj čas. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3730
28.10.21 17:41

@yvonečka držím palce ať je to co nejdříve ok :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1566
28.10.21 18:06

TVL OMG TPČ jsem měla po první zubní hygieně tak tři dny, pak se to pomalu lepšilo, bolest přešla tak po týdnu. Měla jsem vrstvu zubního kamene a fakt hodně různýho bordelu, tak to trvalo dlouho, než se všechno uklidnilo. Co chodím pravidelně ob půl roku, tak jsou dásně citlivé max do večera, někdy úplně bez bolesti ale první hygiena byla fakt hrozná :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2517
28.10.21 18:28

Jestli to dobre chapu, tak zakladatelka nemela klasickou hygienu, ale beleni zubu. I kdyz u toho jsem myslela, ze to je na vic navstev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
28.10.21 18:31

@Yorkmut nene, omlouvám se, možná jsem se špatně vyjádřila, toto byla jen příprava na bělení zubů, v podstatě prý klasická hygiena… V pondělí by mi teprve měli brát otisky kvůli bělení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
28.10.21 18:33

@Pruhovaný_mýval takže je to asi normální… Jakože pravda je, že zuby už teď vypadají moc hezky, ale ta bolest!!! No vydržím a budu chodit pravidelně. Děkuji za odpověď, moc mě potěšilo, že se to někdy opravdu začne pomalu lepšit. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27547
28.10.21 18:43

Hygiena nic není, mě teď dva týdny dělají hloubkové čištění zubů proti paradentóze :mrgreen: každý týden mi umrtvili půlku huby a čištění pěkně až ke kořenům 8o
Předtím jsme měla dvě zubní hygieny za sebou a to bylo úplně v pohodě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6509
28.10.21 19:24

Nemela jsem po prvni dentalni hygiene vubec zadne problemy, ale cistila mi „jen“ zubni kamen, problemy s dasnemi jsem nikdy nemela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5988
28.10.21 20:46

Chápu tvou bolest. Mě ofoukla tvář od větru a bolí mě dásně nahoře i dole na levé straně. A právě to mohu přirovnat ke stavu po hygieně. Přitom mám zuby krásné a zdravé. Paní to tehdy vzala brutálně do hloubky.
Tak teď mám z toho ofouknutí bolest ještě o něco horší. Dokonce bylo podezření na zánet trojklaneho nervu. Dostala jsem včera u doktora lék, co má v sobě Tramal.
Páč se to nedalo vydržet. A to nejsem hajsna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat