Bolest hlavy, dutiny, kojeni kolik muzu prasku?

627
10.2.16 09:33

Bolest hlavy, dutiny, kojeni kolik muzu prasku?

Maminky, mam zrejme ucpane dutiny, umorna bolest hlavy, nosem nemuzu dychat vubec, tlaci se mi to i do usi :((

Ta hlava je nejhorsi, kolikrat si muzu vzit brufen, nebo co s tim? Mam 8 mesicni miminko, dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1087
10.2.16 09:54

Ja na tohle brala sinupret forte, uvolni dutiny a muzou ho i kojici

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24459
10.2.16 09:55

A co doktor? Jestli je to rozjetý zánět, tak to je na antibiotika…

Když si poklepeš nad obočí a na lícní kosti, bolí to? Když se předkloníš, je ten pocit tlaku větší? Horečka?

Jen na ucpaný nos se doporučuje nahřívat, inhalovat. Kotníky a zápěstí do co nejvíce horké vody.

Jenže když to uděláš se zánětem, tak teplo a vlhko ho jen podpoří.

Asi bych zkoušela babské rady a jestli se to nezlepší, šla k doktorovi.

Jo a určitě Sinupret z lékárny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3510
10.2.16 09:57

@Moniulik já na dutiny dostala v šestinedělí na ORL Bioparox a Sterimare s mědí. Na bolest paralen. Pomohlo to hodně rychle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
10.2.16 09:57

Paralen je lepší. Jinak do nosu mořskou vodu. A uvolnit dutiny - babské rady které zní divně ale naprosto úžasně to funguje (zkoušela jsem nedávno):

• napařit lotky - ponořit celé ruce až po lotky do lavoru s horkou vodou - a napařit než se uvolní nos.
  • lavorek s horkou vodou a ideálně s nějakýma bylinkama (heřmánek) nebo etricky olej (eukalyptus) naklonit se nad to, přes hlavu ručník a inhalovat + nohy dát do lavoru s horkou vodou.

vím že to zní jako pověra, ale fakt to zkus, na dutiny je to skvělý!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
627
10.2.16 10:03
@Pipet píše:
A co doktor? Jestli je to rozjetý zánět, tak to je na antibiotika…

Když si poklepeš nad obočí a na lícní kosti, bolí to? Když se předkloníš, je ten pocit tlaku větší? Horečka?

Jen na ucpaný nos se doporučuje nahřívat, inhalovat. Kotníky a zápěstí do co nejvíce horké vody.

Jenže když to uděláš se zánětem, tak teplo a vlhko ho jen podpoří.

Asi bych zkoušela babské rady a jestli se to nezlepší, šla k doktorovi.

Jo a určitě Sinupret z lékárny.

Pipetko, v predklonu to boli o hodne vic, ale poklepani vubec.

Dr. Jsem volala, ale s malou se mi tam nechtelo. Mam cekat do patku jinak musim, říkal mi, at si davam mucosolvan sirup, a brufenu se nemam bat, ale kolik jsem se nezeptala :(
Ted jsem se merila teplotu nemam 36,4. Ale hlava mi pripada hodne tepla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.16 10:17

Ahoj, nedávno jsem měla to samé. Příšerně ucpaný nos, bolest hlavy a ztratila jsem čich. Malý byly asi tři měsíce. Nic nepomáhálo ani napařován. Na in ternetu jsem ale našla super radu. Vezmi si vatové tyčinky do uší, nastříkej je kapkami do nosu a opatrně strč co nejvíce do nosu. Je to dost nepříjemné ale zabralo to skoro okamžitě. Kapky se tak totiž dostanou i do vedlejších dutin. Jinak můžeš brát Paralen ale i ibalgin, ten se nesmí jen v těhotenství ele při kojení je OK. Určitě bych ale nepřekračovala denní dávku.
Tak ať je brzy líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24459
10.2.16 11:20

@Moniulik Tak to vypadá ještě „dobře“, zkus to napařování a Sinupret (Mucosolvan třeba taky, ale ten Sinupret mi připadá lepší), můžeš Paralen i Ibalgin (Brufen…) podle denního dávkování…
Snad se ti brzo uleví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JUNGROVAM
10.2.16 14:17

Na rýmu

Na rýmu používám jedině Nasodrill je to přírodní přípravek se sírou a fakt pomáhá. Já ho při kojení používám pořád i jako prevenci. Přeji ať je brzy lépe! :mavam:

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama