Bolest druhých zubů u dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Cipisek79
Ukecaná baba ;) 2391 příspěvků 01.02.18 21:21
Bolest druhých zubů u dětí

Ahoj, zajímalo by mě, jestli máte někdo zkušenost s bolestí prořezávajícího se druhého zubu u dětí. Malá trpí jako blázen už několik dní. Jde o dvojku vpravo dole, zub je prořezaný, ale ne úplně a dělá jí neplechu. Prý ji bolí dáseň, pravé ucho a půlka hlavy. Co s tím kromě Nurofenu od bolesti? Taky ji tím nechci rvát furt. :think:
Zajímavé je, že mléčné zuby se u ní prořezaly zcela bez bolesti. Tak jsem překvapená, že to teď zlobí.
Nevím, jestli jít k zubařce, ale zase si říkám, co ona tam s ní.
Poradíte někdo? Díky moc. :kytka:

Reakce:
Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 01.02.18 21:27

Šla bych k zubaři, ono to nemusí být jen prořezávání, může tam být nějaký jiný problém, třeba cysta u kořene či něco takového.

Cipisek79
Ukecaná baba ;) 2391 příspěvků 01.02.18 21:44

Jejda, nestraš. Zase si říkám, že kdyby tam byl problém, tak to má nateklé, ale otok tam není. Uvidím ráno. :think:

Tunrida
Hvězda diskuse 48034 příspěvků 01.02.18 22:04

Nevím, jak moc může být dvojka srovnatelná s osmičkou, ale mně se už léta prořezává moudrák a vždycky, když se hýbe, tak mě přesně bolí ucho, hlava, v krku, zvětší se mi uzliny na krku, dáseň podrážděná. No hroznej stav prostě. :roll:

Cipisek79
Ukecaná baba ;) 2391 příspěvků 01.02.18 22:10
@Tunrida píše:
Nevím, jak moc může být dvojka srovnatelná s osmičkou, ale mně se už léta prořezává moudrák a vždycky, když se hýbe, tak mě přesně bolí ucho, hlava, v krku, zvětší se mi uzliny na krku, dáseň podrážděná. No hroznej stav prostě. :roll:

A co s tím děláš? Vezmeš paták nebo musíš k zubaři?

Saffiraa
Závislačka 3812 příspěvků 11 inzerátů 01.02.18 22:11

Ahoj, syn teď také trpí. Prořezává se mu šestka dole a budí se i v noci. Když dostane Paralen, je to lepší. Nebo mu to chladím. Zuby jsou pohroma huby. :roll: Možná by stálo za to vyzkoušet Calgel, ten jsem teď používala u dcery na první zoubky. :mavam:

princezna pampeliška
Nováček 3 příspěvky 01.02.18 22:15

No, jestli si ztěžuje i na bolest ucha a hlavy, šla bych s ní rozhodně k zubaři. Může mít opravdu u kořene absces.Ono to někdy ani nemusí být nateklé..

Cipisek79
Ukecaná baba ;) 2391 příspěvků 01.02.18 22:16
@Saffiraa píše:
Ahoj, syn teď také trpí. Prořezává se mu šestka dole a budí se i v noci. Když dostane Paralen, je to lepší. Nebo mu to chladím. Zuby jsou pohroma huby. :roll: Možná by stálo za to vyzkoušet Calgel, ten jsem teď používala u dcery na první zoubky. :mavam:

Calgel jsme měli na první zuby, ale mazala jsem to jen preventivně a žádný problém. Naprosto bezbolestná záležitost. Zkusím ho teď, třeba zabere.

Tunrida
Hvězda diskuse 48034 příspěvků 01.02.18 22:16
@Cipisek79 píše:
A co s tím děláš? Vezmeš paták nebo musíš k zubaři?

Když je hodně blbě, tak si vezmu prášek prostě. Jinak to nějak přetrpím, pokud vyloženě něco nemusím. Ale k zubaři s tím budu muset, zřejmě si moudráček rozmyslel směr :roll: Ale to bys asi poznala. Asi už je to na dásni vidět, ne?

Cipisek79
Ukecaná baba ;) 2391 příspěvků 01.02.18 22:24
@Tunrida píše:
Když je hodně blbě, tak si vezmu prášek prostě. Jinak to nějak přetrpím, pokud vyloženě něco nemusím. Ale k zubaři s tím budu muset, zřejmě si moudráček rozmyslel směr :roll: Ale to bys asi poznala. Asi už je to na dásni vidět, ne?

Dáseň vypadá klidná, zub je téměř prořezaný, je ho kus vidět. Malá říká, že ji bolí dáseň zepředu toho zubu. A pak tvář, ucho a hlava. :(

Nairol
Echt Kelišová 8825 příspěvků 01.02.18 22:24
@Tunrida píše:
Nevím, jak moc může být dvojka srovnatelná s osmičkou, ale mně se už léta prořezává moudrák a vždycky, když se hýbe, tak mě přesně bolí ucho, hlava, v krku, zvětší se mi uzliny na krku, dáseň podrážděná. No hroznej stav prostě. :roll:

Mám to úplně stejně. Fakt blbej stav. Naposledy celý minulý týden, přešlo tak nějak až včera. :roll: Už jsem si chtěla jít koupit ten miminčí gel.

U dítěte bych s ním začala. Pokud se to během víkendu nezlepší, určitě bych šla v pondělí k zubaři.
Je divný, že je to dvojka, ta by se měla proříznout sama jako nic. :think:

Tunrida
Hvězda diskuse 48034 příspěvků 01.02.18 22:28
@Cipisek79 píše:
Dáseň vypadá klidná, zub je téměř prořezaný, je ho kus vidět. Malá říká, že ji bolí dáseň zepředu toho zubu. A pak tvář, ucho a hlava. :(

A nemá tam kolem moc natěsno ostatní zuby, že by mu něco bránilo? :think: Tak zítra k zubařce zavolej.

Cipisek79
Ukecaná baba ;) 2391 příspěvků 01.02.18 22:37
@Nairol píše:
Mám to úplně stejně. Fakt blbej stav. Naposledy celý minulý týden, přešlo tak nějak až včera. :roll: Už jsem si chtěla jít koupit ten miminčí gel.U dítěte bych s ním začala. Pokud se to během víkendu nezlepší, určitě bych šla v pondělí k zubaři.
Je divný, že je to dvojka, ta by se měla proříznout sama jako nic. :think:

Právě :think:

Cipisek79
Ukecaná baba ;) 2391 příspěvků 01.02.18 22:38
@Tunrida píše:
A nemá tam kolem moc natěsno ostatní zuby, že by mu něco bránilo? :think: Tak zítra k zubařce zavolej.

Zubu nic nebrání, jiný zub mu nepřekáží.
Uvidím podle toho, jaký bude ráno stav. Kdyžtak bychom tam rovnou zašly.

bublinek
Kelišová 5178 příspěvků 02.02.18 07:00

Prořezávání by mělo být bez problémů. Naši starší se prořezala stálá 6 a „podebrala“ 5. Ta se rozlomila. Dr. říkal, že to ještě neviděl. Tak je asi možné vše.
Ale píšeš, že dítko trpí už pár dnů, asi bych už dávno volala k zubaři.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >