Bolest hlavy - léky nezabírají (migréna/páteř)?

160
16.10.20 21:59

Bolest hlavy - léky nezabírají (migréna/páteř)?

Dobrý večer,

v poslední době mě začala bolet silně hlava (v levém nadočnicovém oblouku až ke kořenu nosu s pocitem tlaku i zezadu hlavy směrem ke krku). Bolest vždy začne po probuzení ráno a trvá celý den. K bolesti hlavy se přidává i nevolnost, ale nezvracím. Zkoušela jsem běžné léky na bolest (ibalgin a paralen a jen tu bolest malinko sníží). Když si dám Nimesil, který jsem dostala na předpis při bolestech zablokované páteře již dříve, také bolest zcela nezmizí, jen ji trochu utlumí.
Zhruba před 3m jsem měla zablokovaný krk, proto bych se ráda zeptala toho, kdo trpí migrénama a bolestmi hlavy od páteře, jaké jsou projevy, kdy je bolest nejčastější, kde to nejčastěji bolí a zda vám pomohou léky, popř co zabírá.

Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3943
16.10.20 22:06

Takhle nahonem mě napadá jít k lékaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
16.10.20 22:10

Šla bych k lékari, já mám treba bloklý krk teď, ale hlava v pohodě. To je fakt děsně ruznorodé a na základě zkušenosti druhého se nedá moc odvodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7261
16.10.20 22:11

Ztuhnou mi spoje mezi krkem a hlavou. Tam, kde se napojuje micha. Nekdy tam mam jenom dve trde boule, ktere nejdou rozmasirovat. Vystreluje bolest do hlavy, tepe to v nich. Bolesti se mi chce zvracet, potkm jsem tak unavena, ze musim spat. Prejde to prinejlepsim za nekolik hodin. Ma to hodne souvislost se zmenami pocasi a tlaku, nejde to moc ovlinit. Pouze si musim vzit leky vcas, nez s eto rozjede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1266
16.10.20 22:11

Vyměnit matraci, polštář, polohu spánku. Většinou migrenu poznám dopředu tuhnutím za krkem a tlakem. Prasek si musim vzit pred primou bolesti hlavy, pak uz nezabere nic. A proste odstranit blok patere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6581
16.10.20 22:25

Léky, na předpis, je třeba při migreně vzít hned při prvních naznacích, jinak pomůže jen kapačka u lékaře. Trpím na migrény od krční páteře, příznaky jsou tuhnutí zátylku, tepání v hlavě, brnění prstů, světloplachost, průjem, zvracení, žádné zvuky ani vůně nesmí být v okolí, ztráta rovnováhy. Vyspat se z toho nejde, bez účinného léků to trvá celé dny, kdy už je člověk tak oslabený a zmatený, že vyhledá lékařskou pomoc. Po ztišení migrény ještě den, dva je tělo vysilené a náchylné na prudké pohyby, světlo a zvuky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14387
16.10.20 22:46

Co pomůže? Lékař a důkladné vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13660
16.10.20 23:02

To jak to má s migrénou někdo jiný ti fakt nepomůže. Jdi k doktorovi a to ti rikam jako člověk co na migreny (včetně zvracení, zimnice, prujmu, aury, mravenceni prstů, nesnesitelnosti světla a pachu, vystřelovací bolesti do oci atd) trpí uz zhruba 20let.
Mi zabírají jen triptany, na predpis a to si je ještě musim vzít včas, jinak je mi zle klidně i dva dny a pak už prášky nezaberou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6109
16.10.20 23:02

Jedině k lékaři, nechat se vyšetřit, mě taky běžné léky nezabírají, až Sumatriptan se stal mojí spasou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2817
16.10.20 23:06

Tak, mě v pubertě vyšetřovali s migrénou snad na všech oddělení a nikdo nepřišel na to že mám migrénu :nevim: až já jako dospělá jsem si ji diagnostikovala sama a mám ji také od krční páteře. Každopádně u mě byl hlavní spouštěč stres, málo spánku… Prostě hektickej život. Už dopředu jsem věděla že migréna přijde… Takže většinou mám čas dostat se domů. Začíná to bolestí očí, svetloplachost, bolest hlavy vzadu, nevolnost, zvracení. Většinou to končí tím že ve tmavé místnosti zvracím i když nemám co a usnu s prisernou bolestí hlavy a žaludku s myšlenkou ať mě radši někdo zastřelí. Probudím se většinou za 2 hodiny s pocitem mírné kocoviny, ale jinak v pořádku. Je to dost hrozný stav. Mívala jsem ho klidně 2× do měsíce. Jako „dítě“ mě několikrát ze školy odvážela rychlá. Stačilo změnit styl života. Nepamatuji si přesně, ale podle mě jsem tento stav v posledních 3 letech neměla ani jednou, max 1×. Což je docela pokrok na to že jsem ho měla i párkrát do měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
16.10.20 23:07

Co znamená „v poslední době“? Jak dlouho to trvá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3025
16.10.20 23:34

Mě před čtyřmi lety z ničeho nic znacla bolet hlava že to bylo neúnosné a chtělo se mi brečet. Měla jsem tušení že je to migréna. Nejvíc to bolelo když jsem se sehnula. Nepomahalo nic.
Dr mi vypsala žádanku na ct. Tam vše v pořádku.
Tak mi nabídli odběr mozkomisniho moku s hospitalizaci přes noc. No souhlasila jsem.
Na druhý den výsledky ze se jedna o zánět mozkových blan.
Nic nepodcenit. Zajít k dr a vše bude v pořádku :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
17.10.20 09:52

Děkuju. K Dr. bych se samozřejmě ráda objednala, ale je nemocná, neordinuje a zaskakuje jiná, která nyní bere jen neodkladné případy a řeší hlavně covid. Vše se řeší sms po telefonu, což mi moc nepomůže, nevyšetří mě. Je mi jasné, že ptát se takto na názor na dálku ostatních není nejlepší varianta, ale zkusit jsem to musela. Je to konec konců stejné jako si smskovat s Dr. Třeba mi poradíte i něco lepšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
17.10.20 10:13

@Lethe dnes je to paty den. Ale opakuje se to. Stejne to bolelo pred cca mesicem a samovolne bolest po 4 dnech zmizela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20188
17.10.20 10:47

Měla jsem bloklej krk, příšerná bolest na pravé straně krku a šlo mi to zezadu do středu hlavy :poblion: z toho hnusna migréna. Pomohly léky na uvolnění a bolest od obvodní..ale myslela jsem že umřu :roll: ibalgin 400 co mi zabere běžně žádnej efekt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama