Bolest hlavy a brnění v těhotenství

4270
25.7.08 20:48

Bolest hlavy a brnění v těhotenství

Zdravím všechny,
jsem no už pár týdnů před porodem a poslední tři týdny mě trápí silné bolesti hlavy - ale ne celé jen pravé půlky. Vždy se k tomu přidá i brnění rukou a nohou. Už jsem to konzultovala v poradně, bohužel malý je natočený napříč a zadkem tlačí do páteře a zřejmě tlačí na nervy. Prý až se přetočí to zmizí. Chci se zeptat, zda měl někdo tyto problémy a jestli to opravdu po přetočení zmizelo. A co vám pomáhalo. Já si musím bohužel vzít na bolest paralen - denně tak 1-2 :roll: . Zkouším i cvičit ale nějak nevím jak z toho. Asi vydržet, ale je to fakt síla. Díky za názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1309
25.7.08 22:44

Ahoj ,já sice netrpím bolestmi hlavy a brnění nohou a rukou,zato mě děsně bolí záda.Bolí tak ,že bych i vraždila a vždy se modlím aby to hned přešlo.Nepomáhá nic,ani ležet,sedět natož cvičit.Někdy jsem ráda že se někam doplazím a chvíli to nebolí.Začalo to nedávno a MUDr.říkal že mi tlačí na páteř.Neudělají s tím nic pokud miminku se bude dařit dobře,chce to vyčkat jestli se posune o kus dopředu.Bylo by na čase,nechci mít problémy jako máš teď ty-musí to být hodně nepříjemné.Tak držím palce,ať se pootočí dopředu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
28.7.08 10:01

Ja mam problemy s rukama - ze mi kazde leto prsty natekaly z horka, to beru jako normalni, ale ted je to tak, ze to dost boli, kdyz klouby ohnu, navic k tomu pribyly bolesti dlani. Na gynde to berou jako „otok“, ktery se zapise do prislusne kolonky v prukazce. Byla jsem na kontrole u internisty, ktery se specializuje na krevni obeh a srdce, tak jsem trosku doufala, ze mi poradi co s tim, ale ze do porodu s tim nic neudela, ze by leky ovlivnili mimco. Takze s podobnyma priznakama musime vydrzet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
8.8.08 14:17

Ahojky, hlava mě bolívá taky, ale není to tak strašné, víc mě straší levá noha, občas ji necítím, teda spíš horní část hlavně když stojím, setkaly jste se s tím někdo, čím to může být? Díky za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
363
8.8.08 14:25

Mě stejně jako HAKO bolí hrozně záda..trochu pomáhá úlevová poloha (na chvilku), roztažený nohy, v předklonu opřená (třeba o stůl), protahuju lehce záda, kroužím boky- pokud to nebolí… taky už mám kontrakce - poslíčky (nejsou pravidelný)..a paralen beru taky, v nouzi jsem vzala i ibalgin (ten mi pomáhá víc, ale mělo by se s ním před porodem šetřit-nejlépe vůbec, i ten paralen nouzově..ale ibalginovou mast prý můžu neomezeně- takže záda mažu..jsou i mastičky na hlavu(chladivý)..mě trochu pomáhají)..a hrozný otoky..a jak už tu bylo řečeno- JEDINÁ MOŽNOST(podle Dr.)- JAK SE TOHO ZBAVIT- JE PORODIT :roll: ..TAK UŽ ABY TO BYLO;O)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Andulinečka
15.9.10 11:11

Ahojky.Jsem u konce 29.tt.Zrovna včera mě začala odpoledne bolet tak strašně hlava i za očima,bylo to hrozný,ráno jsem se probudila a bolela stejně možná trošku méně.Tak jsem se šla projít a musím zaklepat :zed: je to lepší.Mám i vyšší tlak,který musím hlídat,pohybuje se kolem 130/80-85 a tak jsem se šla hned změřit a taky dobrý.Tak je to asi změnou počasí :cert: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama